Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályamódosítók mennyire...

Pályamódosítók mennyire indulnak hátrányból állásra történő jelentkezéskor?

Figyelt kérdés

Egy junior pozíció esetén, mennyire rontja az esélyeket az, ha valaki mondjuk 30 felett kezd új szakmába, és így jelentkezik egy junior állásra? Kisebb az esélye, hogy őt választják egy fiatalabb jelölttel szemben?

Van valakinek tapasztalata ebben?



2021. ápr. 1. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miről mire?
2021. ápr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Voltam ilyen helyzetben; nem jelentett végül akadályt, bár hasonló volt a két terület. Ha teljesen ellentétes dolgokról beszélünk, akkor lehet gond.
2021. ápr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tapasztalom, hogy hátrányt jelent. Sokszor magyarázkodnom kellett az interjúkon, hogy miért akarok váltani, miért ez az éles váltás.

Másrészt a tapasztalat hiánya is gondot jelent.

2021. ápr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Itt inkább az a baj hogy a junior pozícióra is releváns tapasztalat kell amit csak egyetemi gyakornokoskodással lehet megszerezni, és a pályaváltásnál ez általában nincs meg az idősebbeknek, mert nem iratkoztak be egyetemre hogy pályát váltsanak.
2021. ápr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Pont ezzel kapcsolatban akartam én is kérdést kiírni. Azt mondják, hogy manapság már sosem késő tanulni, sokan 30-40 fölött kezdenek bele új egyetembe/szakmába. Én is szívesen tanulnék még, mert sajnos nincs piacképes diplomám, de ha szerzek is egy új végzettséget, fogalmam sincs, hogyan tudnék vele boldogulni, mert kb 35 lennék, mire végzek.

Pedig nem tartom magam buta embernek és kitartó vagyok, csak nehezen találom, mi lenne a megfelelő hivatás számomra :(

2021. ápr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!