Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az idősebbeknek miért mániája...

Az idősebbeknek miért mániája ez a "járjon a levegő"?Generációs különbség?

Figyelt kérdés

Az első munkahelyemen, voltak idősebb nők is.55-60 körüliek.

Őket teljesen el kellett szeparálni másik irodába, mert igen nagy volt a generációs különbség.

Az iroda ahol voltunk, nem egy őskövület volt, hanem modern építésű, jó szelelőztető rendszerrel.


Az idősebbek állandóan hisztiztek a légkondi miatt, pedig a főnök vetetett hozzájuk egy műanyag "előkét" és így senkire nem ment közvetlenül.


De, az időseknek ez sem volt elég.Képesek voltak 40 fokban kinyitni az ablakot azért,hogy "járjon a levegő".A 40 fokos levő mi a fenének járjon?Maradjon csak kint.

Télen is állandóan tátogattak, szintén hasonló okokból.



Állandó veszekedés volt emiatt.Pár férfi kolléga kicsavarozta az ablak kilincsét,hogy ne lehessen kinyitni.A férfiakat sokkal jobban zavarta a meleg, jobban is izzadtak.


Végül, az időseket elszeparálták külön irodába, üvegfallal elválasztva, így nem zavarják a többieket.


aug. 3. 15:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
37%

Ezt én is megfigyeltem, tipikus nyugger szokás. Azt hiszik valamiért, hogy kintről mindig hidegebb levegő jön be, ezért nyitják ki az ablakot 40 fokban is a beton tengerben.


Bent van 28, de beengedi kintről a 40-et..

aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell ehhez öregnek lenni. A férjemnek is van egy ilyen kattanása, hogy télen rá se nézhetek az ablakra, mert nem az utcát fűtjük, nyáron viszont képes kinyitni, mondván legalább jár a levegő. Még próbálom edukálni.
aug. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
69%
Én vettem 2db hőmérőt, egyet tettem a lakásba, egyet kintre, aztán nézzék meg.. Sok ember csak a saját szemének hisz, valaki annak se.
aug. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
37%

3-as!

Én is meg szoktam mutatni a kinti és a benti hőmérsékletet, de hiába. Akkor is "járjon a levegő" Hiába mondom, hogy akkor kintről "bejár" a 32fok, a 25 helyett.

aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ha az ablak nyitva van, akkor nem ugyanazt a pár köbméter használt levegőt lelegzed újra és újra be, mint ami csukott ablaknál van a szobában. Nyilván ez légkondicionált helysegekre nem vonatkozik,.
aug. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 retektorta ***** válasza:
87%
Semmi köze ennek a korhoz. Én öreg vagyok, és nyáron megy a klíma, nem bírom a meleget. Van fiatal ismerősöm, ő meg fázik, állandóan rinyál a klíma miatt.
aug. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
70%

az a baj, hogy ezek az utcát fűtő csodamasinák krvára kiszárítják a levegőt, meg nem mindenki tud húsz fokban fagyoskodni egész nap... nem csak az időseknek lesz fejfájása, derékfájása, nyakmerevsége vagy szemszárazsága, csak ők azok, akik még homeofficeba se tudnak elmenekülni nagyon a hisztérikus "melegünk van" gyerekek elől...

kintről oxigén és légmozgás jön be, csak nektek hibernált irodista hülyegyerekeknek az már ismeretlen fogalom. bezzeg télen legyünk kussba, nehogy be merjünk fűteni, mert az őfelsége tesztoszterontól túlfűtött kicsifiúknak nem tetszik.

a nyár legrosszabb része a normális időjárástól vonyítva haldokló kényes hülyegyerekek gyülekezete. ha ennyire nem tudsz megmaradni a középeurópai klímában, mehetsz svédországba, ott nem lesz meleg, és nem kell hisztikélni, meg más egészségével szórakozni.

aug. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

7#


Nem 20 fokra van állítva,hanem 23-ra.

Olvass tanulmányokat arról,hogy a hőmérséklet mennyire fontos a hatékony szellemi munkavégzésnél.

Mi 23 fokban tudjuk hatékonyan végezni a munkánkat.


A probléma meglett oldva, a kényes idős kollégák ellettek szeparálva, ott annyit szellőztetnek, amennyit akarnak.



A fűtésről meg annyit,hogy említett idős nők az utcát akarják fűteni.Meg télen huzatot csinálnak és kimegy az összes meleg.

aug. 3. 16:25
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Mert szárítja a levegőt, és lehet ez az időseket még jobban érinti:

[link]

"A klimatizált helyiség levegője gyakran száraz, ez okozhat légzési panaszokat, légszomjat, a szem, a torok és az orrnyálkahártyák szárazságát. Emellett fejfájást, szédülést, kimerültséget is tapasztalhatunk. Sokaknál jelentkezik megfázásos, allergiás tünet (orrfolyás, tüszkölés, köhögés, könnyezés), akár kötőhártya-gyulladás és fogfájás is. A száraz levegő a bőrünkre is szárító hatással van. Ha a hideg levegő közvetlenül ér minket, akkor ízületi fájdalmak és gyulladások is kialakulhatnak."

aug. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%
A probléma meglett oldva, a kényes fiatal kollégák ellettek szeparálva, ott annyira állítják a légkondit, amennyire akarják, télen meg szivhatjak egész nap az állott futott levegőt .
aug. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!