Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi tőkével érdemes neki...

Mennyi tőkével érdemes neki vágni Ausztriának munkakeresőként, ha szállás és étkezés is biztosítva lenne a munkáltató részéről?

Figyelt kérdés
Jelenleg álláskereső vagyok itthon, de egyre inkább úgy érzem, fiatal pályakezdőként nem sok jövőm van. Lényeg, hogy páromnak egy rokona lehet tudna állást szerezni Auszriában, Vorarlberg tartományban, szobalány lennék egy szállodában, havi 1700 euróért. Még a munka részleteiről nem beszéltünk, igazából elég random jött a dolog, de mióta párom említette azóta elég sokat agyalok a dolgon. Oké tény, hogy nem egy álommeló, olvastam itt gyakorin is véleményeket, elég változóak a körülmények, van ahol hajtós, máshol lazább. Itt a szállás és napi 3 étkezés is biztosítva lenne, szóval azért félre is tudnék tenni. Csupán az a kérdés, hogy kezdéskor milyen felmerülő költségek vannak? nyilván maga az utazás, de ezenkivül kint mi az amire feltétlen költeni kell az első hónapban?
2022. szept. 23. 10:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát azért én tuti vinnék párszáz-ezer eurót, hogy "bármi" történhet...

akár baleset, akár egyéb váratlan dolog, vagy hazautazás (ha nem jön be a dolog).

2022. szept. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

1: Párszáz ezer? Nyilván nem milliomos a kérdező.


Úgy legalább 1500 eurót érdemes.

2022. szept. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2: nem olvastad el a KÖTŐJELET! párszáz és ezer euró KÖZÖTTI összeget említettem.
2022. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
3: De az meg egyáltalán nem mindegy, hogy párszáz vagy párezer. Inkább utóbbi, de legalább ezer.
2022. szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4: ez már részletkérdés, attól is függ, hogy milyen egyéb költekezési szokásai vannak a kérdezőnek.
2022. szept. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én kb 200-300 ezer forintnak megfelelő euróra gondoltam. Nincsenek nagy igényeim, ruha cipő stb van. Ha az étkezés biztosítva lesz, nem hiszem hogy kajára sokat kéne költenem. Inkább az érdekelt volna, hogy az iratok elintézése fizetős-e. Kocsim nincs, így vagy másokkal mennék vagy tömegközlekedéssel.
2022. szept. 23. 12:04
 7/17 anonim ***** válasza:

6: azt a munkaadód is meg fogja tudni mondani....

VAnnak a neten ilyen "ausztriai magyarok" és hasonló weboldalak, ahol le van írva, mit kell intézni. Bejelentés, meldezettel, stb.

2022. szept. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

rögtön itt van egy oldal..


[link]

2022. szept. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

De a hivatalos nagykövetségi oldalon is tudsz tájéközódni:


[link]

2022. szept. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
5: Azért például 500 euróval szerintem nem túl sokra menne. Alapból ott van az első havi lakbér, plusz kaúció.
2022. szept. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!