Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kollégám miért ennyire...

A kollégám miért ennyire sztahanovista? Mit lehet kezdeni az ilyen sztahanovistákkal és hogy vegyem rá hogy egy kicsit kevesebbet dolgozzon?

Figyelt kérdés
Mindent is ő akar csinálni a munkába, rá is szoktam szólni hagyja majd én megcsinálom de egyszerűen nem lehet vele bírni. Már én érzem rosszul magam miatta, mert hát így kettőnkre amúgy sincs sok munka de még így is ő végzi a nagy részét mert annyira unatkozik.

júl. 5. 14:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Neked miért nem mindegy, hogy mit csinál?
júl. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1-es rosszul érzem magam hogy a munka nagy részét átvállalja, mert be kéne osztanunk a munkát hogy kb mind ketten ugyan annyit dolgozzunk, de amiatt a munkamániás miatt nem lehet mert mindent is ő akar csinálni
júl. 5. 14:48
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Hagyd rá, hadd élje ki magát.
júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Örülj neki! Nálunk is ez a helyzet, ketten vagyunk nem túl sok munkára. Ő dolgozik, én gépezek, telózok, kávézgatok egész nap. Ugyanannyi pénzt kapunk. 😁🤣
júl. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Én sem értem, hogy ez téged miért zavar ennyire. Lehet hogy ő sztahanovi, de te meg csak simán hülye, hogy ezen problémázol. 😄
júl. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
A hét elején üljetek le, beszéljétek meg, milyen feladatok várhatóak a héten, majd osszátok be egymás közt. Mondd el neki, hogy értékeled a munkabírását, de te is azért vagy ott, hogy dolgozz, másrészt így könnyebb mindenkinek.
júl. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom, a kérdező attól fél, hogy a melómániás kolléga miatt esetleg majd még többet fognak elvárni tőlük.
júl. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy a kérdezőnek abban igaza van, hogy nem túl szerencsés a felállás. Ha valaki nagyon extrán dolgozik, akkor a főnökség előbb-utóbb el fogja várni mindenkitől azt a szintet. Sehol nem szabad túl sokat/keményen dolgozni, meg kummantani sem (hacsak nem a saját főnököd vagy). Meg kell találni az egyensúlyt. Mondom ezt úgy, hogy a kérdező történetében én lennék a sztahanovista mert nagyon rá tudok pörögni a legapróbb dolgokra is, és akkor mindent kizárva végignyomok 12 órát is ha kell és észre se veszem magam. Nekem is úgy magyarázták el, hogy nem szabad ennyire fixálódni valamire és túldolgozni magad, mert ártasz a munkatársaknak és hosszú távon saját magadnak is. Ha túl sok mindent vállalsz magadra, "pótolhatatlanná" válsz az adott pozícióban, így ha mondjuk előléptetésre kerülne sor, valószínűleg nem te kapnád, mert "túl értékes munkaerő vagy a pozíciódban, nem tudnánk kivel pótolni". Esetleg próbáld így elmagyarázni neki, hogy senkinek se tesz jót ha túlpörög.
júl. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
5-ös tudod milyen idegtépő az a semmittevés ami a munkában szokott lenni? A kollégám miatt kénytelen vagyok azt csinálni mint a 4-es, kb azt csinálom hogy műszak elején dolgozok pár percet aztán beülök a gép elé kicsit gépezek üzeneteket olvasok, nyomom a telóm, néha sétálgatok mert nem bírom a semmit tevést meg ha úgy van akkor dolgozok pár percet. Jó mondjuk a sztahanov kollégám meg elég sok cigi szünetet tart.
júl. 5. 16:38
 10/15 A kérdező kommentje:
8-as a főnök nem tudják hogy osztjuk be a munkát, meg ez nem olyan munka ahol túl tud teljesíteni az ember szóval nincsenek ilyen veszélyek szerencsére. A főnökök max annyit látnak hogy jól elvan végezve a munka időben és ennyi.
júl. 5. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!