Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az idősebbeknek miért mániája...

Az idősebbeknek miért mániája ez a "járjon a levegő"?Generációs különbség?

Figyelt kérdés

Az első munkahelyemen, voltak idősebb nők is.55-60 körüliek.

Őket teljesen el kellett szeparálni másik irodába, mert igen nagy volt a generációs különbség.

Az iroda ahol voltunk, nem egy őskövület volt, hanem modern építésű, jó szelelőztető rendszerrel.


Az idősebbek állandóan hisztiztek a légkondi miatt, pedig a főnök vetetett hozzájuk egy műanyag "előkét" és így senkire nem ment közvetlenül.


De, az időseknek ez sem volt elég.Képesek voltak 40 fokban kinyitni az ablakot azért,hogy "járjon a levegő".A 40 fokos levő mi a fenének járjon?Maradjon csak kint.

Télen is állandóan tátogattak, szintén hasonló okokból.



Állandó veszekedés volt emiatt.Pár férfi kolléga kicsavarozta az ablak kilincsét,hogy ne lehessen kinyitni.A férfiakat sokkal jobban zavarta a meleg, jobban is izzadtak.


Végül, az időseket elszeparálták külön irodába, üvegfallal elválasztva, így nem zavarják a többieket.


aug. 3. 15:40
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

A légkondicionáló berendezésnek is van, - illetve lenne - kultúrája, - csak a kialakuló szokásokhoz, kultúrákhoz, rutinokhoz tartozó kultúra valamiért mindig kint reked a határokon kívül.


Alap, hogy a légkondicionált helység és a kültéri hőmérséklet közötti különbséget erősen ajánlott úgy szinkronizálni egymáshoz, hogy a kültéri, illetve beltéri hőmérsékletek közötti különbség ne legyen több 10 ° C-nál.

Lehet szakaszosan is működtetni a légkondicionáló berendezést, - nem feltétlenül kell megállás nélkül járatni.

Egy átlagos szinten használt berendezést évente egyszer illene karbantartani, ill. kitisztítani, - fokozott kihasználtság esetén többször sem árt, mert a szűrőben megtelepedő baktériumok nem tesznek jót a légutaknak.

Illik tekintettel lenni azokra a kollégákra, akik nem bírják - egészségügyileg - elviselni a berendezés üzemeltetését, - senki nem tehet arról, hogy a berendezés működtetésének hatására begyullad a szeme, füle, ill. tüsszög. Amennyiben megoldható, érdemes kialakítani az erre hajlamos embereknek egy olyan munkakörnyezetet, ahol nem kell ettől szenvedniük, de ha nincs más, akkor alkalmazkodni kell hozzájuk, - senki, semmivel nem lesz előrébb, ha folyamatosan betegállományban vannak a légkondicionáló berendezés működtetésére allergiás emberek. Legalább úgy nem tehetnek erről, mint a pollenérzékenyek sem az allergiájukról!

Én szeretem használni a légkondicionáló berendezést, de nem lehet kérdés, hogy ha a működtetésére allergiás kollégával kell dolgoznom egy helységben, akkor alkalmazkodom hozzá! Így jártam!

aug. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
37 vagyok (az öregnek számít most?), nyáron csak éjjel szellőztetek, munkahelyen korareggel, de a forró levegő minek jöjjön be? Télen gyakran szellőztetek otthon, munkahelyen kicsit ritkábban, mert nehéz rendesen befűteni a helyiséget, de azért ott is szoktam, mert az állott levegő nem egészséges és el is álmosít. De azért ebben is vannak fokozatok, attól én is hülyét kaptam, amikor még irodában dolgoztam, és az ötven körüli kolléganő nonstop huzatot csinált, mínusz 15 foknál is, nem zavarta, hogy repülnek le a papírok az asztalról.
aug. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
93%
Fiatal vagyok, de ennek ellenére tisztában vagyok vele, hogy szellőztetni kell, nem ülök egész nap a poshadt levegőjű szobában, pláne nem egy irodában, ahol sokan vagyunk. 🤷‍♀️
aug. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
92%
Fiatal vagyok, tetőtérben lakom, nyáron egész nap nyitva van az ablak. Igen, a légmozgás akkor is RENGETEGET számít, ha kinn történetesen melegebb van, mint benn. Van a lakásban klíma, de ki nem állhatom, nem használom.
aug. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
43%

"Nos, ha az ablak nyitva van, akkor nem ugyanazt a pár köbméter használt levegőt lelegzed újra és újra be, mint ami csukott ablaknál van a szobában."


Mondjuk este, éjjel, korán reggel lehet szellőztetni. Vagy te pl. télen is állandóan nyitva tartod az ablakot, hogy ne az a pár m³ használt levegő legyen bent?

aug. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Én például nem bírom a légkondis levegőt. Állott, olyan mesterséges. A meleget és a hideget is nagyon jól viselem szóval nem kérdés, hogy a légkondi az off. A mostani lakásunkat úgy vettük, hogy be volt már szerelve a rendszer de én 10 év alatt magamtól még egyszer sem nyúltam a távirányítóhoz. Ha néha be van kapcsolva azt mindig a nejem szokta.
aug. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

25


Télen nem tartom állandóan nyitva az ablakot. Alapvetően pár óránként szellőztetnék-de nálunk légbevezetős ablakok vannak, amik közül pár télen is nyitott állapotban van.

aug. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!