Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha azért mondok fel mert...

Ha azért mondok fel mert visszarendelnek home office-ból, akkor valahogy elkerülhetem a bejárást a felmondási idő alatt?

Figyelt kérdés

Jelenleg home office-ban dolgozok, de egy (elég hihető és megalapozott) pletyka szerint ezt vissza fogják vonni és újra be kell járni.

Én viszont ezt nem akarom, napi 4 óra az utazás be a munkahelyre és haza. Szóval ha visszarendelnek akkor még aznap beadom a felmondásom.

De mi történne ha nem lennék hajlandó bejárni a felmondási idő alatt? Minden feladatot 100%-ig elvégeznék, de nem az irodából. Mit tudnának tenni ilyenkor velem? Lehetne bajom ebből?


jún. 6. 10:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg, amíg dolgoznod kell a felmondási idő alatt, addig a munkáltatód utasítása, beosztása szerint kell.

Az más kérdés, hogy ha nem teszed meg, mit tehetnek ők. Maximum azonnali hatállyal elküldenek és nem kapsz végkielégítést.

jún. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Milyen jellegű a munka? Mert ha távolról kell a céges rendszerhez férni, egyszerűen letiltják, és onnantól kezdve nem tudsz távolról dolgozni. Ha megtagadod a munkáltató utasítását, abból te nem fogsz jól kijönni.
jún. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1

Végkielégítés amúgy se jár felmondáskor, nem? (Ez az első munkahelyem ahol nem határozott idejű szerződésem van, eddig mindenhonnan szerződés lejártával távoztam, soha nem mondtam még fel vagy rúgtak ki.)


#2

Nincs olyan “céges rendszer” amihez speckó elérés kéne.

jún. 6. 11:14
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, ha te mondasz fel, akkor semmiképpen nem jár végkielégítés.
jún. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért előbb ezt próbáld megbeszélni a főnökkel. Hátha találtok valami megoldást. Akár a felmondásra, akár a munkára.
jún. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5

A közvetlen főnököm szuperjófej és ő biztos megengedné, de az ő főnöke egy igazi 🍆fej aki már egy ideje azon munkálkodik hogy legyen teljesen betiltva a h.o., nem hinném hogy lehetne rá hatni.

jún. 6. 14:57
 7/14 anonim ***** válasza:
Azért ezt ne te döntsd el. Én a helyedben megbeszélném a főnökkel, aztán majd kiderül.
jún. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát ha oda jutunk akkor nyilván meg fogom próbálni, csak szeretnék előre készülni hogy milyen retorzió lehet ha nem vagyok hajlandó bemenni pedig elvárnák.
jún. 6. 15:07
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha bizonyítottan kárt okozol a cégnek, akkor ezt meg lehet próbálni behajtani rajtad.

A valóságban viszont azonnali kirúgás lehet belőle. Esetleg még piszkoskodnak a fizetéssel, vagy hogy nem adják ki a papírjaidat (és akkor nem tudsz elhelyezkedni). Vagy 8-szor be kell menned még valamit aláírni.

jún. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi, kb ezekre voltam kíváncsi.

Milyen papírokat kell ilyenkor kiadni? Nincs náluk semmim tudtommal.

jún. 6. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!