Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehetnék szabad?

Hogyan lehetnék szabad?

Figyelt kérdés

Jelenleg két munkahelyen dolgozok. Az első helyen IT-ban dolgozok ahol a projectekkel időben kész kell lennem, kötelező meetingekre kell járnom amitől görcsöl a gyomrom az idegességtől, gyakran munkaidőn kívül sőt hétvégente is a munkával kell foglalkoznom hogy időre elkészüljek. Néha extra dolgok jönnek be, amire már szinte idő sem jut. Örökös rohanás, stressz, soha véget nem érő project loopok. Rugalmas munkaidő, akkor kezdek és végzek amikor akarok. Nagyon jó kimagasló fizetés, home office, extra juttatások, bónusz, több mint 35 nap szabadság és dolgozhatok bárhonnan.


Meghúztam a határt pár hete és úgy döntöttem változtatok az életemen. Mivel kiakartam szabadulni kicsit itthonról, elkezdtem dolgozni másodállásban egy raktárházban. Napi 4 órát. Mindenki panaszkodik, de én csak mosolygok és dolgozok csöndben ahogy kell. Számomra ez a szalag melletti munkafolyamat megnyugtató, szeretem csinálni. Nem kell használnom az agyamat, nincs munka alatt vagy után stressz. Ha lejár a munkaidő fogom magam és hazamegyek. Minden héten fizetés. Nincs deadline,felelősség,hívások, meetingek és semmi más amitől kiégnék. De a probléma hogy iszonyat kevés a pénz. Kb negyedét kapom órabérben számolva mint IT-ban. Csak is a pénz miatt nem mondtam még fel.


Ebben az esetben mit lehet tenni? Én nagyon szívesen dolgoznék raktárházban, gyárban ha több lenne a fizetés.



2023. okt. 2. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanígy vagyok, csak én HR es pénzügyi végzettseggel dolgozom most egy stresszmentes helyen és nagyon élvezem. Csak a fizum egyharmada a korábbi fizumnak... Erősen gondolkodom... Annyira jó ez a stresszmentes nyugis munka. Csak megélni nem elég.
2023. okt. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy régi probléma:)
2023. okt. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Esetleg privátban megírhatod mi ez a hely (a raktár), engem érdekelne.

Nálam ez 10 éves probléma, amit írsz, amióta csak dolgozom ez van.

Az élet az utóbbi 1-2 év során megoldotta. Már a 3. helyemről (pénzügy) jövök el mert a túlzott stressztől nem tudok haladni, hibázok.

Mielőtt kirúgtak volna eljöttem a mostanitól de volt olyan hely is ahol egyik nap nem bírtam tovább, nem kapcsoltam be a gépet kb délig, mire bekapcsoltam volna letiltották az accountomat tehát kvázi kirúgtak.

Szóval az élet nálam most megoldotta mert ezzel a múlttal meg ezzel a hozzáállással amim most van nem is találok már új helyet.

Paradicsomszedésen, takarításon, postán és hasonlókon gondolkozom most, minimálbérből, bónuszból, autóm és 1-2 értékesebb tágyam eladásából el kell hogy legyek míg összeszedem magam.

Ha ez se megy akkor teljesen tanácstalan vagyok, talán valamelyik rokonomnál meghúzhatom magam, kapok enni, munkáért, segítségért cserébe. Talán.

Nem érdemes itt nagyon ugrálni, vagy beépülsz a "rendszerbe", ami alatt én az agyoniparosított globális kapitalista darálót értem, minden tőled telhetőt megteszel hogy legalább az egészseged ne menjen rá 65-70 éves korodig, és ha marad valami minimális erőforrásod azt szépre, jóra áldozod. Szó szerint minimális, évi 1-2 nap vagy hét, ami ebbe belefér, különben kizökkensz a TERMELÉSBŐL.

Vagy elmész szipus, alkoholista csövesnek.

Nincs harmadik út, nincs alternatíva, hacsak nem örökötél komolyabb vagyonokat.

