Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megbetegít a munkahelyem, mit...

Megbetegít a munkahelyem, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem egy új munkahelyen irodai munkát de mint kiderült utólag az egyik raktár ahová napi szinten járni kell, 90% feletti páratartalom mellett vastagon penészes falakkal, dobozokkal rendelkezik.

Erről nem tudtam, üzemorvos tud a súlyos penészallergiámról de arról nem tudott, hogy ez is ilyen hely így engedett jönni. A kollégáknak szintén új hely, nemrég költözött a cég.

Napról napra egyre rosszabb állapotba jutok 4x-es gyógyszer adag mellett is (a maximum amit szedhetek), viszont tapasztalatszerzés mellett a fizetés is sokkal jobb mint máshol így nem tudom mitévő legyek. Jelenleg nem találnék szakmában levő másik állást csak teljesen más, nem releváns dolgokat. (Hónapok óta kerestem munkát és ez volt az egyetlen ami komoly lehetőséggel kecsegtetett)

A kollégák is kedvesek.

Home office van de csak próbaidő után és csak havi 10 nap.



aug. 2. 17:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Kemény helyzet, sajnálom! Neked kell eldönteni, hogy kibírod-e a próbaidőt. Az idő ketyeg, de azért vigyázz magadra, mert az egészség fontos(abb), mint a pénz.
aug. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Üzemorvos ismét, de most már tudja a helyzetet.
aug. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nincs az a fizetés, ami miatt megérné fiatalon tönkretenni az egészségedet.
aug. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Megkell mondani, hogy van ez a problémád esetleg várható-e másik iroda megnyitása , mert lehet nekik is épp hirtelen kellett valami bár azért tisztasági festés stb nem ártott volna mielőtt fogadok dolgozókat.
aug. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a támogató válaszokat!


A napokban beszélek az üzemorvossal, bár tartok tőle, hogy eltilt majd az ittléttől.


Nem is a fizetés a legnagyobb fájdalmam, hanem a lehetőség, IT-s irodai munka, ezen kívül hónapokon át csak műszaki értékesítői pozíciókra hívtak be ami nem juttat előrébb ha nem kereskedelemben szeretnék mozogni.


Említettem mindenkinek aki eddig leküldött, hogy súlyos penészallergiám van és, hogy csak romlik az állapotom minél többet kell lemennem (bár mivel felhozzuk a cuccokat onnan így hordjuk mindenfelé) de ez nem érdekelte a felettesem sem egy ‘az szívás’-nál jobban.


Ha minden igaz, új építésű az irodaház, csak a raktár szintjén ázik minden fal, 90% feletti a páratartalom és ez okozta a gondot.

aug. 5. 10:43
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
De neked ott mennyit kell tartózkodni? Egésznap?
aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyébként vegyél maszkot mindig, mikor lemész!
aug. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Napi 9 óra a munkahelyen, ebből nem tudom mennyit vagyok a raktárban, de értelemszerűen nem az idő nagy részét.


Naponta pár elmállott kartondoboz felkerül meg benne a gépek.


Kaptam egy új laptopot, hogy arról dolgozzak ami lent volt tárolva, mióta a táskámba tettem az is dohos lett, pedig előtte áttöröltem etil alkohollal. Valószínűleg benne is volt amihez nem fértem hozzá.


A maszk jó ötlet, a ruhámon viszont így is hazaviszem.

aug. 5. 12:05
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Laptopot kitudod takarítani, maszkot hordd ha lemész. Ruhádat letudod fújni fertötlenítös textil sprayvel amikor feljössz onnan. Talán így megoldható ha nem akkor neked kell dönteni.
aug. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal hagy ott, hosszú távon nagyon károsítja az egészségedet.
aug. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!