Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Általánosságban véve miért...

Általánosságban véve miért nem szeretik a munkáltatók a pályamódosítókat?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, illetve a saját bőrömön is tapasztalom, hogy egy akár érettségivel is betölthető kezdő/junior pozíciót szívesebben adnak ki frissen érettségizett/diplomázott huszonéveseknek, semmint 30+ éves pályamódosítóknak, akik előtte pl. kereskedelemben, termelésben vagy épp vendéglátásban dolgoztak 5+ éven át, és ilyen-olyan okból kifolyólag szeretnének váltani, teszem azt valamilyen gazdasági területre.


Miért jobb “befektetés” a cégnek egy frissen végzett, folyamatos, állandó munkavégzéshez nem okvetlenül szokott fiatal, egy munka világához és etikettjéhez szokott, tanulási vággyal rendelkező pályamódosítónál?

Tegyük fel hogy egyik sem akar (a közeljövőben) gyereket, a bérigényük is megegyezik, mindketten értelmesek, rendezett életűek és tanulékonyak, nyitottak az esetleges továbbképzésekre.


Nem kívánok feszültséget szítani, vagy épp a fiatalok ellen beszélni, szimplán csak szeretnék a munkáltatók fejével gondolkodni picit, hogy nagyjából képet kapjak a munka világának működéséről.



aug. 30. 23:02
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat és biztatást ! :)


Olyan kérdésem van még, hogy egy korábbi pontra reflektálva, miszerint a tanulási hajlandóságot meg a motivációt bizonyítandó, előny, ha van releváns képzésem a közelmúltból.

Ez csak a már befejezett vagy a még folyamatban lévő képzés esetén is érvényes? Pl. jelentkezek egy pályakezdő adminisztratív, esetleg ügyfélszolgálati pozícióra, akkor előnyt jelent, ha mellette párhuzamosan végzek egy mérlegképes könyvelő vagy pénzügy-számviteli esti felnőttképzést?


Sok helyen én sajnos inkább azt tapasztaltam, mintha hátrányként élték volna meg, hogy nekem lennének továbbtanulási terveim, mert szerintük akkor tuti, hogy nem elégszem majd meg az adott munkakörrel, magasabb fizut/előléptetést szeretnék, ők meg most elsősorban csak egy minimálbéres irodai droidot keresnek, stb-stb. Vagy ha legalább részben az cég profiljába vág, akkor inkább előny? Illetve a nyelvtanfolyamot is szívesen látják? Esetleg cége válogatja?

aug. 31. 21:05
 22/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ha éppen folyamatban van a tanulás, akkor igen, leginkább csak akkor előny, ha az legalább valamennyire a cég tevékenységével azonos, mert sokat el tud venni az idődből és az energiádból a tanulás, ők meg alapesetben hosszútávra keresnek munkaerőt, szóval a végzés után is számítanak rád. De ha addigis tapasztalatot akarsz gyűjteni célzottan az adott szakmában, az szerintem értékelendő dolog.

Nyelvtanfolyam meg a nyelvtanulás kb ilyen jolly joker, az mindig jól néz ki, pláne ha önszántadból kezdted el, és nem azért, mert mondjuk kötelező volt valamikor egy pozíciódhoz.

aug. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
A Hr-es is fizetést kap a cégtől, nem az övé a cég, nem motivált. Neki az a lényeg hogy kellemesen teljen a munkaideje, pletykák, érdekességek, mások életében vájkálás, mint egy női vagy férfi magazin, ez kell a legtöbbnek, mivel általában ilyen személyiségek mennek hr-re. Nem igazán érdekli őt ki mennyi ideig fog ott dolgozni meg hogy válik be, csak megtudhasson dolgokat meg menőnek tűnjön hogy kiket szűr ki.
szept. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Mert a csecsmőnek minden új, a fiatal pályakezdőnek azt mondanak amit akarnak.



Aki rutinosabb, már magabiztosabb, az inkább kikéri magának ha át akarják bacni, ha szivatják, ha unfair dolgokba akarják beledumálni.


A lelkes fiatal meg még bármit megtesz, hogy bennt maradjon.

szept. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Ez valahol érthető, ugyanakkor a pályakezdők közül sem mind kezesbárány.

Mindazonáltal a pályamódosító is lehet lelkes, eltökélt és lelkiismeretes, pláne, ha azt megelőzően rosszabb pozícióból váltana.


De amúgy sajnos én is azt tapasztalom, hogy borzasztó nehéz meggyőzni a munkáltatókat. Pedig én a kedvesebb fizetést is bevállalnám jobb munkakörülményekért cserébe (egy műszak, általános munkarend, tisztaság).

Ráadásul az sem működik, ha a hasonló pozícióba mennék vissza, mint ahonnan jöttem, mert ott meg arról nehéz őket meggyőznöm, hogy nem vagyok kiégve x év után és nem csak átmeneti ugródeszkának használnám az állást.


Erre mondják, hogy cseberből vederbe. :') Annyi sikertelen interjún vagyok már túl, hogy ehhez már alighanem külső segítség kell, HR-tanácsadó, karriertanácsadó, vagy más hasonló személy, mert valamit tuti, hogy nagyon rosszul csinálok, ha sehol sem akarnak alkalmazni több év folyamatos ledolgozott munkaviszony után.

szept. 15. 10:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!