2023. okt. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez a raktár Angliában van, itt élek már elég sok ideje. Igazából nem is egy specifikus raktárról van szó, hanem az érzésről, hogy gondtalanul és stresszmentesen dolgozhatok. Jó érzéssel tölt el, hogy elvégzem a munkám és büszke vagyok magamra. Még akkor is ha nem kapom a dicséreteket mindenkitől.


Pontos ezt érzem én is, hogy a rá vagyunk kényszerítve arra hogy a rendszer tagjai legyünk amiből nincs menekvés sehogy sem.


Hamarosan elköltözök innen egy olyan helyre ahol olcsón tudok venni földet, szállíttatok egy konténert oda és meglátjuk mire jutok. Saját magamnak szeretném kitermelni ami a minimális élethez szükséges, az extrákért pedig úgy tervezem ideiglenesen elmegyek dolgozni pár hónapot évente.

2023. okt. 2. 23:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Angliában egyébként szerintem reális a havi pár hónap munka is... talán. Sok erőt, kívánok hozzá.
2023. okt. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha toxikus a munkahely akkor válts....IT-sként releváns tapasztalattal és jó angollal nem nehéz munkahelyet váltani. Amúgy minden munkahelyen vannak húzósabb/streszesebb időszakok, általában minél nagyobb pozicióban vagy annál nagyobb lesz a stressz is és persze a fizu is....nem a semmiért adnak olyan fizukat IT-ben.
2023. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Nekem a fizikai munkáknál elsősorban a közeggel volt problémám.

Infantilis, proli kollégák, fingós-f@szos viccek és olyanok a beszélgetések mint egy 8. osztályban.

Meglátásom szerint a legjobb ha legalább 2 féle állásban dolgozol, vagy 4-4 órában vagy 2-3 napot, a többiben meg az "értelmiségi" munkáddal foglalkozol.

2023. okt. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Igen pontosan ezek miatt a viccek miatt, szeretem a közeget. Olyan egyszerűek és mintha folyamatosan kabaréban lennék.A 8-ik osztályos beszélgetéseket pedig imádom. Eléggé szarkasztikus vagyok, így csak néznem rám, hogy hogy tudok olyan dolgokat mondani. Teljesen komolyan vesznek mindent :D szórakoztatom magamat velük. Az irodában pedig mindenki teljesen komoly, a viccük borzalmas egyáltalán nem szórakoztató. Az irodások többségében nem tudnak kikapcsolni és őrültebb dolgokat csinálni.
2023. okt. 7. 16:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Válts meló helyet ahol valóban csak munkaidőben kell dolgozni, napi 4-6 óra szerintem elég.

Második munkahelyedet pedig tartsd meg továbbra is ha tetszik. Igaz egy idő után lehet hogy ez is unalmas vagy rossz lesz, ha pl napi 8-12-ben kellene csinálni lehet hogy gyorsan megutálnad de az is lehet hogy nem.

2023. okt. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A folyamatos stresszhatás megélését, feldolgozását és a felelősség terhét fizetik meg az IT-nél, - sehol nem osztogatnak a protekció esetét kivéve a semmire komolyabb munkabéreket. A nehézségek lépcsői: munka keresés, az ember egyéniségébe illeszthető munkakör megtalálása, a megtaláltak közül a legkedvezőbb kiválasztása. Egyenként sem egyszerű egyik sem! Az utolsóban pedig pont az a kihívás, hogy mi az, amelyik szintre még képes az ember a magasabb életszínvonal reményében. Itt döntő tényező az ember egyénisége és az, hogy azon belül a (vélt) nyugalom a fontosabb számára vagy a kimagasló kereset. Én azt vallom, hogy szeretnék én is minél jobb, gondtalanabbnak vélt környezetben élni, de nem olyan áron, hogy nincs saját életem és orvosokra költöm a magasabb jövedelmet. Nagyon sok embert maga a stressz vág haza olyan szinten, hogy használhatatlanná válik a munkaerőpiacon. Inkább keresek 20-30 ezerrel kevesebbet, de emberileg teljesíthető, egészségre kevésbé károsabb munkákat próbálok meg keresni.
2023. okt. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!