Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyből otthon kell maradni...

Egyből otthon kell maradni egy kis náthával, lázzal? Szerinted?

Figyelt kérdés

A véleményedre vagyok kíváncsi. Kérlek, írd oda a korodat is. Köszi.


Én 38 vagyok, és engem úgy tanítottak, már iskoláskoromban is, hogy náthával, 38 fok lázzal még simán el kell menni iskolába, munkahelyre, mert ha minden ilyennel otthonmaradnánk, elég sűrűn hiányoznánk.


Nekem is úgy tűnik, hogy ez lustaság, munkakerülés lenne. Az ember, amíg bírja magát, tegye a dolgát, kötelességét. Úgyis mindenki tudja, hogy hol van az a pont, amikor már nem bírja. Számomra akkor indokolt otthon maradni.

Közben persze szedni kell a gyógyszert.

38 fok lázzal simán dolgoztam (persze, ez munkától is függ, hogy mit dolgozol, mert pl vezetni azért nem vezettem volna, akkor nem megyek be, de nekem nem ez a munkám)

Szájkendőben is jártam köhögve, óránként kezet mostam, fertőtlenítettem, szedtem az antibiotikumot, ment a munka.

Egyszer felszaladt 39-re, akkor nem mentem be, mert fel se tudtam kelni. Az én határom kb ott van.


Véleményem szerint az is hülyeség, hogy szanaszét fertőzzük a közösséget, mert 1. ezt mindenki belekalkulálja, hogy aki nincs elszigetelve az emberektől egy lakatlan szigeten, az vigyázzon szépen magára, és a beteg se tüsszögjön összevissza, hanem hordjon szájkendőt, fertőtlenítsen, stb, tehát megvan ennek a kultúrája,

2. pont, hogy közösségben alakul ki az immunrendszer, nem steril, elszigetelt környezetben.


Régen is mindenki bejárt mindenhova, ameddig bírt, nem volt ez a nagy kényelmesség, hogy az első hapcira maradjunk otthon. Nekem ez nagyon úgy tűnik, mintha kapóra jönne ürügyként, hogy miért ne kelljen dolgozni végre, s még meg is van magyarázva.


Mi a ti véleményetek? Az enyém ez.


jún. 30. 14:03
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
64%

Lázzal alap hogy nem megyünk sehova, ezt a 80 éves nagyszüleim is tudják, pedig ők tudják mi volt “régen”.


Amúgy home office-t kérek ilyenkor, így otthon is maradok és a munkát se kerülöm.

júl. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!