Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért fontos ennyire a személy...

Miért fontos ennyire a személyiség teszt egyes cégeknél?

Figyelt kérdés
Hazai nagyvállalatnál volt utolsó kör, egy online személyiségteszt. Előtte volt HR interjú és utána interjú a szakmai vezetővel. Mindkettő jól sikerült, majd jött a teszt, aminek az eredményét nekem is megküldték (külsős cég csinálta a tesztet). Mivel inkompetensként jöttem ki, nyilván semmi visszajelzés nem jött hetek óta. Eleve nem értem, hogy azokból a kérdésekből hogyan és mi alapján jött ki az eredmény, de ha előtte 2 körben alkalmasnak találtak, köztük a leendő felettes is, akkor miért egy ilyen random teszten múlik az egesz folyamat? Nem inkább az elején kellene bedobni ezeket a teszteket, hogy ne legyebek fölösleges körök?

júl. 26. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Én HR-es vagyok, szerintem ez nem baromság. Ők tudják, hogy milyen személyiség passzol leginkább az adott pozihoz és jobb fel se venni olyat, akihez valószínűleg nem fog passzolni a szerep, munkakör. Lehet az adott pozihoz jobb egy dominánsabb személyiség, te meg nem vagy az, vagy tűrni kell a monotonitást, te viszont gyűlölöd azt stb. Szerintem inkább örülj is neki, hogy nem vettek fel, lehet hamar rájöttél volna, hogy nem neked való.


De az tény, hogy ezt bedobhatták volna az elején is, hogy ne fuss felesleges köröket VAGY mást akartak választani a pozira, és kellett valami béna kamu indok, hogy kíméletesen tudassák veled a tényeket :D

júl. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Most azért hisztizel, mert nem vettek fel egy állásra, ahol ez a teszt kötelező volt? Sajnálatos, de ez van. Ők határozzák meg, hogy mi alapján vesznek fel embereket. Ajánlom, hogy Google-barát segítségével nézz utána, hogy mire is jók a személyiségtesztek.
júl. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Teszttől függetlenül még mindig dönthettek volna úgy a személyes benyomás alapján, hogy téged alkalmaznak. Valamiért mégsem téged választottak.
júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Bullshit az egész, ez a teszt olyan mint a horoszkóp. Nálunk a cegnél most utólag töltötték ki a dolgozókkal. Mérnök kolléga az elérhető 300 pontból 240-et ért el, ami nagyon jónak számít. A teszt szerint abszolút beillett a cég profiljába. A való világban még nem felelt meg, fegyelmit is kapott majd keresett más munkahelyet és lépett. A nagy többség 160-180 pontot szedett össze, mi még ott vagyunk. Ha ez a teszt szerint vették volna fel a dolgozókat, akkor nem lenne emberük.

Ez is mint a Halloween vagy a Valentin nap az usákoktól vettük át. Nem kell mindenben majmolni őket.

júl. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Mi a faszt fognak még kitalálni, ahoz hogy felvegyék az embert egy retkes, ótvar, minimálbéres magyar csöves rabszolgatelepre? Keresik a tökéletest, csak fizetni ne kelljen. Örülnének, hogy van még hülye, aki egyáltalán jelentkezik.
júl. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5


Mademyday 👍🤣🤣🤣🤣

júl. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!