Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetne változtatni?

Hogyan lehetne változtatni?

Figyelt kérdés

Én egy egyszerű cukrász vagyok, de napról napra kezdek kiégni munkahelyen. Konkrétan ide már sírógörccsel jövök dolgozni.

Voltam már más más helyen, de rájöttem, hogy a korán kelés és a munka, az azért nehéz egyben, mert nincs semmilyen formában megbecsülve itthon a szakma.

Ismerőseim IT-sok, majdnem tripla annyi fizuval mint amennyit én keresek, és nekik nincs hétvégén munka, mint nekem, nekik munkaidő közben is szinte szabad idejük van, nem takarítanak meg güriznek annyit.

Tőlem sem áll távol az informatika, de viszont a programozás alapjait egyszerűen nem tudom sajnos megtanulni, mert az a része nem megy.

Többször is gyakoroltam, videót néztem, segítséget kértem, de az a része nem megy.

Milyen opciók lennének szerintetek a legjobb, ami nekem még nem késő?

22/F



júl. 29. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Férfiként sírógörccsel mész dolgozni, mert korán kell kelni?

Hát, ennél azért nagyobb tűrőképesség kell az élethez.

júl. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Akiket ismerek cukrászokat mindenki maszekban (is) nyomja szülinapokra, lagzikra, fent vannak a munkáik is és mindenki dicséri, és nagyon kreatívak is rokonoknak is csinálják, a környéken is hírük van.


Igazábol ebből a szakmábol is ki lehetne nőnöd magad,

júl. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

"Tőlem sem áll távol az informatika, de viszont a programozás alapjait egyszerűen nem tudom sajnos megtanulni, mert az a része nem megy."


De, távol áll.


És mindenki megtudja tanulni, ha nincs szellemi akadálya, ez csak gyakorlás kérdése.


Menj el külföldre akár a cukrász szakmáddal, vagy valami betanított magán szociális munkásnak, vagy építőiparba, ami jól/jobban fizet.

júl. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak az infóval lehet jól keresni. Ha annyira szeretsz sütni, tanulj meg formatortákat készíteni, esetleg különlegesebb tortákat is kinézetben, ízben. Először rokonoknak, esetleg otthon, felrakod, hogy szoktál ilyet és jönnek a megrendelések. Mi is évek óta minden családi ünnepünkre egy helyi cukrász sráccal (21 éves, 2 éve végzett) csináltatjuk a tortákat, 16 szeletes kis torta minimalista díszítéssel 13 ezer forintnál kezdődik. Ha kér rá valaki díszítést, az plusz pénz. Igen, sajna cukrászdában tényleg nem keresed magad szarrá, inkább csinálj egy Facebook oldalt és reklámozd magad, hogy vállalsz megrendeléseket. (Egyéni vállalkozóival természetesen)
júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Nincs olyan, hogy egyszerű cukrász. Csak bonyolult cukrászok vannak. Szerintem csak próbálod Jakab Petike "eccerű melós" narratíváját magadra húzni. De akkor miért nem veszed fel vele a kapcsolatot, és miért nem illeszted a hímtagját a szádba?
júl. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy tisztázzuk, nem a földből nőtt ki az informatika tudásuk, a legtöbb programozó bizony beletette a melót és élete egy szakaszában valószínűleg korán kelt és adott esetben 3 napig nem aludt, amikor vizsgára készült.

Az hogy 3-5 évig küzdött az egyetemen, azt eredményezte, hogy most lazább melója van.

júl. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

22 évesen még bárhogy. Menj el valami pályaválasztó napra, vagy a HVG-nek szoktak lenni állásbörzéi, mert bőven van más lehetőség a cukrászaton meg az IT-n kívül is, csak te is beleestél abba a csapdába, hogy fogalmad sincs, mik a lehetőségek. Lehet, te lennél a legideálisabb taxidiszpécser, csak azt sem tudod, hogy létezik ez a szakma.

