Milyen munkák után nézhetek anglisztikás pályakezdőként?
Most államvizsgázom anglisztika mesteren.
Azért ezt a szakot választottam, mert nem nagyon vagyok jó másban. Egyedül abban, hogy baromira empatikus vagyok, és nagyon értek az emberi lelkekhez, viszont maga a pszichológia szak szerintem túlzottan megviselt volna.
Nos, szüleimmel beszéltem, hogy szeptemberre legkésőbb jó lenne elkezdenem dolgozni. Viszont nem tudom, milyen munkát nézzek. Nagyon szétszórt vagyok sajnos, egyetemen is sok volt a figyelmetlenségi hibám. Telefonálni meg nem merek. (vagyis ha megpróbálom, nem kapok levegőt, volt már, hogy orvosnak mondanom kellett a telefonba, hogy ne haragudjon, csak izgulok).
Őszintén, ha sok ember előtt kell teljesítenem, teljesen görcsbe rándul a gyomrom. :S
Tanítanék, de csak 1-1 embert tudnék, csoportosan én nem lennék képes. Viszont ugye feketén magánba nem jó.
Gondolkodtam esetleg, hogy idegenvezető? Vagy mondjuk pszichológiai könyvek fordítása esetleg? Ilyen állásokat viszont sehol nem látok.
Gondoltam még a tárlatvezetőre, de már nagyon aggódom (és nem az államvizsga miatt, hanem a munka miatt). Vagy valami olyanra gondoltam még, ami az angol oktatás havítására fókuszál, de ilyen módszertani munkákat sem találok.
Úgy érzem nem fogok tudni helytállni a világban. Ilyen recepciós meg ilyen állásokon szívrohamot kapnék.
"idegenvezető"
Csak hogy ez is csoportos általában
Kár, hogy nem mersz telefonálni, mert erre amúgy kapásból az ügyfélszolgálatost mondtam volna. Ha szerencséd van, akár idegen nyelvűt is kifoghatsz, bár ezekre a helyekre egy kis nyelvet is kérni szoktak még az angol mellé pluszban. De magyar nyelvű telefonos ügyfélszolgálat teljesen testhez álló lenne, ahol kérnek angolt is.
Ha ez tényleg nem megy, akkor valami SSC-t nézz Pesten, talán van háttérmunkájuk, esetleg e-mailes ügyfélszolgálatuk.
Tudom, hogy nem egy karrier, de bölcsész diplomával a legtöbben így kezdik, utána pedig alakul, ahogy alakul.
Idegenvezető csak úgy lehetsz, ha elvégzed előtte az OKJ-t (vagy mi most épp a neve). Papír nélkül nem vezethetsz csoportot, nagyon komolyan megbüntetnek érte.
Fordítói állás nincs. Ez egy tipikusan rosszul fizető, bizonytalan, és nagyon belterjes szakma. Megbízásokat adnak, de csak olyannak, akit ismernek, kívülről szinte lehetetlen bejutnod, hacsak nincs ismerősöd. De aki ezt csinálja, az sem ebből él.
Keresd meg azt a 2 embert az országba, akik elvégezték a diszlexes gyerekek angol tanítását. Velük konzultálj, és kérd ki tőlük a hozzá szükséges nyelvi tanítási dolgokat és kezd el szeptembertől. Másképp tanítják az angolt, és óriási eredményeket érnek el ezeknél a gyermekeknél.
2 db van az országba. Minden eddigi fáradozásod, befektetésed a legrövidebb időn belül megfog térülni és akár a saját otthonodban is tudod őket képezni magánban.
3+ A szétszórtságodat úgy tudod kiküszöbölni, ha felkészülsz előre. Naponta.
A diszlexes gyerekek normál tanítási módban képtelenek nyelvet tanulni maga a jelenlegi tanítási mód miatt-számukra másképpen kell. Ez számukra hátrány, az új módszerrel meg simán megy nekik.
Először is ne írd le magad, ha vannak elképzeléseid, meg fogod találni a módját, hogy megvalósítsd őket.
Ha érdekel az idegenforgalom, legalább a telefonálással kapcsolatos fóbiádat próbáld meg leküzdeni, akkor el tudnál helyezkedni irodistaként pl. utazási irodában vagy szállodában. (Mindig szükséges a nyelvismeret)
Én szakmám szerint idegenvezető vagyok, de jelenleg szállodában recepciózok.
Látom, hogy kicsit halványak a fogalmaid ezekről a pozíciókról, ugyanis idegenvezetőként/tárlatvezetőkén egy csoportot vezetni, ahol minden ember gyakorlatilag rád van utalva és minden figyelem rád összpontosul, sokkal de sokkal stresszesebb, mint egy pultban irodai munkát végezni + vendégeket csekkolni be. Főleg, ha egy kisebb hotelről van szó. Nem mondom, hogy ha letennéd a szakmát nem lennél rá képes, de keményebb dió, mint mondjuk egy irodában telefonokat/e-maileket kezelni.
Vagy esetleg megpróbálhatnál elhelyezkedni nyelviskolában. Ha nem szeretnél csoportokat tanítani, irodai munka ott is van.
Mehetsz pl valami fos SSC-be elmondani, hogy „Have you tried unplugging it and plugging it back in?”
Ez sajnos ennyit ér..
Ne haragudj, de semmit nem ér az anglisztika. Még ha megcsinálnád pl a tolmácsolás mestert, az se. Dunát lehet rekeszteni angolul anyanyelvi szintűen beszélőkkel.
Amúgy már rég csinálnod kellett volna valamit. Egyetem közben nem dolgoztál, tényleg? Semmi munkatapasztalat?
Én is anglisztikás pályakezdő vagyok, csak én januárban végeztem. Igazából egyetlen egy tippem van: ne stresszelj ennyire előre. Majd záróvizsga után elkezdesz keresgélni, és akkor látod, hogy milyen állásajánlatok vannak. Rengeteg pozíció van rengeteg cégnél, biztos van olyan munkakör is, amire te nem gondoltál, pedig amúgy tetszene.
A fordítás tetszett nekem is eleinte, még fordító-tolmács specializáción voltam, de rá kellett jönnöm, hogy nem annyira tetszik. Plusz ott van, amit más is írt előttem. Egy barátnőm fordít könyvkiadónál, de egy rokonon keresztül kapta meg az állást. Ma már emellett szabadúszóként is dolgozik, de nagyon sok szerencse és idő kellett, hogy fordításból meg tudjon élni.
Én most marketinges vagyok. Nem gondoltam volna, hogy valaha ezt fogom csinálni, de egyelőre tetszik. Nem hiszem, hogy ezt fogom életem végéig dolgozni (keresek egyébként más állásokat is közben, főleg mivel ez részmunkaidős), de szeretem és egy jó kiindulási pont.
Egyébként én is hasonlóan voltam, mint te. Nagyon nem szeretek emberekkel beszélgetni, de a sok állásinterjú és meeting után már egyre nyitottabbnak érzem magam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!