Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehetnek egyes cégeknél...

Hogy lehetnek egyes cégeknél ekkora illúziók?

Figyelt kérdés
Idén januárban még munkát kerestem alapvetően a sales érdekel de van egy releváns tudással megtámasztott gépészmérnöki diplomám is. Itt a környéken ezekkel a képességekkel és tudással rendelkező embert keresett egy cég. Elmentem interjúra kicsit fura volt a légkör főleg multihoz képest de elengedtem. Minden "jól" ment viszont mikor eljutottunk a juttatásokhoz akkor jött a fekete leves. Ja igen van autó, laptop és telefon de azok !CSAK CÉGES HASZNÁLATRA!. Itt nem volt vége elmondták részletesen, hogy mind a háromban nonstop menni fog a GPS amit figyelnek. Itt tudtam, hogy ha már kilóg ez a stílus akkor csak rosszabb lesz hosszú távra. Az alap fizetésre bruttó 500.000 forintot ígértek. A prémiumhoz viszont olyan sávos, szorzós rendszert találtak ki amit ember legyen a talpán ha valaki megért. Ami ott leesett belőle, hogy egyrészt nem túl magasan maximalizálva van. Másrészt úgy van kialakítva, hogy Mindig lehessen mondani miért alacsonyabb a premium. Utána jött egy szent beszéd, hogy milyen korrektek mert alkalmazott lehetek és nem kell vállalkozónak lenni aki beszámláz. Időt kértem a döntéshez majd másnap írtam egy email, hogy Köszi de ez egy erős nem. Tegnap hívtak, hogy még nyitott a pozi és már 550 a bruttó. Ennél úgy sincs jobb ajánlat a piacon. Mondtam, hogy de van el is fogadtam hónapokkal ezelőtt. Erre annyi volt a válasz, hogy nem baj majd úgy is hívom őket. Majd bam lerakta a Telefont köszönés nélkül.

ma 07:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek nem illúziók. Ezek betanult szövegek a részükről, amivel hitetgetnek. Sokaknál ez beválik, régen hasonló biztosítós szöveget én bevettem, mert az első munkahelyem egyike volt.
ma 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Céges eszközt csak céges használatra kiadni a normális eljárás. Adatvédelmi, információbiztonsági szempontból kritikus, a saját részedről a magántitok védelme miatt sem ajánlott (így praktikusan tilos) a személyes adatok céges eszközökön való tárolása. Az a komolytalan hely, amelyik nem így szabályoz.
ma 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs kimondva, hogy nem használhatod privát célra a céges mobilt, de aki arról hívogatja a családját vagy azon facebookozik, annak annyi esze van, mint egy marék molylepkének. Soha nem csinálnám és nem csak azért, mert informatikai cégnél dolgozom, ahol mindenbe belelátnak. Az előző cégeknél sem csináltam.


Páromnak is ez volt, hogy minimálbérre van bejelentve és ilyen meg olyan prémiummal ennyit meg annyit érhet el. Nem volt rossz fizetése, de minden hónapban kitaláltak valamit, hogy miért nem annyi, amennyit ő kiszámolt. Szerencsére már másik helyen dolgozik azóta.


Sajnos, ami nincs lepapírozva, azt úgy kell venni, hogy nincs, de jó esetben megkaphatod.

ma 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!