Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért hír hogy egy tantestület...

Miért hír hogy egy tantestület 1 db virágot kapott ajándékba? A mi munkahelyünkön még 1 szél virágot SE adtak soha-akkor ebből is vezércikk lesz?

Figyelt kérdés

Egy darab cserepes virágot kapott pedagógusnapra egy 70 fős tantestület


[link]


Hát itt nálunk (szintén iskola) 1 db virágot SE kaptunk soha.

akkor ebből BBC szalaghír legyen????


2022. jún. 8. 09:05
 1/7 A kérdező kommentje:
meg eleve miért kapna bárki bármit azért mert végzi a munkáját? ott a munkabér.
2022. jún. 8. 09:06
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert pofátlanság hetven embernek egy ajándékot adni, etikusabb lett volna ha nem kapnak semmit, akkor nem lett volna hír ebből.
2022. jún. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

" semmi sem jár,"


semmiféle munkahelyen nem JÁR semmi ami ajándék. A BÉR az ami jár. Ajándék az nem JÁR.

2022. jún. 8. 11:04
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Tudod, hogy mi Jar?

A mosogatószer.

2022. jún. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
én inkább azt mondanám a lónak egy páratlan testrésze az jár.
2022. jún. 8. 11:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"meg eleve miért kapna bárki bármit azért mert végzi a munkáját? ott a munkabér."

Te ugye a pincérnek sem adsz borravalót az étteremben?

Tudod, ha valaki hálás egy munkáért, akkor nem ritkán szokott valami apróbb szimbolikus dologgal kedveskedni. Ez sokkal inkább a figyelmességről, a kedvességről szól. Ne hidd azt, hogy pár csokor virág fogja megoldani bárkinek az anyagi gondjait.

Azt meg azért szögezzük le, hogy a tanárokon nagyon sok múlik. Nem magától fog a gyerek olyan tudásra szert tenni, amivel elindulhat egy sikeres életpálya felé. És nagyrészt nem is a szülőktől. A szülők elég nagy többsége nem lenne képes magától tanítani a gyerekét olyan szinten, ami a boldoguláshoz kell. A tanár munkája pedig fárasztó és stresszes. Nem, nem évi 608 óra, ahogy a Nemzet Gyökere mondja, annál jóval több, főleg, ha beleszámítjuk a munkaidőn kívüli kvázi kötelező feladatokat: órára készülés, dolgozatok, vizsgák javítása, versenyeztetés, versenyfelkészítés, felzárkóztatás, kirándulások szervezése és lebonyolítása, az összes hétvégi ünnepen kvázi-kötelező részvétel, stb. Tudom, mert tanár voltam jó ideig. Mióta váltottam hagyományos 8 órás munkára, azóta nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb vagyok, és jóval több a szabadidőm. Csak ugye sokan annyit látnak egy tanárból, hogy van neki "3 hónap" szabadsága (ami igazából egy-másfél, ha nincs nyáron táboroztatás, vagy bármi egyéb hülyeség), meg azt, hogy milyen jó nekik, hogy nem kell 8 órát dolgozni. Nem. A valóságban ez bőven többre jön ki, mint napi 8 óra. Egy átdolgozott év után meg azért jólesik legalább egy kis szimbolikus ajándék, ha már a többség saját szabadidejét is beáldozva töri magát, hogy más gyerekéből sikeres felnőtt legyen.

Meg azt se felejtsük el, hogy pedagógusnap van. Az egy másik kérdés, hogy kiknek van külön "ünnapnapjuk", és kiknek nincs. De ha már valakiknek van, akkor úgy illik, hogy valami aprósággal meglepjük őket.

2022. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert megalázó. És ez is volt a cél, megalázni őket.

