Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyem megszűnik,...

A munkahelyem megszűnik, gyárba kell mennem. Mit tegyek hogy csak egy műszakra osszanak be?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pincérnő vagyok már régóta, viszont a cég megszűnik. Ne értsetek félre, dolgoztam már gyárba, nem ez a problémám. Viszont heti szinten vannak edzéseim, havi szinten versenyeim, amit 2 műszakba nem tudok kivitelezni, de 6 év versenyzést nem szeretnék csak ezvégett feladni.

Ha ezt írom indoknak, valószínűleg nem fogadják el. Van valami tipp amit beírhatnék az önéletrajzomba? Köszönöm a válaszokat és a segítséget!



aug. 1. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz beleírni. Ne menj akkor gyárba, ha ennyire nem tudod megoldani, gondolj bele mindenki egy műszakban akarna lenni. Szétcseszed a bioritmusod azzal, hogy egyik héten délelőttös, másik héten éjszakás vagy.
aug. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem te döntesz. Főleg hogy először beraknak egy műszakba, aztán egy hónap múlva kitalálják hogy 2 műszak leszel vagy másik részleg új szerződés kevesebb fizuval.
aug. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Semmit. Ez egy gyár. Te is tudod, hogy ha összeesel a szalag mellett, max félre húznak és a helyedre állítják a következő droidot. Ha pénzt akarsz keresni, akkor most félre tolod a 6 év versenyzest egy rövid időre, amíg nem találsz más melót...
aug. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj olyan gyárba, ahol csak egy műszak van! Mert így, ha bele is mennek, hogy állandó délelőttös légy, azzal esetleg feszültséget kelthetsz egyes kollégáknak. A magam példájából indulok ki, kaszinó éttermében dolgozva engem is eléggé lestresszelt egy kolléganőm, aki kisírta magának, hogy állandó nappalos legyen, mert messze lakik, és így miatta én viszont zömében éjszakás voltam. Hitegettek, hogy ez majd változik, idővel többet leszek nappalos, de egy év után meguntam, és inkább felmondtam.
aug. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Igen úgy értem hogy akiknek kicsi a gyerekük, azoknak megengedett az 1 műszak ebben a gyárban. Mivel ugyebár nekem ez nem felhasználható indok, nem e tudtok olyan okot amivel szintén indokolható lenne az 1 műszak. Rosszindulatú választ légyszi ne, csak kicsit kétségbe vagyok most esve.

aug. 1. 15:30
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5: 4-es vagyok. Nem rosszindulatból írtam. De ebből tényleg lehet feszültség. Mert ennyi erővel bárki mondhatja, hogy ő állandó délelőttös akar lenni, mert ilyen meg olyan programjai vannak hétköznap este. Persze sokaknak nyilván számít a műszakpótlék is, ugyanakkor olyanok is vannak, akik szívesebben dolgoznának állandó délelőttben, ha lehetne, még akár kevesebb pénzért is.

Akkor már tényleg inkább megéri egy műszakos helyet keresni.

aug. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudsz elmenni valahova máshová pincérkedni? Mert ezzel a kis kondigirl szindrómával hetek alatt ki fognak utálni. Ha mások több gyerekkel meg tudják oldani, akkor nehogy azt hidd, hogy a kis edzéseid bárkit is érdekelni fognak.
aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Olyan gyárba menj, ahol 1 műszakra vennének fel embert. Vagy keress más helyet, ahol pincért keresnek.


Itt keleten sok gyárnál 3 műszak a minimum, de elvárnák a szombati melózást és a túlórát is a munkavállalóktól. Sokan bevállalják ezeket.

aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pincérekez orrba szájba keresnek felvesznek, miért nem annak mész vissza?
aug. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Noren1989 ***** válasza:
Valszeg mert fos a pénz a 14óràs munkàért.
aug. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!