Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi tőkével érdemes neki...

Mennyi tőkével érdemes neki vágni Ausztriának munkakeresőként, ha szállás és étkezés is biztosítva lenne a munkáltató részéről?

Figyelt kérdés
Jelenleg álláskereső vagyok itthon, de egyre inkább úgy érzem, fiatal pályakezdőként nem sok jövőm van. Lényeg, hogy páromnak egy rokona lehet tudna állást szerezni Auszriában, Vorarlberg tartományban, szobalány lennék egy szállodában, havi 1700 euróért. Még a munka részleteiről nem beszéltünk, igazából elég random jött a dolog, de mióta párom említette azóta elég sokat agyalok a dolgon. Oké tény, hogy nem egy álommeló, olvastam itt gyakorin is véleményeket, elég változóak a körülmények, van ahol hajtós, máshol lazább. Itt a szállás és napi 3 étkezés is biztosítva lenne, szóval azért félre is tudnék tenni. Csupán az a kérdés, hogy kezdéskor milyen felmerülő költségek vannak? nyilván maga az utazás, de ezenkivül kint mi az amire feltétlen költeni kell az első hónapban?
2022. szept. 23. 10:55
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
10. Ahogy írtam a szövegben is, a szállás biztosítva lenne :) egyelőre nem laknék albérletben
2022. szept. 23. 12:17
 12/17 anonim ***** válasza:
10: olvasd már el, KAP SZÁLLÁST, nem kell érte lakbért fizetni. és kauciót sem, értelemszerűen.
2022. szept. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

11: A munkahely le fogja vonni a havi lakbért. A szállásbiztosítás nem azt jelenti, hogy ingyen laksz ott.


12: Oké, kaúciót valóban nem. De lakbért ugyanúgy kell fizetnie, csak a munkahelyek ezt úgy csinálják, hogy levonják a fizuból.

2022. szept. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
persze nyilván levonják, de mégse annyi mint egy albérletet fizetni havonta
2022. szept. 23. 12:32
 15/17 anonim ***** válasza:

Minimum 3000 euro ha normálisan akarsz indulni.


Ha mondjuk vendéglátásban dolgozol és van szállás akkor elég 1000 is.

2022. szept. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Általában ott fizetni kell zsebbe is pénzt azért, hogy neked kiadják az albit, ami minimum 1000 euró de inkább több, plusz 2 vagy 3 havi kaucio.

Nem tudom mi pontosan a neve, de azt csak akkor nem kell fizetni, ha közvetlen éppitetőtől veszed ki.


Munkatársam most ment ki egy faluba Bécstől olyan 15-20 km re, neki kapásból 3500 euró volt, 1300 az a cucc a tulajnak, 2 havi kaució meg az első havi bér.

És csak ilyen 40 pár nm2 es lakásról beszélünk.


Úgy, hogy 3000 az nagyon a minimum, ha csak nem kapsz szállást munkából adódóan.

2022. szept. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#16


jaj későn olvasom a dolgokat sorry

Akkor szerintem olyan 1000-1500 euró legyen azért.

(nem igaz, hogy még 2022 ben nem lehet szerkeszteni a hsz -t...)

2022. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!