Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A nappali tagozatos tanulói...

A nappali tagozatos tanulói jogviszonyt a NEAK hogyan számolja be a biztositási jogviszonyba?

Figyelt kérdés

Úgy ertem hogy mintha mennyit keresne akkor ha igy tanul?

Mert ha jól tudom az biztositási időnek számít a nappali tagozat.



#Biztositottak
aug. 30. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg ha szeretnéd, hogy beszámítsák, akkor ki kell fizetni a nyugdíjjárulékot, és minimálbérként elszámolják. Az 1998 előtti tanulmányokat beszámítják enélkül is.


[link]

aug. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod, a hallgató nem biztosított, csak eü szolgáltatásra jogosult.

Biztosított akkor leszel, ha a jogviszony mellett párhuzamosan lesz pl egy egyéni vállalkozásod vagy egy munkaviszonyod (nem iskolaszövetkezet, ott nem vagy biztosított).

aug. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként az égeagyadta világon semmi értelme szolgálati időt vásárolni, max akkor, ha ennyi hiányzik az öregségi teljes vagy résznyugdíjhoz. 4 év, 22%-kal kb soha nem jön vissza, mert a négy év az összeg számításánál max 2-3%-ot jelent.
aug. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát nem az egészségügyi szolgaltatásra gondoltam, hanem biztozitotti jogviszonyra. Ugyanis irja a NEAK a Biztositottak közt a nappali felsőoktatás tanulóját
aug. 30. 17:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindegy, hova írja, nem biztosított.
aug. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!