Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelynek most joga van...

A munkahelynek most joga van vagy nincs joga lemásolni a személyit? A jogász azt mondja megtekintheti, ellenőrizheti egyes adatokat feljegyezhet, de lemásolni NINCS joga

Figyelt kérdés
2023. márc. 3. 09:44
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

"Hogyha ezért bármilyen hátrány ér indíts pert."


És hogy bizonyítom hogy a hátrány (kirúgás...) az emiatt ért?

2023. márc. 3. 13:43
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt majd au ügyvéd elmondja akit fogadsz, hogy képviseljen majd a munkaügyi perben.
2023. márc. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
39%
Én úgy tudom nincs joga , illetve a bizonyítványodat sem . Dolgoztam egy amerikai multinál és ott mondta is a hr-es hogy csak megnéznie szabad a bizonyítványt el nem viheti lefénymásolni stb.
2023. márc. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
73%
Nincs joga lemásolni. De ha nem mersz emiatt szólni, mert félsz, hogy kirúgnak, akkor szólj a szakszervezetnek vagy az üzemi tanácsnak. Majd ők szólnak helyetted.
2023. márc. 9. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok , így történt hiába pontoztak le . GDPr törvény miatt ha jól tudom .
2023. márc. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
A munkáltatónak van joga megnézni és ellenőrizni a munkavállalók személyazonossági igazolványát, ha az adott munkakör betöltéséhez szükséges. Azonban a személyes adatok védelmének érdekében általában tilos azok másolása, hacsak nincs erre kifejezett jogszabályi felhatalmazás, vagy a munkavállaló ehhez kifejezetten hozzájárul. Az adatvédelmi törvény is szabályozza, hogy az adatkezelő csak azokat az adatokat kezelheti, amelyek az adatkezelés céljához szükségesek. Ha tehát a személyi igazolvány másolása nem szükséges a munkáltatói célok eléréséhez, akkor a munkáltatónak nincs joga a másolásra. Fontos megjegyezni, hogy az adatkezelőnek minden esetben kötelessége biztosítani az adatok védelmét és biztonságát. Ha aggályai vannak az adatvédelemmel kapcsolatban, érdemes konzultálni egy jogi szakemberrel vagy az adatvédelmi hatósággal.
2023. márc. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!