Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyermekes és gyermektelen...

A gyermekes és gyermektelen emberek döntő többsége igazából elfogadja egymást, csak egy kisebbség, aki szítja a feszültséget?

Figyelt kérdés

A gyermekvállalás egy elég megosztó téma mai napig, szerintem talán azért, mert ez nem olyan, mint sok más társadalmi kérdés, hogy meghallgatom mindkét oldal érveit és megpróbálok valahogy középen ellavírozni, mert itt vagy vállalsz gyereket, vagy nem, félig nem lehet. Nyilván a gyerekpártiak érvei eléggé ismertek, hogy "ez az élet értelme", "így a normális", "gyarapítani kell a nemzetet", stb, most nem idézek több ilyent. A politika is megpróbál beleszólni ebbe, de mondjuk ez nem csak magyar sajátosság, a világon sokhelyütt így megy, pl Kínában is sokáig tiltották a több gyermek vállalását, most meg a fejükre is állhatnak, úgysem akar már senki többet, akármennyi kedvezményt adnak.

Viszont én úgy látom, hogy annak ellenére, hogy az életvitel radikálisan megváltozik a gyerekeseknél, a többségük nem ellenséges a gyerektelenekkel. Most, ha valaki nem talált társat, az egészségi állapota nem tette lehetővé, vagy simán más személyes ok állt a háttérben azért normális ember nem fogja elítélni a másikat. Van egy hangos kisebbség, aki igen, de ugyanez a másik oldalon is megvan, mert sokan meg nagyon kihangsúlyozzák, hogy de ők sosem vállalnak gyereket, fikázzák a családokat és ebből akarnak előnyt kovácsolni. A gyerektelenek zöme viszont probléma nélkül elfogadja, hogy más meg vállalt gyereket.

Az én tapasztalataim főleg a saját környezetemből származnak és például a rokonságom többségének van gyereke, eléggé gyerekcentrikus is a többség, mert a nagyszülők nagyon sokat beszélnek az unokákról, sok ilyen babalátó találka van, de senkire nem mondták, hogy kitagadjuk azért, mert neki nincs. Lehet persze van véleményük, de igazából úgyis a saját életük érdekli elsősorban, a másiké annyira nem befolyásolja az övékét. Baráti körben már kicsit másabb a helyzet, de ott sem az ítélkezés megy, hanem hogy a gyerekeseknek nyilván sokkal kevesebb szabadidejük van és ezért a közös programok egyszerűen kikopnak, mert a gyerek lesz a prioritás, de ez is értető.



júl. 28. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
En gyermektelen vagyok. Amig nem jon szembe egy ilyen kerdes, ez nekem eszembe sem szokott jutni. Pont leszarom. Aki akar, annak legyen, aki meg nem, annak ne. Ennyi, 🌳szt kell ennyit rogyozni ezen, tokre maganugy.
júl. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül azokat az embereket ítélem el, akik úgy vállalnak gyereket/gyerekeket, hogy nincs meg hozzá a megfelelő anyagi háttér (ez alatt azt értem, hogy maximálisan tudják finanszírozni a taníttatását, rendes ruhákba járatni,

nyaralni vinni, minőségi egészséges ételekkel etetni stb, ez a szint alatt biztosan nem vállalnék gyereket), illetve semmi türelmük nincs a gyerekhez, folyton csak ordibálnak vele, nem tudják normálisan szeretetben, türelemmel nevelni. Na az ilyen emberek szomorú, hogy gyereket vállalnak, sajnálom, hogy ilyen szülőkkel kell felnőniük és hogy csupasz seggel kell majd elindulniuk az életbe, mert semmi támogatást nem kapnak otthonról.


Én személy szerint maximum egy gyereket szeretnék majd, de azt sem biztos, mert túl nagy áldozatnak látom női szemmel, terhesség, szülés, szabadidő szinte teljes megszűnése, rengeteg sírás, hiszti, kakis pelenka, ja és ugyebár, rengeteg pénz…

júl. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg igen, de egyfelelő van egy erős uszítás a "fogyamagyar, mindkihalunk" propaganda miatt, másfelelől, azért az elég egyértelmű szerintem, hogy sokkal sokkal több a gyerekmentesek kárára elkövetett nyomasztás, számonkérés stb stb a mindennapokban, mint fordítva
júl. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Nyilván a gyerekpártiak érvei eléggé ismertek, hogy "ez az élet értelme", "így a normális", "gyarapítani kell a nemzetet", stb"

De ez hülyeség, ilyet 99%-ban senki nem hoz fel érvként. Az emberek többsége azért vállal gyereket, mert gyereket szeretne. Pont. Nem azért, mert normális, vagy mert a nemzet érdeke, és hála az égnek, a többségnek nem ez az élete értelme, hanem csak egy nagyon fontos része, de már a gyerek előtt is volt értelme az életének.


Egyébként a barátaim nagyobbik részének nincs gyereke, sokan közülük nem is szeretnének, de én nem tapasztalom, hogy bárki ellenséges lenne azokkal, akiknek van, nem ez alapján választ valaki barátokat. Legalábbis szerintem egy embernek nem az a személyiségét meghatározó tulajdonsága, hogy van-e gyereke, vagy nincs.

júl. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a társadalom egészét nézem, úgy tippelem, hogy a túlnyomó többség sajnos nem fogadja el a gyerekmentességet.

Az már egy másik dolog, milyen megnyilatkozással él.

Jelentős részük szerencsére nem konfrontálódik, viszont - falusi kifejezéssel szólva - csúnyán kibeszéli az illetőt a háta mögött.

A maradék viszont nem tesz lakatot a szájára, sem személyes találkozáskor, sem a közösségi oldalakon, akár kérdezte őket valaki, akár nem. Brutális, hogy mire ragadtatják magukat.

.

A tudatosan gyerekteleneknél jelentős különbség mutatkozik abban, hogy szinte mindig válaszként, visszavágóként lendülnek támadásba.

júl. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
A turbógyerekese azok, akik kavarják a k*it, akik imádják a saját kölyküket, mégha sok meg is játssza ezt, mert ha már kipottyantotta magából...
júl. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

Csak azok körében megosztó téma, akik mindenéron befolyást akarnak szerezni a másik ember élete felett. Aki nem ilyen, az egyszerűen tudomásul veszi, hogy más ember másképpen él és ennyi.

Nyilván gyerekes és gyerektelen párok közös programjánál az életvitelbeli eltérések igényelnek némi kompromisszumot, de nem áthidalhatatlanokat. Mi gyermektelen pár vagyunk, van egy baráti házaspár, ahol van egy felsős kislány. Közösen kirándulni, éttermezni, autókázni, kertipartizni tudunk. Nyilván egy éjszakai szórakozóhelyre meg nem velük fogunk menni. De ez csak egy példa.

aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!