Én ugyanígy voltam, volt kb. 10-20 szakma, amit láttam vagy magam körül, tehát ismertem embereket, akik dolgoztak valahol és beszéltek róla, vagy filmekből, sorozatokból tudtam, hogy ja, léteznek pl. újságítók, vagy mivel boltba jártam, MÁV-val utaztam, tudtam, hogy van olyan, hogy eladó, meg mozdonyvezető, kalauz, stb. Addig már nem jutottam el, hogy hány olyan szakma van csak a MÁV-on belül, amit lehet űzni, mert tuti nem mozdonyvezetők meg kalauzok működtetik csak.

Egy olyan szakmát választottam, amit láttam, a családban is van - de gyűlöltem tiszta szívemből. Végül nagyon sok jobhopping, és a szintén gyűlölt egyetemi évek alatti diákmunka során teljesen véltelenül találtam egy olyan szakmát, amit imádok csinálni. Az egyetemet anno otthagytam, mert utáltam, érdekes módon most, hogy megtaláltam, mit szeretek, egyáltalán nem esett nehezemre beiratkozni egy másik szakra, hogy a szeretett szakmámban fejlődjek. Ha érdekel, amit tanulsz, akkor nem olyan érzés, mintha a fogadat húznák. Ismerd meg a lehetőségeidet, és a saját képességeidet, preferenciáidat is.


Btw aki szerint gáz azért sírni, mert "korán kell kelni", az hány évig dolgozott olyan munkarendben, ahol hajnal 1-2-kor kell kelni? Mert én voltam így egy pár évig, és bármennyire fáradt vagyok, nem tudok elaludni éjfél előtt, mikor a negyedik nap szólalt meg az ébresztőm úgy, hogy csak egy órát aludtam, akkor igen, volt, hogy sírtam a kimerültségtől. Közeli családtagok temetésén sem sírtam, de brutális, mit tud művelni az alváshiány, milyen nyomorultul tudod magad érezni tőle.

júl. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7

Egyrészt, létezik altató.

Másrészt, ha elég fáradt vagy, akkor elalszol éjfél előtt. Csak hogy szemléltessem, én írtam az #5-ös választ, software engineer-ként dolgozom. Agglomerációban laktam már gimi alatt is és Bp-re ingáztam. Annyira fáradt voltam, hogy megtanultam mozgó járművön ÁLLVA aludni. Ezt jelenti a kimerültség.


Az mindig orvosolható, ha időd van, de elaludni nem tudsz. Erre van az altató, viszont nagyon sok ember nem aludhatott, mert pl. tanulnia kellett másnapra.

júl. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

El tudod képzelni, hogy különböző emberek kölönbözően működnek? Én mozgó járművön gyakran alszom, sokszor abban a pillanatban, hogy beindítják a motort, de délután, vagy kora este már óvodában se tudtam aludni. Nem, altatóval sem, a kora húszas éveimben felírattam és kipróbáltam, és nekem konkrétan nem hatott. Én nem te vagyok, én nem tudok aludni reggel 7, és éjfél közt. Akkor se, ha atom fáradt vagyok, akkor se, ha vizsgaidószak volt, és két állásban dolgoztam mellette, akkor se, ha altatót vettem be, akkor se, ha beteg vagyok. Elhiszed, hogy van ilyen?

2008 és 2013 közt egy faluban éltem, hajnal ötkor kellett kelni a buszhoz, és nem, nem tudtam éjfél előtt elaludni. Általában éjfél előtt kerültem ágyba, ahol álmatlanul forgolódtam, aztán ötkor keltett a macska. Hétvégén felkeltem, megetettem a dögöt, majd visszafeküdtem, ilyenkor sikerült tovább aludni :)

júl. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

#9

"Elhiszed, hogy van ilyen?"

Igen, van ilyen. Általában a halálos betegnek annyira felborult a sok gyógyszertől a testük kémiai folyamatai, hogy az altató adott esetben nem hat.

Ha te egészséges ember vagy, akkor az altató hat. Ha nem hatott, akkor az pont jó jel, hogy nem vagy egészséges.


"2008 és 2013 közt egy faluban éltem, hajnal ötkor kellett kelni a buszhoz"

Olyan későn? Elég szerencsés.

júl. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!