Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha gyakornokként nem jött be...

Ha gyakornokként nem jött be eddig az irodai munka, akkor később se fog?

Figyelt kérdés

Szakmai gyakorlatomat teljesítem és szerettem volna már dolgozni egyetem mellett a tanulmányaimmal kapcsolatban (gazdasági szak). Egy nagy multinál kaptam gyakornoki munkát és 4 hónapja dolgozok ott, viszont eddig nagyon nem szerettem meg az irodai munkát, sőt. Valahogy a multis környezet se nyerte el a tetszésemet, szerintem sok a felesleges dolog és a komplikáció. Maga a munka elmegy, a kollegákkal kijövök, rendesek, de egy alapvető felszínes kapcsolatom van velük. Első komoly munkahelynek tök jó, bár 1 év múlva már nem itt képzelném el magam. Valahogy nem érzem annyira jól magam, csak bejárok dolgozni és telnek a napjaim. Különösebb problémám nincs, mert a környezetre és közvetlen kollegáimra nem lehet panaszom.


Eddig ilyen munkám még nem volt. Régebben voltam árufeltöltő, dolgoztam eladóként, de pár nyarat dolgoztam építőiparban is.


Tevődik fel bennem a kérdés, hogy velem van a baj, vagy csak nem való nekem ez a világ?



szept. 2. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Azért ezt mérd össze a többi munkával (és fizetéssel) is.
szept. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit hasonlóan érzem én is magam (szintén gazdasági szak), de engem az irodai munkában a kollégákkal való mindennapos small talk zavar a legjobban számomra érdektelen témákról. Jobban lefáraszt, mint maga a munka.
szept. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, a small talkok engem is le tudnak fárasztani. Hiába akarnék beszélgetésbe kezdeni, valahogy a small talknál tovább nem jutok. Aztán néha a csendet nem ártana megtörni valamivel….
szept. 2. 21:22
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen tekintetben sok idő a 4 hónap, szóval, hogyha így érzel a jelenlegi munkád iránt (amit amúgy átérzek, mert az irodai munka nekem sem való), akkor szerintem ez aligha volt a későbbiekben változni. Szóval nem veled van a baj, sokunkhoz nem passzol ilyen-olyan okból kifolyólag az ilyesfajta munka.
szept. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is így érzem, 1,5 évet voltam gyakornok egy multinál(szintén gazdasági szak). Ekkor jöttem rá, hogy napi 8 órába belegyek zárva, na ez nem az én világom. Keresgéltem munkákat, és igazából közgáz diplomával nagyon sok pozit megpályázhatsz. Így találtam rá a jelenlegi munkahelyemre, adóellenőr lettem a navnál, a munkaidő 80-90%-át terepen töltöm, gyorsan elmegy egy nap és nem vagyok bezárva, úgy érzem élek. Szóval, ha mégse jöttek be a számításaid az irodai munkákkal kapcsolatban, ne csüggedj el. Egyébként rengeteg home office munka is van, leginkább Pesten.
szept. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kösz, hogy megírtátok a tapasztalataitokat. Én is úgy érzem, hogy annyi idő eltelt, hogy legyen egy alapvető tapasztalatom az irodai munka életérzéséről. Esélyes, hogy a következő év elején váltok valamilyen más területre, úgyis gyakornokként könnyebb kipróbálni, ha már van egy kis tapasztalatom.


A sok home office-t se szeretném, mert ahogy láttam egyes kollegákat, nagyon el lehet kényelmesedni.

szept. 10. 21:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!