Ez a felmondó levél így jó? Többi lent.
Szóval, föl szeretnék mondani a munkahelyemen, próbaidőn túl vagyok és ez az első munkahelyem, és nem szeretnék beégni a fönököm előtt, ezért biztosra szeretnék menni, hogy így jó e ahogy most leírom itt, annyi hogy nem a saját adataimat írom le, és nem a valódi fönököm nevét meg semmi adatot, ami rám tartozik, és írom milyen név kire tartozik, Szabó László: én
Fönök: Kovács Roland
Munkavállaói felmondás
Alulírott, Szabó László (Születési hely és idő: Pécs, Veress Endre utca. 1980. 03.17., Lakcím: Pécs, Veress Endre utca.), munkavállaló bejelentem, hogy a munkáltató és köztem 2022.04.01 napján kötött munkaszerződés alapján fennálló, határozatlan időtartamú munkajogviszonyomat, a Munka Törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény 64.§ (1) (b) alapján, 2023.06.01. Napján kezdődő, 30 napos felmondási idővel, 2023.06.30. napjára, Munkavállalói rendes felmondással megszüntetem.
Kelt: 2023.05.31. Munkavallaló aláírása: Szabó László
Tehát, mint mondtam ez most teljesen eltér a dátumtól, a nevemtől, stb. De ez csak minta. Bocs, hogy ilyen hosszú kérdés, de nagyon megköszönöm, aki segit.
Van felmondás mintasablon. Kinyomtatod, kitöltöd, és leadod.
Abban benne vannak a munkaruházatra, munkaeszközökre stb vonatkozó dolgok is.
Ez teljesen felesleges:
"a Munka Törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény 64.§ (1) (b) alapján, .........., 30 napos felmondási idővel, 2023.06.30. napjára"
1./ Nem biztos, hogy 30 nap a felmondási időd, mivel ettől a munkaszerződésben el lehet térni felfele.
2./ Egy hozzá nem értő dolgozónak nem kell paragrafusokra hivatkozni, hiszen munkaviszonyt nem is tudsz más alapján felmondani, mint az MT alapján. Csak felesleges jogi vitákhoz vezet.
3./ A határidőket/dátumokat nem te határozod meg, hanem az a nap, amikor a felmondásodat közlöd (írásban átadod) a munkáltatónak. Ugyanis minden joghatás ehhez a dátumhoz kötődik, ahhoz igazítunk mindent. Pontosan ezért nem biztos, hogy helytállóak az általad beleírt dátumok, tehát újabb jogvita alapja lehet és feleslegesen bonyolítja a dolgokat.
Minden más oké, kivéve a Főnök. :) A munkáltatónak címezzük a felmondást, nem közvetlenül a főnöknek, mert nem biztos, hogy ő gyakorolja a munkáltatói jogokat is.
A felmondás közlését (írásban történő átadását) követő napon elindul a felmondási időd és a szerződésben (kollektív szerződésben) meghatározott idő elteltével letelik, mindegy, hogy mi történik alatta. Ha a szerződésben nem tértek el az MT-ben megszabott felmondási időtől vagy a munkáltató nem áll kollektív szerződés hatálya alatt, ami mást írna elő, akkor 30 nap a felmondási időd.
MINDIG írásban mondunk fel, mivel az MT szabálya szerint az írásba fektetett megállapodást MINDIG írásban lehet csak megváltoztatni, megszüntetni.
Mivel a felmondás közlésének napjához kötődnek a különböző joghatások (megtámadhatóság stb.), valamint határidők számítása, ezért fontos, hogy igazolni tudd, melyik nap közölted a felmondásod a munkáltatóval.
Pontosan ezért két egyező példányban kell megírni a felmondást, az egyiket átadod a munkáltatónak, a nálad maradó másik példányon pedig a munkáltató igazolj aláírásával, hogy melyik nap vette át tőled.
Munkaügyi követelések elévülése 3 év. Addig őrizd meg a munkáltató által átvett felmondási iratodat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!