Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek szabadidő beosztás...

Szerintetek szabadidő beosztási szempontból mennyire jó egy 8-17-ig tartó munkaidő?

Figyelt kérdés
Eddig 12 óráztam és megszoktam az 1 munka-1 szabadnap beosztást de kaptam most egy jobb munkalehetőséget azonban hetfőtől péntekig 8-19-ig tart a munkaidő (1 óra szünettel). Szerintetek ez mennyire emberbarát/ szabadidőbarát? Ti hogyan gazdálkodtok az ilyen munkaidővel?

jún. 29. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sz8nte mindenki birja én nem.

En gyűlölöm hogy este már csak vacsi furdesre van erő időm. Es mindenhez szabadság kell vagy lecsusztatni semmit nem tudsz elintézni.

jún. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Antiszociális lény ***** válasza:
87%
Vannak előnyei és hátrányai. Az egyik hátránya az, hogy mindenhez is szabi kell, hogy el tudd intézni. Az előnye meg az, hogy nap sem olyan, hogy hazaérsz akkor már csak arra van idő, hogy beess az ágyba.
jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A 8-17 óráig tartó munkaidő amiről kérdezni akarsz,...másodjára csak elírtad?

Hát hozzá kell szokni! Ha hivatalos ügyet kell intézned, olyankor szabira kell menned, vagy elkéretőznöd ha lehet pár órára!

jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja igen bocsi másodjára elirtam😅 8-17ig!
jún. 29. 22:21
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Milyen kérdés ez? Gondolj már bele.. Telibe bassza az egész napod! Reggel korán kelsz, rohansz, semmire nincs idő. Este mire hazaesel, már alig marad időd a napból, de nem is lenne semmi energiád. Ez egyáltalán nem emberbarát. A sztahanovista birkák bírják.
jún. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem sokkal jobb, mint a 12 óra. Bár én 8-16 között dolgozom, nem kell szünetet ledolgozni. Elintéznivalóm ritkán van, amire szabi kéne, évi 1-2 alkalommal maximum, és akkor ott a maradék nap pihenésre, szóval nem megy kárba, amúgy is úgy szoktam kivenni a szabikat, hogy csak 1-2 random napot, hosszabbakra ritkán megyek.

5-re itthon vagyok, nem vagyok hulla, bőven van időm és energiám akármire, 11 körül szoktam ágyba bújni.

jún. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Majd a szabadságodat is beosztják a mindenhatók, aztán csak pisloghatsz. Szerintem a magyar igás jobban tenné, ha fogná a szegényes motyóját és beköltözködne a munkahelyére. Ideje 99%-át úgyis ott tölti. Pénze meg nincs. Akkor ha ott is aludna, legalább nem kéne otthon fizetni a rezsit! 😡
jún. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jobb a 12 óra, de azért a tevékenységtől is függ. A 8-17-ig felállásban rohadtul számít, hogy mennyire laksz messze a melóhelytől. Én dolgoztam úgy, hogy 1 órára laktam, tehát 7-kor már el kellett indulni, ehhez 6:15-kor felkelni, a reggelem effektíve elment a munkára készüléssel. 5-ig dolgoztam, 6-ra értem haza, tehát a vekker csörgésétől kezdve a hazaérkezédig jóformán lenyomtam egy 12 órás műszakot heti 5x. Rohadt rossz volt, mondanom sem kell és felmondtam.


A 8-16-ig az ideális úgy, hogy közrl lakik az ember.

jún. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

8-16 ig ugyanúgy telibe bassza a napot.

Nekem ha már a szarokból kell válogatni, jobban bejött 6-14 ig vagy 12-2o óráig tartó gálya, mert akkor vagy délelőtt vagy délután még pár kényelmesebb tevékenységgel kiegészíthettem a napom. Nem éreztem úgy, hogy reggeltől estig fogságban vagyok és csak aludni vagyok otthon.

Nekem jó volt a 12 óra is, mert maga a munkanap ugyan hosszabb volt, de legalább több volt a heti szabadnap. Ez a h-p ig 8-4 ig.. Így az egész hét kuka. Ráadásul, mivel hétköznap semmire nincs időm, kedvem itthon. A háztartási és egyéb dolgok felhalmozódnak hétvégére és fixen elviszik a szombatom!

jún. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem nagyon. Én 7:30-16ban vagyok, de autóval, bevasárlással érek haza 5re. Ügyintézni lehetetlen. Max ha főnök elenged vagy szabira megyek
jún. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!