Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyből otthon kell maradni...

Egyből otthon kell maradni egy kis náthával, lázzal? Szerinted?

Figyelt kérdés

A véleményedre vagyok kíváncsi. Kérlek, írd oda a korodat is. Köszi.


Én 38 vagyok, és engem úgy tanítottak, már iskoláskoromban is, hogy náthával, 38 fok lázzal még simán el kell menni iskolába, munkahelyre, mert ha minden ilyennel otthonmaradnánk, elég sűrűn hiányoznánk.


Nekem is úgy tűnik, hogy ez lustaság, munkakerülés lenne. Az ember, amíg bírja magát, tegye a dolgát, kötelességét. Úgyis mindenki tudja, hogy hol van az a pont, amikor már nem bírja. Számomra akkor indokolt otthon maradni.

Közben persze szedni kell a gyógyszert.

38 fok lázzal simán dolgoztam (persze, ez munkától is függ, hogy mit dolgozol, mert pl vezetni azért nem vezettem volna, akkor nem megyek be, de nekem nem ez a munkám)

Szájkendőben is jártam köhögve, óránként kezet mostam, fertőtlenítettem, szedtem az antibiotikumot, ment a munka.

Egyszer felszaladt 39-re, akkor nem mentem be, mert fel se tudtam kelni. Az én határom kb ott van.


Véleményem szerint az is hülyeség, hogy szanaszét fertőzzük a közösséget, mert 1. ezt mindenki belekalkulálja, hogy aki nincs elszigetelve az emberektől egy lakatlan szigeten, az vigyázzon szépen magára, és a beteg se tüsszögjön összevissza, hanem hordjon szájkendőt, fertőtlenítsen, stb, tehát megvan ennek a kultúrája,

2. pont, hogy közösségben alakul ki az immunrendszer, nem steril, elszigetelt környezetben.


Régen is mindenki bejárt mindenhova, ameddig bírt, nem volt ez a nagy kényelmesség, hogy az első hapcira maradjunk otthon. Nekem ez nagyon úgy tűnik, mintha kapóra jönne ürügyként, hogy miért ne kelljen dolgozni végre, s még meg is van magyarázva.


Mi a ti véleményetek? Az enyém ez.


jún. 30. 14:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%

Lazzal nem kell menni se iskolaba, se munkahelyre! Kontraproduktiv. Martirt jatszani detto. Nem is tud rendesen odafigyelni, a teljesitmenye is romlik. A fonokom az office-ban egyaltalan nem varja el, hogy barki is bemenjen betegen dolgozni. ;-)

N 36

jún. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%

Orvosi megfigyelés szerint a lázas betegeknek nem tesz jót, ha az addig megszokott életvitelt folytatják, ágynyugalom kell, hogy a szervezet a kórság leküzdésére fordíthassa az energiáit.

(F 79)

jún. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

LÁzasan, betegen nem kell dolgozni menni. Az egy dolog, hogy te magadat felmosva utána, de kibírnád a napot, de nem kell mindenkit végig fertőzni. sokkal kevesebb náthás, influenzás beteg lenne, ha otthon maradna sggén az, aki elkapta és nem terjesztené tovább.

Konkrétan nálunk hazaküldik azt, aki beteg.

jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket.


Hármas: de akkor állandóan hiányozna mindenki, ugyanis nemcsak a munkahelyen leszünk betegek. Ha ezt tényleg mindenki betartaná, eljönne az új karantén minden télen, mint a covid alatt volt.

jún. 30. 14:26
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

AKi fertőző beteg, az sehova ne menjen, úgy értettem :D

Vagy hordjon maszkot. Ázsibána Covid előtt is szokás volt.

jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Igen, a maszkot támogatom, sőt a betegen dolgozóknak kötelezővé tenném. De nálunk mindenkiben van annyi, hogy felveszi magától, ha betegnek érzi magát.
jún. 30. 14:34
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Hat, nem veletlenul van maszk, ovintezkedesek a jarvanyok megallitasara. Regen is volt karanten a fertozo betegsegeknel, piros cedulak az eloszobaajton. A lakasbol se ki, se be. ;-)
jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Ez volt most a covid alatt, de én nem erről beszélek.
jún. 30. 14:45
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Engem arra tanítottak, hogy te magad nem tudod megmondani hogy mi a nátha és mi a vírus, szóval ha lázad van akkor maradj otthon, mert az sokkal rosszabb ha mindenkit összefertőzöl.


Aztán felnőttem, olvastam a témában és ezt is támasztják alá a statisztikák; a cégeknek általában kevesebb profitkiesésük van ha a dolgozó otthon marad ha beteg.

Betegen nem tudsz effektiven dolgozni (a munkád így is kevesebbet ér) plusz ha megfertőzöl mindenkit akkor mindenki más munkája is kevesebbet fog érni.


[link]


[link]

jún. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha lázad van és az orvosod tud róla, eleve nem enged dolgozni. Nyilván nem fizikailag tilt el, de nem véletlenül ír ki.


Az meg elég gáz, hogy szerinted mindenki fogadja el, hogy simán képes vagy lebetegíteni másokat. A maszk se véd/szűr mindent. A cseppfertőzés ugyanúgy benne van a pakliban, és pl nekem nem lenne pofám mondjuk családos, kisgyerekes munkatársaim megfertőzni. Mondom ezt úgy, hogy nekem nincs gyerekem, de egy fertőzés rosszabbul érinthet bárki mást. Elég önző dolog,az biztos.


25/N

jún. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!