Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 8-16-ig tartó munka (+utazás)...

8-16-ig tartó munka (+utazás) mellett hogy néz ki az életetek?

Figyelt kérdés
Most fogok elkezdeni életemben először heti 40 órában, 7.30-tól 16-ig dolgozni (előtte csak részmunkaidőben dolgoztam), és érdekelne, hogy kinek hogy megy az élet "menedzselése" abban a pár órában munka után. Hogy jut időtők a házimunkára, bevásárlásra, edzésre, hobbikra, barátokra, van-e esetleg valamilyen bevált rendszeretek vagy tippjeitek az időbeosztásra? Minden tapasztalatot nagyon szívesen fogadok, mert nekem pályakezdőként az egyetem után nagyon ijesztőnek tűnik, hogy ezentúl délután 4-től fog kezdődni a "saját életem" és nem tudom, hogy fogok mindent belesűríteni :)

2023. nov. 21. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
16-22ig 6 órád van. Azért ebbe nehogy már ne férjenek bele a dolgok.
2023. nov. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 7.30-ra már be kellett érnem a suliba (tanítok). Általában 16.15-kor tudtam eljönni, mivel ingázok, 17-re értem haza. Főztem, beszélgettem a férjemmel, utána vacsora, aztán még sokszor dolgoztam akár 8-ig. Utána jöttek a hobbik, pihenés. 11-kor feküdtem. Ha délelőttös voltam és valami csoda folytán időben el tudtam jönni, akkor mentem ügyeket intézni, vásárolni, egyébként ez a férjem feladata volt. Barátokkal találkozni igazából csak hétvégén tudtam, péntek vagy szombat este. A szombat délelőtt munkával telt, utána délután pihenés, hobbi, kirándulás. Vasárnap valamelyikünk családjánál töltöttük a délutánt.

A sport nekem úgy fért bele, hogy reggel korán keltem azokon a napokon, ami kevésbé tűnt aktuálisan zűrösnek és elmentem futni. Heti egyszer, szerda este táncolni jártunk.

Egyébként kétnaponta főztem, a lakást hétvégén egy óra alatt rendbe tudtuk kapni, jóval többet dolgoztam, mint 40 óra és mégis szinte minden belefért. Nagyon hajtós volt, ez igaz, amit sajnálok, az a barátokra szánt idő. Az kevés volt. Azért a múltidő, mert most gyesen vagyok és nem is tervezek visszamenni tanítani. Gyerek mellett nekem ez nem menne.

Azért az nagyon nem mindegy, milyen munkahelyed lesz. Ha nem kell hazavinned a munkát, szerintem nagyon jól beosztható. Nem kell minden nap vásárolni menni, se takarítani, különben sem tart egyik sem órákig. Jobb, ha egyszerre mondjuk heti egy nagyobb bevásárlást tartasz, azzal időt spórolhatsz, de ahhoz előre kell tervezni.

2023. nov. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Otthonrol dolgozom. Minden belefer az eletembe amit igenylek.
2023. nov. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Én mindig is rosszul bírtam, ezért átmentem olyan beosztásokba, hogy ne kelljen 8-tól 4-ig dolgoznom. Sajnos vissza kellett váltanom mert fizikailag sem bírtam már, a kevés éjszakázást se, azt se, ha kímélő módon osztottak be. Hát még, ha nem. Szakmailag pedig muszáj volt ezeket otthagynom, mert vissza akartam jönni az eredeti szakmámba ami a pénzügy.

Na innentől jött a fekete leves :)

Én képtelen vagyok 8 órákat, minden áldott nap, ugyanazokban az időpontokban leülni.

Hálistennek évek óta nem lakok Budapesten, itt a város belső részei jól bejárhatóak gyalog. A HO maga volt a megváltás. De az utazástól mindezek előtt külön is kikészültem az istenverte leprás BKV-n.

Munka után így is zsong a fejem a sok sz*rtól amit láttam, hallottam. Az érdemi sportolás esélytelen, hacsak nincs annyi önfegyelmem hogy kitűzzek 1 napot hetente, ami munka után _csak_ sport. Máskülönben elvész a bába közt a gyerek, este 5 körül, pláne télen, ha van 1-2 praktikus dolgom is, meg szeretnék szociális eletet is élni, akkor nem jutok le sportolni. Ez csak ezerből egy, ami kiesett és hiányzik az életemből a drága jó nappali beosztás miatt.

Hajnali kelés nem opció, ha van komoly párkapcsolatod. Ha kivételesen jó alvó, egy idő után akkor is megzavarod a hajnal négyes kelésekkel.

Amiknek egyébként sincs értelme mert délután 2-3 körül bealszol, ha túl korán kelsz és nem is a tyúkokkal fekszel.

Az evés, ivás, kávézás körüli mizériát le se írom teljes egészében... fél órád lenne megenni valamit és ki is pihenni. Ha rossz hatással van rád a koffein akkor idegbeteg és álmos leszel egyszerre, ez az ára annak hogy ébren maradj.

Télen sötét van munka előtt és után, nyáron meg este szembesülsz azzal hogy valójában nyár van, mert egész nap be vagy zárva.

Ami taktika lehet: ha nagy nehezen (nem az első és nem a második lesz ilyen) találsz olyan munkát ami legalább némileg rugalmas és home office-os, akkor próbálj a 8-tól 5-igre úgy tekinteni, mint valami elérhetőségi idősávra. Ezen belül és ezen kívül is határozz meg olyan idősávokaz, amikor fókuszáltan tudsz dolgozni. Azonosíts be a szokásos meeting időpontokat is. És naponta ne tölts egy perccel se többet mint 8 óra a fókuszált munkával és a meetingekkel. Sokkal kevesebbet se, mert te fogod magadat hülyén érezni.

Például 8-17 a munkaidő. Minden nap 10-12 vannak mítingek (egyszerűség kedvéért). Te tudod magadról, hogy reggel 6-kor és este 11-kor vagy legaktívabb. Akkor dolgozz minden nap 6-tól 8-ig offline, 8-kor nyomd be a gépet, gyorsan szórd ki az emaileket meg a fájlokat, mintha akkor dolgoznál, utána csináld a saját dolgodat,sportolj, főzz, aludj, bármi. 10-12 meeting idő, azt üld és hallgasd illedelmesen végig. Utána a délutánod már szabad, ha kérdeznek, válaszolj, ha nagyon sürgős, tessék-lássék módon csinálj valamit. De a valódi kemény munkát csak este 11 után. Akkor viszont ne legyél elérhető, senkinek (senkinek! meg a legjobb munkahelyi barátnak sem) szabad tudnia, hogy dolgozol.

Keress rá erre: "time batching", ezen címszó alatt jó módszerek vannak.

2023. nov. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
1 éve dolgozom így. Kibuktam. Se erőm se magánéletem màr.
2023. nov. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát én gyerekkel vagyok ugyanígy .

Reggel beviszem suliba, utána meló.

Megyek érte , átnézzük a leckét ha maradt, főzök, mosogatok. Hobbyra nem igazán van időm.

2023. nov. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem bírtam így dolgozni, mire végeztem a munkában se erőm, se kedvem nem volt már semmihez. Délután/este főzés, készülődés a másnapra, majd alvás. Hétvégén bevásárlás.

Meguntam és elmentem biztonsági őrként 24/48-ban dolgozni.

Órában több, de a szabadidő is jóval több. Nem könnyű munka ez sem, de ezerszer mint a másik és pénzben is csak kicsivel kevesebb.

2023. nov. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!