Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt e már, hogy valami...

Volt e már, hogy valami kényes ügyről direkt nem beszéltél a munkahelyeden?

Figyelt kérdés

Hogy pl tudomásodra jutott valami, de inkább csöndben maradtál?

Vagy pont ellenkezőleg, kirobbantottad a balhét?

Mi alapján döntöttél a hallgatás/dumálás mellett?


júl. 30. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Mondjuk hibázott egy kolléga, nagyobb baj is lehetett volna belőle, de idejében észrevettük, nem lett baj. Miért mószeroltam volna be bárki előtt? Soha nem beszéltem róla senkinek.
júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Nem vagyok besúgó. Nem az én dolgom. Akkor szólok ha tovàbbra is fenn àll veszély és kollega nem is akar vàltoztatni. Ha valami hiba történt de nem lett belőle baj nem fogom felnyomni.
júl. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van pár nyomorék, aki egy hiba miatt mar irja a koremail-eket, meg a kinyomtatott levellel futkarozik a nagyfonokhoz benyalni magat:) Persze mikor ugyanez az ember tobb millios kart okoz akkor fülét farkát behúzza a féreg 🤡😂 Szerencsere az irodaban mi vagyunk annyira joban, hogy nem kopjuk be a masikat mindenert...
júl. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt már ilyen.

1. Ugye vannak azok a témák, amik kényesek ugyan, de istenigazából a munkavégzést nem befolyásolják, és kb. magánügy kategória, csak nagyon szaftos rajtuk csámcsogni. Ilyen pl. az, hogy a nős pénzügyes k.ogatja az egyik projektmenedszer nőcit, vagy hogy egy munka utáni bulin XY milyen vállalhatatlanul viselkedik részegen (amíg nem okoz kárt egy másik kollégában és nem zaklatja szexuálisan).

2. Vannak azok a kényes dolgok, amik szerintem pitiánerek, vagy megoldhatók a HR vagy a felsőmenedzsment bevonása nélkül. Nagyobb, de gyorsan kijavítható hibák pl. Hacsak nem vmi nagyon kiállhatatlan kolléga hibázik, én ilyen esetben igyekszem a másikat ki/megmenteni.

3. Van az a típusú kényes probléma is, amivel úgy vagyok, hogy felnőtt ember oldja már meg ezt egyedül, más bevonása nélkül. Pl. két munkatárs közötti látványos feszkó kommunikációs stílusbeli különbségek miatt... ha az egyiket zavarja, akkor jelezze a másik felettesének vagy a HR-nek. (itt most nem durva bullyingról, fizikai tettlegességről, uszító megjegyzésekről van szó, hanem a "fogalmazhatna kedvesebben és aranyosabban is" meg "nem minden mondat után mondja azt, hogy please" kategóriáról)

júl. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem mondtam tovább, vagy el a főnököknek, nem vagyok spicli. Megoldottuk gyorsan, együtt a kisfőnökkel (vele/mellette dolgoztam), mert még időben észrevettük a bajt, így a nagyfőnökség nem tudott róla.
aug. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!