Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Adjam fel a tuti állásomat a...

Adjam fel a tuti állásomat a bizonytalan külföldiért?

Figyelt kérdés

Már lassan fél éve örlődöm ezen a dilemmán, és még továbbra is bizonytalan vagyok. Gyerekkori álmom, hogy tengerparti városban éljek, és most lenne lehetőségem Sydneyben munkát vállalnom. Csakhogy a jelenlegi munkámat is szeretem, és ha ausztráliában nem jönne be az élet, akkor buktam a jelenlegit. És ez bizony nagy szívás lenne, mert idehaza még egy ilyen melóm tuti nem lesz. 7 éve dolgozom itt, és azóta ugyanaz az 5 fős legénység van itt, mint amikor idekerültem. Ez nem az a fajta munkahely, ahol az alkalmazottak hetente jönnek-mennek, mert akik idekerülnek azok rendszerint innen is mennek nyugdíjba (kivéve akit elbocsátanak), én is csak úgy jutottam be, hogy annó az egyetemi tanárom beajánlott.

Tegnap már azt hittem, hogy sikerült döntenem, és ma beszélgettem is róla a főnökkel, és csak annyit mondott, hogy: "Tégy amit akarsz, de tudd, hogy a fiókomban 20 önéletrajz van, és a legtöbbjük hajlandó lenne akár holnaptól kezdeni, akkor is ha jelenleg van állása. Ha elmész akkor nincs visszaút" És tudom, hogy ezt nem nagyképüségből mondta, mert valóban ez az igazság.



aug. 20. 23:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
83%

Na az utolsó bekezdésig azt mondtam volna, maradj.

Egy undorító, érzelmi zsaroló a főnököd. Én ilyet rég nem hagyok, hogy ilyen mondat hagyja el a száját.

Nagyon fentről beszél. Igazság?

Neki támogatni kellene, bárhogy döntesz, nem azzal érvelni, hogy sorban állnak a helyedre 20-an. Egy gusztustalan megnyilvánulás volt.

Márcsak ezért is húznék el az országból jó messzire. Megint bebizonyosodott, hogy az emberek undorítóak, arrogánsak. Te meg önbizalomhiányos, és nem ismered ezért az embereket sem. Nekem egy mondat is elég már összerakni a profilt. Nem tudom, hogy átok vagy áldás ez.

aug. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

Eléggé toxikus a főnököd. Inkább lemond rólad, a megbízható, már betanult, beilleszkedett dolgozójáról f@szméregetés céljából. Csepp megértés sincs benne. Igazi idióta.


Már azértis kimennék.

aug. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
87%

Én nem mennék. Voltam évekig külföldön, tudom, milyen kint lakni, messze az otthonodtól, ahol senkid nincs (nekem mondjuk a férjem ott volt, de érted), se család, se barátok.


A tengerpart illúziója eloszlik pár hónap alatt, nem is olyan lenne, ahogy azt te elképzeled, lemész, megnézred, aztán mész haza az üres albérletedbe.


Ez az én véleményem, persze, de aláírom, hogy csalódni fogsz és visszasírod a munkád egy év múlva.

aug. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%

Én amúgy nem értem, miért érzelmi zsaroló a főnök?


Nem azt mondta, hogy mégegyszer meghallja, hogy el akar menni, akkor inkább kirúgja, csak korrekten elmondta neki, hogy legyen tisztában vele, ha elmegy, nem tud visszajönni. Ez nem érzelmi zsarolás meg toxikusság, hogy felhívja a kérdező figyelmét arra, hogy sok más ismerős is vár a helyre, ezért nem fogja neki fenntartani.

aug. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
alapból nem mennék vissza egy munkahelyre, ahonnan valamiért eljöttem. A váltásomnak oka van és volt mindig is.
aug. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp!
aug. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Én a jobb lehetőségre mennék. Főleg így.
aug. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, menj amíg még tudsz menni. Ne csak a pénzt nézd. 20 éve akartam kimenni Angliába, akkor oda lehetett hivatalosan, családi okok, aggodalmaim és az azóta rég megszünt munkám miatt maradtam. Most 54 évesen Ausztriában gondolkodom, de lehet már elment ez a hajó is..
aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
74%
Én nem mennék... rohatt messze van...barátok, család, nekem ezek a dolgok sokat jelentenek...akkor mennék, ha egyébként nyomorgásra lennék ítélve itthon. De neked jó szakmád van. Ausztriáliában meg dögmeleg van, mindenféle "aranyos" kis állatkákról nem is beszélve...
aug. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Szerintem nem fogsz menni. Úgy érzem az írásodból, hogy nagyon szorongsz, agyalsz. Sajnos aki ilyen annak ez nem való. Menj ilyen helyekre néha nyaralni ha megteheted hátha az közelebb a következő döntésedhez ha lesz még ilyen lehetőséged. Amúgy egy életünk van a leírt munkahelyen nem is maradnék. Rossz ilyen kényelmes komfortzónában bent maradni. Üdv Ausztráliából
aug. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!