Attól a KLIK-től érkezett az az egy cserép virág, akiknek a fenntartása minden évben milliárdokat von el a valós oktatást végző intézményektől és ahol a legutolsó adminisztrátor is többet keres, mint a 20-30 éve pályán lévő tanár. Különösen megalázó ez azoknak a fiatal tanároknak, akik még nincsenek 15 éve a pedagógus pályán, ugyanis nekik a bérminimumhoz még pluszban ki kellett egészíteni az alap fizetésüket, ugyanis a pedagógus bértábla szerint nem érték volna el ebben a tanévben a bruttó 260000 Ft-os bérminimumot.

Adták ezt az egy cserép virágot miután azt hazudták, hogy egy tanár munkaideje reggel 8-tól legkésőbb 16 óráig tart és van nyáron 3 hónap szünetük+a téli+a tavaszi+az őszi szünet. Tették mindezt úgy, hogy pontosan tudják, hogy valakinek már reggel 8 előtt is ügyelnie kell a gyerekekre, mint ahogy 16 óra után is. Tették mindezt úgy, hogy pontosan tudják, hogy valaki felkészíti azokra a tanítási időn túl megrendezett műsorokra a gyerekeket, amikről aztán büszkén posztolnak a Facebookon. Tették ezt úgy, hogy pontosan tudják vannak szülői értekezletek, fogadóórák, a nyüves e-naplot/rehabilitációs naplót/fejlesztési tervet is írja valaki. Tették ezt úgy, hogy tudják valaki a dolgozatokat is összeállítja és kijavítja. Tették ezt úgy, hogy tudják, valaki elkíséri a gyerekeket kirándulni/színházba/állatkertbe stb. Tették ezt úgy, hogy pontosan tudják a gyerekeknek valaki megírja a bizonyítványát, valaki leérettségizteti, valaki ki is javítja az érettségit, valaki le is pótvizsgáztatja a gyerekeket. Tették ezt úgy, hogy valakik minden évben új tanmenetet írnak egész tanévre nyáron újra, ugyanis rendszerint új tankönyveket dobnak piacra. Tették ezt úgy, hogy pontosan tudják valakik ellátják a nyári ügyeletet (természetesen a télit, a tavaszit és az őszit is), a nyári táborokat, a nyári szakmai gyakorlatokat. Tették ezt úgy, hogy pontosan tudják, hogy egy pedagógusnak fix 46 nap szabadsága van és ezeket csak és kizárólag a szünetekben veheti ki, HA VAN ELÉG EMBER, mert ha nincs, akkor bizony nem lehet otthagyni a gyerekeket felügyelet nélkül egy üres épületben, így nem megy el minden pedagógus szünetre. Természetesen az előbb felsoroltakat mind a gyermekekkel eltöltött nevelési/tanítási órákon túl végzik a pedagógusok. Mindezt a bérminimumért, illetve a pályán eltöltött évek függvényében valamennyivel többért. (Nem, nem kamu, elérhető mindenki számára az interneten a pedagógus bértábla és előmeneteli rendszer, ha le akarja ellenőrizni a bérezést)


Szóval, miután a munkaterhelésükről folyamatosan valótlanságot hazudozva a messze átlagon aluli kereső pedagógusok ellen fordították a társadalom egy részét, küldenek 1 cserép virágot 70 embernek, akik mindezt elviselték egész tanévben, ez megalázó. Mi sem kaptunk még 1 cserép virágot sem pedagógusként a fenntartótól, de ez így kevésbé látványosan megalázó legalább. Mindenesetre nekem ez volt az utolsó pályán töltött évem, pedig most jönne az a bűvös 15 év, juhuuuuuú!

Annyian ajánlgatták különböző fórumokon, hogy menjek gyárba, árufeltöltőnek stb., hogy meg tudjam, mi az igazi munka, így hát elmentem másodállásban a tanítás mellett. Megtudtam. Össze sem lehet hasonlítani. Július 1-től gyári munkás leszek a jelenlegi fizetésem kb.kétszereséért(+cafeteria)

Úgyhogy ezt már majdnem kívülállóként írtam arról, hogy miért felháborító ez az 1 cserép virág!

2022. jún. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!