Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy ne vegyem ennyire magamra...

Hogy ne vegyem ennyire magamra akár csak az apró kritikát is a kolleganőmtől?

Figyelt kérdés

Fél éve dolgozok eladóként,eleinte állandóan csesztettek,aztán le álltak mert látták hogy tisztességesen megcsinálom a munkám,és szeretem is

Rólam tudni kell hogy egy lelkis,mindent magamra is vevő ember vagyok aki maximalista és folyamatosan megakarok felelni a kolleganoimnek emiatt meg szorongok

Egy jó ideje már semmibe nem tudtak belekötni,ma az egyik ilyen tök cinikusan be szól hogy álljak le mostmár,mert amikor egy karton inni valót bontok fel túl bontom a dobozt

És ezt ilyen cinikusan

Hogy:"látom nagyon rá szoktál erre,elég lesz"

Nem az, hogy normálisan le.irna mi a baj

Nagyon a szívemre veszem és egy ilyen beszóláson van,hogy nem tudok miatta aludni sem.Ez mitől van,és mit tehetnék hogy ne érezzem ezt?

És ettől még inkább maximalista leszek és már minden lépéstől félek mi.lesz az,amit nem fogok jol csinálni..


aug. 31. 22:39
 1/10 A kérdező kommentje:
A főnök meg van velem elégedve,a kolléganőim pedig 30 évvel idősebbek nem tudom ez számít e.
aug. 31. 22:40
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Az a bajuk hogy te fiatal vagy ők meg vének.. Egyébként én is ilyen voltam, így 30felé közeledve kinőttem, tojok rá ki mit gondol.
aug. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Saját frusztráltságukat vezetik le rajtad. Próbáld ne felvenni őket. Nem azért csinálják, mert te vagy a rossz. Ez egy fajta levezetés nekik, amit ha tovább csinálnak és durvábbakat jobb ha nem tűröd el .

De ez még szerintem az a példa amikor csak a másiknak szar napja van és bunkó stílust vált nem rólad van szó bar rajtad vezeti le hanem ő róla szól.

Meg tanuld meg értékelni sajat magad és ha kell tudni azt mondani jó ezt elhibáztam, de mennyi mindent jól csinálok ezt büszkén vállald fel. Mert ha értékeled magadat megadod neki azt a figyelmet amit másoktól várnál akkor kevésbé fog az érdekelni, hogyan vélekednek rólad mások.

aug. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Megadod magadnak*
aug. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad.

De ha mégis hagyod, sokkal durvábbat is kapni fogsz

aug. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a kifejtésből nem jön le sem az hogy ők mennyire bunkók, és az sem, hogy te mennyire vagy érzékeny, így lehetetlen érdemben válaszolni.

-Az utóbbi időben csak annyi inzultus ért, hogy "látom nagyon rá szoktál erre,elég lesz"?

Most az, hogy milyenek voltak veled amikor odakerültél, az egy dolog, mert akkor mindenki krva feszült, többet kell dolgoznia, az új munkaerőt is pesztrálni kell, stb. Az a lényeg, hogy mostanában jobban állnak-e hozzád (a leírásod alapján igen)

-Amúgy szoktatok beszélgetni? Nyitnak feléd/te nyitsz feléjük?

-Rendszeresen bunkók, vagy csak te veszel magadra minden apróságot?


Ezek baromi fontos dolgok, mert ha tényleg bsztatnak, akkor ki kell állnod magadért, ha viszont csak felnőtt emberként kezelnek, és nem egy ijedt kisgyerekként akit 0-24 babusgatni kell, akkor pont, hogy az kéne hogy növessz gerincet, és próbálj meg minél inkább beilleszkedni.


Az viszont zsákutca hogy maximalista akarsz lenni. Azzal csak eltereled a figyelmed a tényleges problémáról.

aug. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6ossal is egyetértek és jó dolgokat írt, de én csak egy gyerek vagyok akit 0-24ben babusgatni kell mert senki sem mutatta be neki a világot és nehezére esik szocializálódni nem tudja, hogy kell közösségbe beilleszkedni a bántások miatt elhidegült eltávolodott az emberektől hiába van benne ott az, hogy szeretne. Egyszerűen egy szó nem jön ki a száján ami értelmes lenne főleg ha érzésekről kell megnyílnia mert azokat végképp nem tudja megfelelően kezelni lásd a most írt szövegem. Ennek ellenére még mindig van hogy a sajat kis szintemen próbálkozom majd visszazárok amikor rosszindulatúságot tapasztalom. És tudom hogy ezzel úgy tünik felelőséget próbálom elhárítani magamról valójában csak azt akarom, hogy lásd azt az embert is aki emögött gyávának tűnő lány mögött van aki látszatra semmit sem tesz azért, hogy megkedveljék. De mindennap bemegy ugyanúgy emberek közé. És lehet ez a lány még elég gyáva, hogy egy nagy lépést tegyen. De a folyamatos elvárások másoktól, hogy legyen csak úgy normális növessz gerincet mintha olyan könnyű lenne. Vannak napok amikor jobban megy van hogy nem van olyan is hogy egyáltalán nem.

Utálom amikor azt is lenézik akinek segítségre van szüksége .

szept. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon rossz családi környezetből jövök,ahol hasonlóan soha semmi nem volt jó,amit csinálok.

Ki tudok állni magamért,és már többször kialltam a munkahelyemen is de utána jön a bűntudat hogy jaj én vagyok a szar biztos igazuk van.

Akárhogy próbálok magabiztos lenni,kívülről úgy tűnik megy,de akkor meg bunkonak tunok,holott nem vagyok magabiztos.

Ne úgy képzeljétek el,mint egy esetlen lányt.

A környékek ahol dolgozok már egyszer majdnem meg is keseltek,és még tudtam magam védeni nem erről van szó,csak ezek a fránya érzések hogy nem vagyok elég jó és nem is leszek soha senkinek mert mindig lesz valami ami nem tetszik nekik holott én szívem lelkem bele teszem meg rendesen is vagyok velük,de soha semmi nem jó.

De az egész életem erről szólt.

Tehetek én akármennyi jót a masikert(legyen az családtag akár)

Sosem kaptam még annyit sem kell azért érte,hogy köszönöm

szept. 1. 07:05
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyszer dicsertek meg még régen,rendesen bekonnyeztem mert nekem ez új volt.Kapcsolatok teren is csak a bántalmazó kapcsolatokba kerülök,szóval valahogy úgy érzem hogy ez egy mélyebben gyökerező dolog.

Annyival másabb,hogy ha már az otthoni környezet szar,és kidolgozom a belem,legalább ott legyen jo

Hibázok,mert nem vagyok tökéletes csak nem értem miért kell egyből cinikusan viselkedni velem.

szept. 1. 07:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon lelkiismeretes ember vagy, ez már a kérdésedből is látszik.


Szerintem az lenne a fontos, hogy a főnökeidnek felelj meg. Elvégre dolgozni megyünk be a munkahelyre, nem azért, hogy barátkozzunk.


Biztosan irigyek arra, hogy fiatal vagy.


Én is ilyen voltam. Mikor a főnök megdicsért, egy kolléganő azt vágta a fejemhez, hogy "próbálj meg a jövőben a másik feleddel is érvényesülni". Sok-sok éve volt ez, máig nem tudom elfelejteni. Tehát értem, mit érzel. Nagyon rossz. De muszáj ezen túllépni, mert mint mondtam, dolgozni megyünk be, és nem a rosszindulatú kolléganőknek megfelelni.

szept. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!