Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyből otthon kell maradni...

Egyből otthon kell maradni egy kis náthával, lázzal? Szerinted?

Figyelt kérdés

A véleményedre vagyok kíváncsi. Kérlek, írd oda a korodat is. Köszi.


Én 38 vagyok, és engem úgy tanítottak, már iskoláskoromban is, hogy náthával, 38 fok lázzal még simán el kell menni iskolába, munkahelyre, mert ha minden ilyennel otthonmaradnánk, elég sűrűn hiányoznánk.


Nekem is úgy tűnik, hogy ez lustaság, munkakerülés lenne. Az ember, amíg bírja magát, tegye a dolgát, kötelességét. Úgyis mindenki tudja, hogy hol van az a pont, amikor már nem bírja. Számomra akkor indokolt otthon maradni.

Közben persze szedni kell a gyógyszert.

38 fok lázzal simán dolgoztam (persze, ez munkától is függ, hogy mit dolgozol, mert pl vezetni azért nem vezettem volna, akkor nem megyek be, de nekem nem ez a munkám)

Szájkendőben is jártam köhögve, óránként kezet mostam, fertőtlenítettem, szedtem az antibiotikumot, ment a munka.

Egyszer felszaladt 39-re, akkor nem mentem be, mert fel se tudtam kelni. Az én határom kb ott van.


Véleményem szerint az is hülyeség, hogy szanaszét fertőzzük a közösséget, mert 1. ezt mindenki belekalkulálja, hogy aki nincs elszigetelve az emberektől egy lakatlan szigeten, az vigyázzon szépen magára, és a beteg se tüsszögjön összevissza, hanem hordjon szájkendőt, fertőtlenítsen, stb, tehát megvan ennek a kultúrája,

2. pont, hogy közösségben alakul ki az immunrendszer, nem steril, elszigetelt környezetben.


Régen is mindenki bejárt mindenhova, ameddig bírt, nem volt ez a nagy kényelmesség, hogy az első hapcira maradjunk otthon. Nekem ez nagyon úgy tűnik, mintha kapóra jönne ürügyként, hogy miért ne kelljen dolgozni végre, s még meg is van magyarázva.


Mi a ti véleményetek? Az enyém ez.


jún. 30. 14:03
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Önzőnek nem mondanám, se hősködésnek, de csak erős ember tudja megcsinálni, és mindenképpen pozitív dolog.
jún. 30. 15:22
 12/31 anonim ***** válasza:
89%
Rohadt nagy parasztságnak tartom, ha fertőző betegként közösségbe megy az ember.
jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Also, hogy otthon maradok és más jogát az egészséghez nem korlatozom.

Haladó orszagokban Pl Ausztria, ami ebben az évben vásárlóerő paritáson szárnyalt, ott mindenki elmegy betegszabira, burn out esetén távolmaradásrasőt akár hetekre rehabra - fizetett! -, mert az egyéntől függ az ország termelékenysége. Ez egy önző g*ci dolog, hogy lázasan dolgozol

jún. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

11

Nem más kárára kell "hősködni". Kiválló erőállapotod ezer más módon is tudod bizonyítani.

jún. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Náthával nem, de lázzal már igen.

Amúgy eléggé tápos vagy, ha gyakran megfázol. Nekem évi max 1 van, de van hogy az se. Szedj vitamint.

36/N

jún. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 38 fokos lázzad annyira fájt a derekam meg a végtagjaim, hogy nem tudtam folytatni az életvitelem, pihennem kellett. Ha antibiotikumot szedsz, akkor előfordulhat hasmenés, a probiotikum ellenére is, és akkor ha olyan valaki munkája hogy sokat van mozgásban, nem tud a wc-re futkosni, ráadásul onnan nagyon könnyen ferfőzhetünk másokat, ha mondjuk az épp egy betegség tünete.A lázzal gyakran jár erős fejfájás, ami a koncentrációt megnehezíti. Arról nem is beszélve, hogyha nem pihenünk amikor betegek vagyunk, akkor lassabban gyógyulunk meg, és romlik a munkahelyi teljesítmény is. Ami lezajlana 3-4 nap alatt lehet hogy emiatt 1-2 hétig tart. Ha pedig átfertőzi valaki a kollégáját, akkor mégkevesebb ember tudja jól elvégezni a munkát, feszültséget szül.


Nem érdemes betegen dolgozni, és nem is elvárható senkitől. Van ennek egy olyan fennhangja, hogy te kérdező kibírtad, és mindenkinek így kellene működni. Emberek vagyunk, különböző fájdalomküszöbbel, más-más lelkülettel, nekem például hányásfóbiám van, és igencsak dühös lennék, ha valaki inkább összehányná a munkahelyi wc-t, mintsem otthon maradjon.

jún. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most gondold végig logikusan: bemész betegen, megfertőzöd a környezetedet. Majd kidőlsz 1-2 hétre. Ahogy a többiek is kidőlnek 1-2 hétre.

Ha viszont otthon maradsz az első tünetekre (hőemelkedés, torokkaparás), kúrálod magad, akkor 2 nap alatt túl vagy rajta. És nem fertőzöl meg senkit. Szerinted melyik a kisebb baj? Ha egy ember kiesik 2 napra, vagy ha 5 ember kiesik 2 hétre?

jún. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
57%

", de csak erős ember tudja megcsinálni, és mindenképpen pozitív dolog."


Haha. Nőknél alap. Akkor is ellátják a gyereket 0-24, ha 39 fokos láztuk van, mert muszáj. A pasik szoktak haldokolni egy náthától is.

jún. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Egy évben max 2x vagyok rendesen beteg, kis orrfolyással még bemegyek egyetemre, és munkahelyre is, lázzal már inkább otthon pihenek. Olyan sűrűn nem beteg az ember, hogy ne engedhessem meg magának egy minimális gyógyulási időt. Vannak kollégák akik érzékenyek, egyből ablakot nyitnak, én sem szeretem pangó bacik között lenni, nem komfortos. Ha valakinek a hiányzás ürügy, én megértem, rossz közérzet is elegendő indok lehet, hogy valaki otthon maradjon, alkat kérdése.Akik hősködnek, hogy betegen jöttek, nagyívben elkerülöm, biztos nem ebédelek vele, ha már ő nem hajlandó vigyázni magára, akkor nekem kell jobban.

27N

jún. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
74%

", mert ha minden ilyennel otthonmaradnánk, elég sűrűn hiányoznánk."


Akkor vizsgáltasd ki magad, miért ilyen gyenge az immunrendszered.

jún. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!