Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy lusta ember volnék, aki...

Egy lusta ember volnék, aki csak élősködésre képes, vagy a munka világával vannak nagy bajok?

Figyelt kérdés
Munkahelyet szeretnék váltani, de ahelyett, hogy reális állásokban gondolkodnék, abszurd ötletekről álmodozom. Pl. hogy youtuberkedésből gazdagszom meg valami figyelemfelkeltő trash tartalom által, (mert amúgy nincs semmim, amiből értékes tartalmat gyárthatnék és még a videó készítéshez sem értek profi szinten) vagy Etsyn árulok valamit, aminek még meg sem tanultam az elkészítését. Rosszabb napjaimon rosszabb ötleteim is voltak, de ezek nem vertek gyökeret. A lényeg, hogy nagyon nagyon nem akarok dolgozni. Utálom a munkahelyem, de az álláshirdetések nézegetésétől is rossz érzés fog el. Mindig is utáltam emberek közé menni, de bíztam benne, hogy a munka világa csiszol ezen. Nálam nem sikerült. Ahol egyedül dolgozhattam, ott keveset kerestem. Ahol éppen eleget keresek, ott sosem csinálhatok semmit egyedül, ömlesztve vagyunk a munkaterületen és a közösségi terekben. Semmire nincs rálátásunk. Sokszor az adott órában tudjuk meg mit kell csinálnunk. Hiányzik az, hogy tudom miből áll a nap és mire kell lélekben felkészüljek. Az időt is másképp érzékelem, ha feladatokra tagolom a napot. Ez olyan, mintha dróton rángatnának, mégis 3 éve itt vagyok. Korábbi helyemen az alacsony fizetésem miatt az akkori főbérlőm jóindulata szabta meg, meddig létezhettem abban az állapotban. Állandóan szorongtam, hogy van e még egy évem a lakásban, és ezáltal a jó munkahelyemen ahol szerettem lenni, vagy állást kell váltanom mert emel a főbérlő? Végül nem emelt, hanem eladta a kecót... Most stabil helyen vagyok munkában és lakhatásban is, de utálom a munkahelyem és az embereket magam körül. Állást váltanék, de új embereket sem akarok. Ha bármilyen reális munkára gondolok már rossz érzés fog el. Nálam vannak nagy bajok?

aug. 3. 15:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
A magyar munkahelyek 99%-a égetni való. 🤮
aug. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
25%
Igen, veled vannak a bajok. Mit tettél azért az elmúlt mondjuk 10 évben, hogy olyan munkád (szélesen értelmezve) lehessen, ami az igényeidnek is megfelel, de a bér is kielégítő?
aug. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Elvégeztem egy felsőfokú szakképzést, majd munka mellett elkezdtem egy másik szakmát, de az iskola elköszönt tőlem, miután a munkahely miatt rengeteg volt a hiányzásom. Elkezdtem önköltségen angolt tanulni, amit tudtam a munkaidőhöz igazítani. Abbahagytam, amikor más dolgokra kellett tartalékolnom. (Pl. albérletváltás.) Azóta lettek más kiadásaim is (egészségügyi) így az angolt nem folytatom mostanában. A másik szakmát sem kezdhetem újra, mert a munkabeosztásom továbbra sem teszi lehetővé. Eddig ennyi. Tudom, hogy ezekbe belefogsz kötni, de azért jóval többet tettem, mint a semmi. (Csak sajnos annyit ér.)
aug. 4. 19:02
 14/22 anonim ***** válasza:
Angolt ingyen is lehet tanulni. Tele a net oktatóvideókkal, nyelvtani magyarázatokkal, feladatlapokkal, tesztekkel.
aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
29%

#13: Nincs mit belekötni, sajnos ez egy rövid semmivel is leírható lett volna.

Sajnos vagy nem sajnos, olyan világot élünk, hogy aki nem fejlődik/fejleszti magát, nem megy előre, abból nem is lesz több. Ez egyfelől a lustáknak nagyon fájó. Másfelől, ha belegondolsz, pont elismeri a befektetett munkát és jutalmazza azokat, akik többet tesznek az életbe. Nyilván ismét széles mintán értelmezve, általánosítva.

Nincs mit tenni. Keresni kell olyan munkát, ami mellett tudsz fejlődni, ha nem akarsz megragadni ezen a szinten.

És igen, ez erőfeszítés lesz, a komfortzónából ki kell lépni. De valamit valamiért.

aug. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez a lustázás kicsit erős. Nagyon sok ember csak simán nem törtető típus, nem hajtja annyira a minden áron előbbre jutás és mégis boldog életet él. Pl itt vagyok én egy elég átlagos netto 400 ezres fizuval. Tanulhatnék nyelveket meg szakirányú dolgokat, helyezkedhetnék folyamatosan jobb helyekért de konkrétan leszarom. Van időm mindenre, nyugodt vagyok, sportolok, sokat olvasok, családi programok stb.. az összes többi másodlagos, csak a megélhetéshez szükséges dolgok, nem nagyon izgatnak csak annyira, hogy el legyek, a többi nem érdekel.
aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
32%

Rejtett nárcizmus:


Intő jelek


"A rejtett narcisztikusok nem azért tartják magukat unikálisnak, mert pozitív tulajdonságaik vannak, náluk nem a vonzerő vagy az intelligencia adja a különlegesség érzetét, hanem fájdalmaik vagy szenvedéseik, Ők azok, akik állítják, hogy »a legtöbb ember nem érti a problémáimat«, és akik szerint »érzékenyebb vagyok, mint mások«” – mondta Malkin, a Rethinking Narcissim szerzője. „Egy nyíltan narcisztikus ember sebezhető tulajdonságai jól el vannak rejtve, náluk mindig a kiválóság a hangsúlyos, ellenben a burkolt narcisztikus személy a sebezhetőségét hangsúlyozza."


"A rejtett narcisztikusok csendesnek, introvertáltnak, szorongónak vagy akár depressziósnak tűnhetnek – erősítette meg W. Keith Campbell, a Georgiai Egyetem pszichológiaprofesszora is."


Magadra ismersz?

aug. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
61%

#17


2-es válaszoló vagyok és az a vicces, hogy én is gondoltam erre, hogy lehet, hogy rejtett nárci a kérdező, dehát ez van. Szerintem én meg hibrid nárcisztikus vagyok, meg vannak pszichopata hajlamaim is, de próbálok nem ártani másoknak verbálisan, csak marha nehéz.

aug. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

“Másfelől, ha belegondolsz, pont elismeri a befektetett munkát és jutalmazza azokat, akik többet tesznek az életbe. Nyilván ismét széles mintán értelmezve, általánosítva.”


Ez a baj, hogy sokan a modern rabszolgaságot éltetik. Igy sosem lesz emberközpontú világ. Mert továbbra is az ember kiszipolyázására fog épülni a rendszer az elit javára.

aug. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19: Ezt hogy sikerült kimatekozni az idézett részből?


#15

aug. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!