Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit mondjak a kolléganőmnek,...

Mit mondjak a kolléganőmnek, aki nagyon erőlteti, hogy állandóan találkozgassunk és szervezzünk programokat?

Figyelt kérdés
Kolléganőmmel mások társaságában eljárunk néhány havonta bulizni. Őszintén szólva ittasan és másokkal körbevéve élvezem a társaságát, azonban józanul egyáltalán nem. Kolléganő egyedül van és magányos, gondolom ezért kezd kicsit rámakaszkodni. Kitalálta, hogy 1-2 hetente menjünk el és programozzunk. Voltam már vele egyszer-kétszer így programozni, de konkrétan alig tudtam elszabadulni 6 óra mászkálás után, hiába célozgattam, hogy még főznöm kellene a férjemnek stb. Nem nagyon hatotta meg, csak beszélt és beszélt és meg ide menjünk el meg amoda. Most meg előállt ezzel az állandó találkozgatással. Próbáltam érzékeltetni, hogy én nem vagyok ez a másokkal programozós típus, szeretek otthon ellenni és nekem bőven elég néha a bulizás. Nem nagyon fogta fel, csak erőlteti a dolgot. Milyen kifogást találhatnék ki, hogy ne sértődjön meg? Az igazságon nyilván kiakadna. :'D
júl. 8. 22:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Szabadítsd rá egy szingli ismerősödet.
júl. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
1# Esélytelen. Szingli barátomat vittem már bulizni vele, de még neki se tetszett, pedig kolléganő próbálkozott nála, napokkal később még facebookon is bejelölte a barátomat és likeolgatta a képeit. :D Szörnyen kétségbeesett. Nem előnyös a külseje,társkeresőkön is folyamatosan próbálkozik. Max 1-2 éjszaka, komoly kapcsolatra senkinek se kell.
júl. 8. 22:48
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Egyszerűen el kell neki mondani, hogy családos ember vagy és nem attól zárkózol el kategorikusan, hogy barátkozzatok valamilyen szinten, de a család, ill. saját élet kategória magasabb prioritást élvez, így próbálja megérteni, ill. elfogadni az időbeli korlátokat.
júl. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
54%
Tapragvány, valószínűleg egy extrovertált, magányos személyiség aki 5 percig nem tud csendben maradni.
júl. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

Felnőttként nem hittem hogy ez valakinek probléma. Egyszer elmondod neki, hogy neked sok lenne a heti találkozás, ritkábban megfelelőbb ( vagy hogy nem szeretnél találkozni), neked férjed van családod, nem érsz rá, nincs ehhez kedved stb és ha ennek ellenére nyaggat, egyszerűen a válaszod. Nem. Nem és nem. Ha megsértődik az az ő baja. Legalább lekopik.

Jajj nagyon nem bírom az ilyen matrica embereket, akik nem tudnak mit kezdeni magukkal és azt hiszik hogy mások sem, ezért rájuk akaszkodnak. Ráztam már le pár ilyet én is.

júl. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
45%
5 Én biztos nem tudnám ezt így megcsinálni, és nem azért mert nincsen szám nem tudom kimondani a nemet. Hanem mert lehet ugyanezt úgy is hogy azért mégis ne legyen már szarul a másik, nem tudnék nyugodtan aludni ha miattam más meg az utolsó reményét is elveszti. Pl a kérdező rendes, legalább elhívta egy szingli ismerősét, még ha pont fordítva is sült el, amúgy nem jónőre kiéhezett pasit kellett volna hívni hanem valakit akinek már a társaság barát is jól jönne, az örülne a programoknak.
júl. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

6# Nem tudok olyan pasit sajnos, akinek nem jó nő kellene és nem dúskálok a szingli ismerősökben. Plusz társkereső cégem sincs. :D Igazából normálisabb ismerőssel össze se hoznám, mert simán összejár boldog-boldogtalannal kettyinteni, hátha így majd belezúgnak. Hiába próbáltam neki elmagyarázni, hogy így jó eséllyel nem fogják túlértékelni. Plusz ugye matrica, gondolom a pasikkal még inkább.

4# Pontosan, nem áll be a szája. Mindenről az ég világon képes órákig beszélni. Rém nehéz, ha a közelében kell dolgoznom. Nem érdekli, ha épp koncentrálsz és ötször is képes részletekbe menően elmondani ugyanazt a sztorit néhány napon belül, hiába hívod fel rá a figyelmet, hogy már mesélte. Tehát arról az opcióról nem is álmodok, hogy sikerül bepasiztatni és békén hagy.

Az persze opció, hogy megmondom, nincs kedvem ilyen programokhoz. Sajnos 100%-ig biztos vagyok benne, hogy meg fog sértődni és elkezd a munkahelyen alám rakni. Már volt rá példa. Mikor férjhez mentem olyan féltékeny lett... ordított róla. Teljesen megváltozott a viselkedése és mindenbe belekötött a munkahelyen és megjegyzéseket tett, hogy férjhez mentem, ugyan mi bajom lehet az életben. :D

júl. 9. 09:07
 8/20 anonim ***** válasza:
42%

Találj ki mindig valamit:

- vigyáznod kell a szomszédod gyerekeire,

- vinned kell a kutyát állatorvoshoz

- menned kell fogorvoshoz/ nőgyógyászhoz/ fodrászhoz / kozmetikushoz

- segítened kell a férjednek

- temetésre, szülinapra, névnapra kell menned

- jönnek hozzád anyósodék, tesódék

- beiratkoztál angol/ masszőr/ pénzügyi/ akármilyen tanfolyamra, het 3-szor ott vagy

- stb.

júl. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
13%
Ugyan mi bajod lehet ha mindenki ezt gondolja róla mint te. Azt mond amit akar így. Vihar a biliben ez az egész, itt is csak magadat fényezed hogy milyen jópofa vagy, ő meg dögöljön meg, kb.
júl. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Lefogadom hogy nem igaz, hanem 90% rosszindulatú pletyka, amit itt is folytatsz. Jaj majd meghatódok hogy segíteni akarsz, közben ocsmányul beszélsz arról akivel elvileg programoztál.
júl. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!