Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha azért mondok fel mert...

Ha azért mondok fel mert visszarendelnek home office-ból, akkor valahogy elkerülhetem a bejárást a felmondási idő alatt?

Figyelt kérdés

Jelenleg home office-ban dolgozok, de egy (elég hihető és megalapozott) pletyka szerint ezt vissza fogják vonni és újra be kell járni.

Én viszont ezt nem akarom, napi 4 óra az utazás be a munkahelyre és haza. Szóval ha visszarendelnek akkor még aznap beadom a felmondásom.

De mi történne ha nem lennék hajlandó bejárni a felmondási idő alatt? Minden feladatot 100%-ig elvégeznék, de nem az irodából. Mit tudnának tenni ilyenkor velem? Lehetne bajom ebből?


jún. 6. 10:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

TB kiskönyv, munkaügyi papírok, adó, stb. Tuti, 100%

Ha legális a munkád.

jún. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Tb kiskönyvem előzőleg is elveszett, kaptam màsikat. :D

Munkaügyi papírok nem tudom mit jelent, mármint mi olyat amiről nincs sajàt példànyom.

Adópapírt havonta kapjuk (elvileg, akinek van ügyfélkapuja az hozzáfér)


Teljesen legális bejelentett munka. :)

jún. 6. 15:40
 13/14 anonim válasza:
semmiféle papír nem kell egy új munkahelyhez. én úgy léptem be az új helyre hogy a régin még hónapokig állásbna voltam, evidensen semmiféle papírom nem volt...
jún. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Esetleg még piszkoskodnak a fizetéssel, vagy hogy nem adják ki a papírjaidat (és akkor nem tudsz elhelyezkedni). Vagy 8-szor be kell menned még valamit aláírni."


Semmi nem kötelezi a volt dolgozót bemenni a régi munkahelyére, ha már nem áll vele jogviszonyban. Azonnali hatályú felmondásnál aznap megszűnik a munkaviszony, tehát a dolgozó semmiért nem köteles bemenni többet a volt munkáltatójához.

Ilyen esetben a munkáltató 5 munkanapon belül köteles biztosítani a kilépő papírokat, és a dolgozó bérét. Ha a dolgozó önként nem megy be érte, akkor postán köteles (bizonyítható módon) elküldeni a nyilvántartásában szereplő címre az iratokat. Semmit nem kell aláírnia a dolgozónak. A postai átvétellel átvettnek minősülnek dolgozói aláírás nélkül is a kilépő papírok.


A kilépő papírok nélkül is lehet újra munkaviszonyt létesíteni bárhol. Mindig is lehetett. Többes jogviszony esetén nincsenek is kilépő papírok, mégis van jogviszony.

Erről a többes jogviszonyról írt a 13-as válaszoló is. Egyszerre van több helyen munkaviszonyod. Ott sincsenek kilépő papírok, hiszen nem léptél ki az X munkahelyredről.

jún. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!