Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért lett divat megint...

Miért lett divat megint "rabszolgaságról" rinyálni azoknak akiknek rosszul fizetett munkája van? Vagy ha jól keresnek akkor is panaszkodnak?

Figyelt kérdés

Néha már nem tudom eldönteni hogy komolyan beszélnek vagy csak viccelnek azok akik a napi 8 órás munkájukat rabszolgaságnak vagy jobb esetben kizsákmányolásnak tekintik. Tudják ezek az egyedek hogy déd és ükapáink/-anyáink mennyit dolgoztak? Hétfőtől szombatig!

És akkor linkelgetik a bálványozott szélhámosaik süketeléseit (pld. Kobra Bandi) a mátrixokról, munkahelyi rabszolgaságról meg egyéb konteókról...



2023. máj. 15. 11:00
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
87%

Aztán amíg a társadalom azt a képet mutatja, hogy mások nem dolgoznak mégis jól megélnek akkor sok értelme nincs a munka szentesítésének. Streamerek, influencerek, youtuberek, stb. alig csinálnak valamit (csinálnak amúgy csak iszonyat keveset és nem megerőltetőt) és ragyogóan megélnek. Sokkal jobban mint az aki a belét is kidolgozza a nyári 40 fokban és a téli -40 fokban.

Aztán ott a rengeteg állami támogatás különböző jogosultságok alapján. Na kikre gondolunk? C típusú államplogárok. A jövedelmed felét elveszi az állam és odaadja ezeknek, akik a kényelmes melegben benn ücsörögnek csak azért mert bizonyos kivételezett rétegéhez tartoznak a társadalomnak és a törvények szerint ellátás jár nekik. Megéri dolgozni...

2023. máj. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
13%
9: Tinálatok lehet, így van, mert kifogtál egy ótvar s**r munkahelyet. Én viszont még sose fordultam meg olyan helyen, ahol betegen is dolgoztatni akartak volna. Tehát te most egy saját tapasztalat alapján általánosítasz.
2023. máj. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
10%

Azt az időt és energiát amit arra használtok, hogy magatoknak meg a többi incelnek ilyen egymást hergelő önigazoláslexikonokat gyártotok, arra is használhatnátok, hogy a saját életeteket tegyétek jobbá. Sokkal többet érne, mint a fórumokon sírdogálás.


Amúgy is titeket mi akadályoz meg abban hogy "Streamerek, influencerek, youtuberek" legyetek?


Kamera, mikrofon, számítógép, aztán ti is élhettek habzsi dőzsibe.

2023. máj. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
80%
Kamera, mikrofon, számítógép. Az ismerettséget kihagytad öcsi. Ha nem vagy valaki valakije akkor a lőtéri kutyát nem fog érdekelni a tartalmad. Ahogy a szponzorok sem kockáztatnak meg téged ha nem ismernek. Tehát megint az a fránya ismerettség. Köszi de nekem nem áll ínyemre a munkapiacban részt venni.
2023. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
95%
Amik pedig fel vannak sorolva az nem általánosítás. Redditen az r/antiwork subreddit a legjobb példa erre. Nagyon sok sokkolóan undorító munkahely van. Aknamező az egész munkakeresés.
2023. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
25%

vr pisti meg jani két egyetemről kibukot tökfilkó, ők kinek voltak az ismerősei?



soroljam még?

2023. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
19%

"Amik pedig fel vannak sorolva az nem általánosítás. Redditen az r/antiwork subreddit a legjobb példa erre. Nagyon sok sokkolóan undorító munkahely van. Aknamező az egész munkakeresés."


Aha, tehát vannak szar munkahelyek, tehát minden munkahely szar, tehát ezért ne dolgozzunk. Így aztán nagyon mélyre lehet nagyon gyorsan süllyedni az incel rabbithole-ban. Csak légyszi utcai tömegmészárlást ne rendeztetek.

2023. máj. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
93%

Csányi Vilmos biológus, biokémikus, etológus egyetemi tanár is megmondta hogy nem is kellene dolgozni minden embernek (33:06-tól).

Ez az egész a pénzhajhászás miatt van. Dolgozz, hogy legyen pénzed amit elköltesz egyre több luxusdologra (van aki az alapvető életre), amihez egyre több pénzre van szükség (emiatt egyre nagyobb igényeik vannak az embereknek).

Az ősember sem a pénzhajhászásra lett "kitalálva"! Az embereknek a felesleges energiájukat kreatív tevékenységekkel kellene lekötni (festés, rajzolás, zenélés stb) HA nem létezne a pénz amit hajtani kell.... Nem is lenne ennyi mentális és fizikai beteg ember ha így működne a világ.


https://www.youtube.com/watch?v=re8OT4t3KpY

2023. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
79%

Nem vitathatod el senkinek a jogát attól, hogy megfogalmazza azokat a körülményeket egy nyilvános fórumon, amelyeket igazságtalannak vél.

Neked "rinyálás", neki meg a valós élet része.

Az már csak a hab a tortán, hogy semmi közöd ehhez, - lapozz, ha nem tetszik!

2023. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
31%
Az beszél csak rabszolgaságról, aki gyűlöli a munkáját, mert örül ha valahova felveszik, vagy nem mer váltani. Aki szereti azt, amit csinál, az szívesen megy dolgozni. Én pl ezen kevesekhez tartozom. Nincs vasárnapi depim a hétfő miatt.
2023. máj. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!