Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fontos , hogy a munkahelyünkön...

Fontos , hogy a munkahelyünkön legyenek barátaink?

Figyelt kérdés

Nem rég óta dolgozom az új munkahelyeme. Reménykedtem benne , h lesz társaságom, de nem így lett. Ráadásul mivel minimálisan járunk be az irodába még nehezebb barátkozni.


Gondolkodom ezeket után, h egyáltalan nem is járok be az irodába, mert rossz , h bemegyek és ebédelni se hívnak



jún. 25. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szó hagyományos értelmében barátkozni szerintem nem a munkahelyen kell, arra ott van az ember magánélete. Nem igazán érdemes keverni a kettőt.

Ettől függetlenül viszont érdemes jó viszonyban lenni a kollégáiddal, akikkel egymásra vagytok utalva a nap nagy részében.

jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fontos, oda dolgozni jársz, nem pedig szocialiálódni. Inkább az a fontos, hogy a szemelyes kapcsolatok ne nehezítsék a munkát (pl x és y összevesztek, és mindenkit fárasztanak a durcáskodásukkal, vagy ne legyen gimis klikkesedés, ahol bunkók az egyik kollégával)


De az se baj ha te szeretnél ott barátokat. Te is nyithatsz feléjük, megkérdezheted hogy velük mehetnél-e ebédelni, mert mit tudom én... Új vagy, és van néhány kérdésed, plusz szeretnéd egy kicsit még is ismerni őket.

jún. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 éve vagyok home officeban, ha a saját csoportommal bemegyek, együtt eszünk. A többiekkel 3 éve próbálok ismerkedni, mióta megengedte a HR, hogy eljárjak a csapatépítőkre. Ebédelni még nem hívnak, de már többen odajönnek megkérdezni, hogy mizu velem. :) Szóval nekem is fontos, és nem egyszerű így, munkát kell bele tenni, de nem lehetetlen azért.
jún. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem
jún. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Részben igen, részben nem. Nem, mert a munkahely nem= a magánélettel. Igen, mert van, hogy jó egy-egy szövetséges.
jún. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van 1-2 ember , akikkel már jóban vagyok, de mikor nincsenek bent rossz élmény bent lenni.
jún. 25. 20:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem barátkozni járok munkahelyre, de nekem még így is fontos, hogy legyen ott olyan ember, akivel tényleg jóban vagyok és (egy fokkal) közvetlenebb a kapcsolatunk. Nem kimondott barát, inkább amolyan kedvesebb ismerős-féleség, akivel megértjük egymást, és tudunk egyet beszélni szünetben, holtidőben.
jún. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
A lényeg hogy ne legyetek rosszban, legyen egy semleges/jó munkakapcsolat. Az emberek többsége nem barátkozni megy oda, meg lehet próbálni, de gyakori hogy miután elmész a cégtől le se fognak szarni, na kb.ilyen barátságokra lehet számítani.
júl. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!