Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Adjam fel a tuti állásomat a...

Adjam fel a tuti állásomat a bizonytalan külföldiért?

Figyelt kérdés

Már lassan fél éve örlődöm ezen a dilemmán, és még továbbra is bizonytalan vagyok. Gyerekkori álmom, hogy tengerparti városban éljek, és most lenne lehetőségem Sydneyben munkát vállalnom. Csakhogy a jelenlegi munkámat is szeretem, és ha ausztráliában nem jönne be az élet, akkor buktam a jelenlegit. És ez bizony nagy szívás lenne, mert idehaza még egy ilyen melóm tuti nem lesz. 7 éve dolgozom itt, és azóta ugyanaz az 5 fős legénység van itt, mint amikor idekerültem. Ez nem az a fajta munkahely, ahol az alkalmazottak hetente jönnek-mennek, mert akik idekerülnek azok rendszerint innen is mennek nyugdíjba (kivéve akit elbocsátanak), én is csak úgy jutottam be, hogy annó az egyetemi tanárom beajánlott.

Tegnap már azt hittem, hogy sikerült döntenem, és ma beszélgettem is róla a főnökkel, és csak annyit mondott, hogy: "Tégy amit akarsz, de tudd, hogy a fiókomban 20 önéletrajz van, és a legtöbbjük hajlandó lenne akár holnaptól kezdeni, akkor is ha jelenleg van állása. Ha elmész akkor nincs visszaút" És tudom, hogy ezt nem nagyképüségből mondta, mert valóban ez az igazság.



aug. 20. 23:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom nem sepregetni mesz, jo Cv-vel meg nem csak egy munkahely var.

Itt inkabb a kerdes hogy szeretnel tenyleg kulfoldon lakni?

aug. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

hát én feladtam 2 éve és most kint vagyok és megérte

ilyen helyről meg pláne eljönnék

aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
Elso vagyok, en feladtam a biztos melot, sot a biztos lakhatast is, hitelmentes hazbol koltoztem alberletbe kulfoldon.
aug. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Persze, találok más melót itthon, ez nem is kérdés, csak nem mindegy, hogy milyet. Eleve nem könnyü elhelyezkedni a szakmámban, főleg ennyi fizuért és vidéken. A legjobb esetben ugyanennyit kereshetnék pesten, de ott meg sok százezerért bérelhetnék lakást, ami itt ingyen van.
aug. 20. 23:28
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Mennyi idős vagy? Mit dolgozol itthon, mennyi a fizu? Mit dolgoznál kint, mennyi a fizu, és mennyi a kiadás? Nem a szomszéd faluba készülsz.
aug. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
32 vagyok és vegyész, a gyógyszeriparban dolgozom kutatási területen. Sydneyben csak laborasszisztensi munkát kapnék, és sok évbe is kerülhet, mire visszajutok a kutatáshoz. Ez szakmailag nagy visszalépés, viszont ott az assisztensi bér is magasabb, mint itt a kutatói.
aug. 20. 23:40
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
hát ja ezzel mind így vagyunk, idő visszajönni de akkor is megéri
aug. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%

viszont ott az assisztensi bér is magasabb, mint itt a kutatói.

Na ezzel a mentalitással ne menj. Ne hasonnlitsd az almát a körtéhhez.

aug. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
És a megélhetésed arányos az ittenivel? Mennyi ott egy lakásbérlet? Milyen kiadások terhelhetnek még? Ne érts félre de jó ha néha idegenektől is beugrik egy-két dolog. Fejtágítás..
aug. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Persze ha szerencséd lesz, tovább tudsz lépni felfelé. Ha nincs családod, próbálj szerencsét! Az első időszak biztosan rossz lesz, de ez mindíg így van új közegben. Persze még az is lehet hogy nem is lesz rossz.
aug. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!