Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a jó egy olyan munkahelyben...

Mi a jó egy olyan munkahelyben ahol (adott munkakörben) pont ugyanannyit kap aki 20 éve ott van mint az aki ma lép be?

Figyelt kérdés

A cég mindig az aktuális GBM-et fizeti a munkakörben. Mindegy hogy valaki 50 éves és 20 éve ott dolgozik, vagy épp 19 éves és most lép be, a (tavalyi értéken) 260 bruttós GBM-et kapja és egy fillérrel se többet.


A cégnek ez jó, mert bért spórol, semmivel sem honorálja a régi dolgozót.


Na de a dolgozónak (főleg annak aki tényleg sok éve ott van) ebben mi a biznisz?


2023. jan. 19. 14:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy van munkája, amit már megszokott. Esetleg még kedveli is.
2023. jan. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha 20 éve ott dolgozik valaki, akkor pl. az egy nagyon stabil cég lehet. Tehát a biztonság miatt is maradhat valaki.
2023. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

"Tehát a biztonság „


Ja. Biztonság zsíros kenyéren élete végéig. Mert az itteni béréből más nemigen lesz.

Megéri biztos.


Végülis a sitten is van biztonság meg tarhonya naponta, jó az nem?

2023. jan. 19. 14:17
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha epic jó fizetést akarsz, akkor ne olyna helyre menj, ahol bruttó 260at fizetnek. Abból ugyanis még a jobb helyeken is naaaaaggggyon lassan lesz bruttó 400 fölött a fizu, amire már azt lehet mondani, hogy kezd korrekt lenni.


Szóval aki jó fizut keres, eleve nem is megy ilyen helyre.

2023. jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Szóval aki jó fizut keres, eleve nem is megy ilyen helyre."


Hát ja. csak van aki választhat ilyen hely vagy a közmunka, esetleg a nulla forintos otthoni falbámulás közt.

És akkor még mindig ez van a csúcson.

2023. jan. 19. 14:21
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem akarok sértő lenni, de 20 év alatt szerintem ki lehetett volna "harcolni" egy jobban fizető pozíciót a cégnél.
2023. jan. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Összetettebb ez, mint ahogy gondolod, kérdező!

Indító gondolat: a munkahelyen eltöltött évek száma nem feltétlenül egyenesen arányos a leadott teljesítménnyel, hasznos tevékenységgel.

Az, hogy én 40 éve ott dolgozom valahol, nem szégyen, ill. nem is dicsőség, - pusztán csak egy állapot! Több évtizede dolgozom azonos munkakörben, de ettől még nem érzem magam többnek azoknál, akiknek a felvétele most van folyamatban, - mert a tisztesség is ezt kívánja!

Írok egy személyes példát!

A leendő kollégám hiába "null kilométeres", már a második munkanapján tanultam tőle olyan ismeretet, amely beleilleszthető a munkánkba és van olyan jó, hatékony, mint amely módszereket eddig ismertem, használtam!

Nekem nem esett nehezemre ezt a szemébe mondani - és ezzel elismerni, hogy hasznos, amit megosztott velem - és használom is az új módszert, amióta megismertem!

Mi történt annak hatására, hogy elismertem a nyilvánvalót?

Gondolkodásra, kreativitásra serkentettem vele és arra, hogy ne szégyellje elmondani, ha van valami ötlete, - a legrosszabb esetben szakmai érvekkel támasztom alá azt, hogy miért vélem célszerűtlennek, amit felvet!

Hatás?

Lelkiismeretes és energikus a munkavégzése, - szemben azzal, amit a sok sutyerák a lehúzással, negativitással szokott kiváltani az új kollégákból!

Miért hasznos ez nekem?

Azért hasznos ez nekem - és az egész munkaközösségnek is, - mert a fentiek okán nyitottabbá válik az új kolléga a munkakör minél szélesebb körű megismerésére.

Miért jó az nekem, ha a kollégák e lehető legszélesebb körben ismerik a munkakörüket?

Azért jó ez nekem, mert a teljesítménykényszer állandó nálunk és egy napra akár több napi munka is van, - csak mi szabjuk meg a határt, hogy mennyi az a munka, amennyibe még nem őrülünk bele és fizikailag is teljesíthető, - és ennek a ténynek az ismeretében lényeges segítség, ha több vállra terhelődik a nehéz építmény terhe, több emberen oszlik el a teljesítménykényszer és nem eshetünk "pótolhatatlanság" csapdájába sem.

-Arról írok, amikor egy, azaz egyetlen egy (!) ember képes csak elvégezni egy műveletet és ezért még akkor is őt rendelik be, ha az egyik alkarjára fel vannak csévélve a belei, olyan beteg vagy szabadságon van!

2023. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

" de 20 év alatt szerintem ki lehetett volna "harcolni" egy jobban fizető pozíciót a cégnél.“


Te se dolgoztál még az államigben látom.

Ha valakinek adott végzettsége van, és azzal a cég (amely valójában a magyar állam...) ennyit fizet mit tehetsz? Semmit . megszoksz vagy megszöksz.

Más pozit nem adnak, máshova más céghez meg nem kellesz. Pláne nem ha az életrajzban meglátják hogy állami cégnél voltál. Marad ez.

2023. jan. 19. 14:26
 9/18 anonim ***** válasza:
#8 Valóban nem, igazat kell adjak. Ennyire feketelistás lenne az aki állami cégnél volt? Fura.
2023. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"-Arról írok, amikor egy, azaz egyetlen egy (!) ember képes csak elvégezni egy műveletet és ezért még akkor is őt rendelik be, ha az egyik alkarjára fel vannak csévélve a belei, olyan beteg vagy szabadságon van!“



Ehhez a f****szkodáshoz két ember kell ám! Hát ha ő olyan állat hogy bemegyek, akkor dögöljön is bele.

Engem próbálna valaki a szabadság alatt vagy tp alatt berendelni.Hát próbálni lehet...és ha nem megyek mit tesz velem kirúg?

Na de állj hát nem arról volt szó hogy ő a cégnél az egyetlen aki képes adott dologra... vagyis NEM rúghatja ki. De ha nem rúghatja ki minek megy be ha ő nem akar?

Mitől fél?

Attól fél hogy egy puhapöcsű szar bohóc az illető!

2023. jan. 19. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!