Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hiba volt 33 évesen. ennyi...

Hiba volt 33 évesen. ennyi sérülés után kamionozni kezdenem?

Figyelt kérdés

Egy 8 évvel ezelőtti motorbaleset után eltört a vállam, kulcscsontom és a térdem, azóta is fáj ha fizikai munkát végzek, vagy megerőltetem, de akár egy hosszabb séta után is. Jelenleg 34 vagyok, és tavaly határoztam el, hogy pályát váltok és megcsinálom a CE jogsit, hogy gyekerekkori álmom valóra váltva kamionsofőr lehessek. Direkt olyan munkát kerestem, ahol nem kell pakolni, árút mozgatni, így jelenleg egy tartálykocsi szerelvényen dolgozom. A vezetéssel nincs gond, elmegyek a világvégére is, csak ne kelljen kiszállnom a fülkéből. Csakhogy mindig akad valami javítanivaló, amit nekem kell megoldanom. Múlthéten például egy egyszerű kerékcsere adta a fel a leckét. Egyedül nem is tudom elvégezni, így a cég küldött egy kollégát, és az út szélén ketten cseréltük ki. Nagyon megszenvedtem, másnap dolgozni sem tudtam a fájdalomtól és még jelenleg is érzem. A kollégák azt mondják, hogy ez mind a sofőr feladata, és sehol nem fogok olyan munkát kapni, ahol csak vezetni kell.

Youtubeon vannak ilyen 50kilós cicababák, akik ugyanúgy kamionznak, nem tudom elképzelni, hogy ők hogyan oldanak meg egy ilyen helyzetet önerőből.



2023. febr. 8. 22:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtudom ki ,hogy van vele,de egy kerékcseréért ( mosdással,kávéval ,cigivel max1 óra) tuti nem hívnék mentést. Kedves kérdező, ha ennyire nem bírod,akkor lehet jobb lenne valami irodai meló után nézni. A tartánynál maximum a wab/ konti faxverősebb, de az akasztást,talpalást, esetleges műszaki hibát ott sem tudsz megúszni.
2023. febr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%
Az akasztással nincs gond, átlag heti egyszer csinálok egy kanyart billencs félpóttal is. Néha kicsit kalapálni kell,(a billencs 40éves) de az belefér.
2023. febr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
86%

én nem akarlak megbántani kérdező, mert van elég bajod anélkül is, de ha tényleg ennyire nem vagy képes eü okok miatt fizikai munkát végezni, akkor igen, hiba volt.


én is gondoltam erre, hogy elmegyek kamionozni, és én ugyanúgy nem végezhetek fizikai munkát eü okok miatt, csak én elmentem a kamionparkolóba előtte megkérdezni pár kamionost, hogy mivel jár ez a munka és egyből levettem, hogy ez nem csak vezetésből áll, így letettem róla

2023. febr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
95%

vannak alternativak, kerdes mennyit vallalsz be. Amerikaban a kamionozas semmi masrol nem szol, mint a vezetesrol. Nincs rakodas, csak potkocsi cserebere alt, es joval nagyobb tavokat mennek belfoldon mint akar egesz europaban, es tobbet is vezetnek.


Nyugatra felesleges menni, ha nem beszeled az adott orszag nyelvet pont olyan keleti szintu lesz a melo mint itthon, es altalaban azok a melok sokkal melosabbak mint itthon mert foleg belfoldeznek.


A tartalykocsira amugy nem kell felmaszni? Az nem faj?


Esetleg valami dobozos melot keresnek, ahol csak az ajtot kell kinyitni es kesz, de ilyen nem tudom van-e, talan az a Prevost aki ilyeneket csinal, mar ha birod az ejszakai vezetest meg a kisbuszozast mert nemetben van a valtas.


VAGY… kezd el magad rendbe tenni, rehabilitacio. Gyogytorna, stb… [link]


minden lehetseges.


En is kamionozok, 16 evesen elbaxtam a hatam egy rossz szek miatt, elso par evben amikor kamionoztam ugy fajt a hatam hogy 4-5 orat birtam csak aludni szinte fekve, utana mar csak ulve tudtam aludni annyira fajt a hatam. Osszeszedtem magam, elkezdtem edzeni, gyogyparnakat hasznaltam, odafigyeltem milyen pozban alszok, gyogytorna stb… es helyre nem jott, mert ugyan nem faj mar es tudok rendesen aludni, de ha kihagyok 1 het edzest visszajon a hatfajas, ezt vszleg orok eletemig csinalnom kell ha normalis eletet akarok elni…



Minden csak rajtad mulik, alternativa mindig van.

2023. febr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
53%
Gondolom azért USA-ba nem olyan egyszerű kiköltözni és munkát vállalni, szóval felesleges javasolni.
2023. febr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%
Hiba.
2023. febr. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
30%
#15 miert ne lenne? Penz kell hozza, meg ido. Habar a penz se annyira fontos mert cegek megcsinalnak mindent neked, csak ala kell irnod X evet, mondjuk most Kanadarol beszelek, de a kanadai kamionos cegek tobbsegeben az usa-ba jarnak. Persze aki rohadt megmozditani a kisujjat es kiugrani a komfortzonajabol annak edes qrva mind1, mert mindig egy luzer marad penz meg serulesek ide vagy oda…
2023. febr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Wabinál nem kell pakolni se kereket cserélni.
2023. febr. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
78%
Wabinál is ugyanúgy kell pakolni, ha épp olyan kanyart fogsz ki, ráadásul ez gyakoribb, mint mikor nem kell. Viszont kerékcsere valóban nincs, de megmondom mi van helyette: Új traktort kizárókag a csókosok kapnak, hiába dolgozik ott az adott sofőr már 10+ éve. Ezen kívül az újoncok a kimustrált rongyokat kapják, amelyek ezer sebből véreznek 2-3 millió kilométerrel, aztán azért cseszegetnek, hogy miért nem tudsz olyan fogyasztást kihozni, mint a csókos az új géppel.
2023. febr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19


2-3 millió kilométer :D


A büdös életedben nem láttál te kamiont. 3 misit még folyamatos maxon kihasznált 4 kézben is kb 10 év alatt lehetne belehajtani a kamionba.


4 éve ezek a szarok vannak napi szinten a kezeim közt (szerviz), de a büdös életben nem láttam nemzetköziző 2-3 milliós autót, pláne nem egy Eur5/6-os kocsit. És nem, nem vagyok Wabis.

2023. febr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!