Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar társadalom miért...

A magyar társadalom miért annyira elítélő a tudatos gyermektelenséggel szemben?

Figyelt kérdés
Csináltak erről kutatásokat, hogy Magyarországon az ember 52%-a szerint elfogadhatatlan, hogy valaki szándékosan ne vállaljon gyereket, míg ez az arány Svédországban csak 7%. A szingliség megítélése is negatívabb, mint nyugaton, pedig, ha megnézzük azt, hogy effektíve mennyien élnek családban és mennyien egyedül, az arányok kb hasonlóak. Szerintem amúgy a gyerekvállalás abszolút magánügy és nem szabadna ezért elítélni senkit, nem értem miért olyan nehéz ezt a lécet sok embernek megugrani.

júl. 1. 10:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%

Mert sok irigy, kotnyeles ember van nálunk. Őszintén, ki a faßomat érdekli, hogy másnak van-e gyereke vagy nincs? Hát az élettelen, buta, egoista segg embereket, akikből nem szenvedünk hiányt ebben a lepratanya országban.


U.i.: Én se vagyok tökéletes távolról sem, de én legalább a saját problémáimmal/életemmel foglalkozok másoké helyett...

júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

Nem azért de milyen kérdésekben progresszív, elfogadó a magyar társadalom..?


Jobban csodálnám ha mindenben maradiak és rosszindulatúak lennénk, viszont mindenki tárt karokkal fogadná a gyerekteleneket.

júl. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

Mert belehalnának ha csak a saját életükkel kellene foglalkozni, nem bírják ki hogy ne ugassanak bele máséba.

Ha nincs gyereked, miért nincs, ha egy van mikor jön a kistesó, ha kettő van akkor már legyen három, ha négy+ akkor meg jaj hogy fogsz ennyi gyereket felnevelni, biztos csak a csok végett, stb.

júl. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert a gyermektelenek nagy része nem csak simán nem vállal gyereket, hanem kárörvendő csoportokba verődve élcelődik a szülőkön, hogy milyen szar nekik.
júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
#4 Tévedés, a gyermektelenek nagy része qrvára lefossa, hogy van-e vagy nincsen gyereked, hanem inkább éli a saját életét, nem másokéba pofázik bele.
júl. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
12%
A baj az, hogy ezt a gyermektelenséget inkább Afrikában meg Ázsiában kellene divatba hozni, nem itt Európában, ahol amúgy is gyorsan öregedik a népesség. Persze itt sem kellene, hogy növekedjen, de azért a családonként 1,8 - 1,9 db. gyermek szintet jó elérni, különben nagy gondok lesznek.
júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
33%

Linket meg majd a pápa hoz?


Én épp az ellenkezőjet hallottam. Sokkal elfogadóbbak vagyunk, mint 10 éve. Nezd csak meg ezeket a Prideokat. Régen miféle arcok mentek ki ellen-prájdolni, aztán most meg alig egy két agyament hülye. Ehhez képest a gyerekmentes lét semmiség.

júl. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Shaddark ***** válasza:
89%

1; A szervezett bűnözői kör mely kormányt alapított itt, ráköltött pár milliárdot hogy így legyen.

2; Több a gyermekes egyén mint a gyermektelen. Sokkal több. Nem várhatod el tőlük, hogy a rengeteg áldozat után amit meghoztak, azt mondják hogy ez nem is számít. Megértem, ha nem elfogadóak velünk, és ha a világképüket nem szeretnék megrendíteni.

3; Svédországban (és az összes skandináv országban) magas minőségű az oktatás. Az emberek nem teljesen felesleges dolgokat magolnak, hanem megtanulják kik ők, hogyan működnek, a világ hogyan működik. Persze, hogy képesek akár több nézőpontból is megvizsgálni dolgokat. Nálunk maga az oktatás szokat rá már pici korban hogy csak egy nézőpont van ami helyes, a tanáré, szülőé... - amolyan isteni igazságként létezik egy és a többi mind tévedés.

júl. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Nekem ezzel az a bajom,hogy az egyéni érdek előrébb való mint a közjó,pedig fordítva kéne lennie és ehhez elengedhetettlen a gyermek vállalás,hogy a társadalom az ország tovább működjön.
júl. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
94%
#9 Igen, az olyan gyermekek vállalása, akik hasznos tagjai lennének a társadalomnak. Nem pedig az ész nélkül kefélő, dolgozni nem akaró hülyék gyerekei, akik valószínűleg a szüleik példáját viszik tovább. De sajnos nem ez a jellemző.
júl. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!