Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jobb, hogy nem én leszek a...

Jobb, hogy nem én leszek a saját gyerekem óvó nénije?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

2 éve jelentkeztem a faluba óvó néninek, ahol lakunk, de nem vettek fel, mert a nyugdíjas vezető hozott magával egy nőt és azt mondta csak akkor jön vissza, ha kollégája is jöhet. Én nagyon szerettem volna helyben dolgozni, mert szeretem a falut, szerettem volna látni a gyerekeket az utcákon, akikkel foglalkozom az oviban, nekem ez hatalmas szívfájdalmam. Az óvó néni most gyesen van, aki majd a vezető lesz a nyugdíjas helyére. Ő egy nagyon aranyos nő, jó lett volna vele dolgozni, még hozzá szembe szomszédok vagyunk..

Nehezen tudom el fogadni a helyzetet, hogy lehettem volna a saját gyermekem óvónője is, ahogy a szembe szomszéd is.


Közben sokat gondolkoztam ezen és mivel dolgoztam már óvodában tudom, hogy van nehézség is benne. Pl. Hogy ne ülj le simogatni elsőként a saját gyereked, hogy ne ülj le ahhoz az asztalhoz ebédelni, a gyerekre ez milyen hatással van. Jöhet ki jól is meg nem is. Lehet becsesebb lennék, ha vége az ovinak és végre találkozhat anyával.

Csak ha majd egyszer visszamegyek dolgozni félek sokszor lesz bennem olyan érzés, hogy most a saját gyermekemmel is lehetnék, ahogy a szembe szomszéd is.



Nagyon szívesen fogadnám a véleményeteket, hogy ez a rossz érzés elmúljon bennem, hiszen ezen már kár aggódnom, valószínűleg itt már sose lehetek óvónő, mert akit hozott magával a nyugdíjas kb. 35 éves, aki meg gyesen van vezető ő is 32 körül van. :)

Akit a nyugdíjas hozott az azonban nagyon nem szimpatikus nekem külsőre. Mikor látom, hogy sétálnak a gyerekekkel ő hátul kullog es dohányzik, borzasztó ez szerintem..



jún. 9. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó, ha te vagy a saját gyereket pedagóguisa is, legyen az bármilyen szintű intézmény is.

Egyébként már bőven elégszer kiírtad ezt, ahhoz, hogy rögeszmés gyanú legyen. Lehet érdemes lenne egy szakemberrel is konzultálni

jún. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
Diplomás óvónő vagy?
jún. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"Jöhet ki jól is meg nem is"


Nem, ez csak rosszul jöhet ki.

jún. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyes óvodákban ez tiltva is van, a szabály szerint az óvónő gyereke másik csoportba kell, hogy kerüljön.
jún. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Megvan a végzettséged ahhoz, hogy óvónő legyél, Kérdező? Mert a kérdésed alapján nekem az az érzésem, hogy nincs. Ha ez lenne a szakmád, nem így írnál.
jún. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugye a saját oldaladat nézed, de vajon arra is gondolsz, hogy ez, hogy te vagy (potenciálisan) az óvója, milyen folyamatokat indít el benne? Akár szociológiailag, akár közvetlenül pszichésen?

Erre gondoltál?

Fejlődésben egyáltalán nem biztos, hogy ez a jó útvonal...

jún. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
2-es vagyok újra. Egyetértek veled utolsó. Pont azért kérdeztem meg, hogy diplomája van-e. Kizártnak tartom. Főiskolán a pedagógiai ismeretek tantárgyból megtanulta volna...(szigorlat is volt belőle)
jún. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Diplomám van, két évet dolgoztam eddig óvónőként ezért nyilván tudom, hogy milyen hàtrányai lennének.

A gyakorló óvodában még az egyetemen volt ez téma és ott mondta a gyakorlat vezető óvodapedagógus, hogy az ő gyermeke másik csoportba jár, szerinte ez így egészséges, de mindenki döntse el maga..

Elhiszem, hogy van olyan intézmény, ahol ez tilos, de egy egy csoportos falusi óvodában engedett.

Bennem csak az fogalmazódott meg, hogy a szembe szomszédom a gyesen lévő óvónő lehet egyszerre lesz az én és a saját gyermeke óvónője, míg én egy másik intézményben leszek és belegondoltam, hogy nekem is egy hajszálon múlt, hogy itt dolgozhassak és ez fáj kicsit.


Nem szeretném, hogy a gyermekemnek a lelki fejlődésének ne tegyen jót életének egyik legfontosabb időszakában, hisz pont az óvoda az, ami a család után az első szocializációs tér.

jún. 9. 13:45
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sztem már tudod a választ.
jún. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem jobb, ha nem vagytok egy csoportban. A gyereknek is kell önállósodnia, ha állandóan ott vagy aki elsimítja a bajokat, van kihez szaladnia sírni, akkor szvsz le fog maradni a leválásban a többiektől, ami meg majd a suli 1. osztályában fog kiütni.


Az ő kis lelkének is össze kell törnie, ahogy a többiének is. Hogy később erősebb legyen.

jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!