Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minek tanuljak, ha nem értek...

Minek tanuljak, ha nem értek semmihez és nem érdekel semmi?

Figyelt kérdés

Kezdem azzal, hogy nincs érettségim, 12. félévkor hagytam ott a sulit, csak az angolom van meg előrehozottan. Szóval tisztában vagyok vele, hogy először egy érettségi kellene, ezzel kapcsolatos kommenteket ne írjatok, mert én is tudom.

Viszont tételezzük fel, hogy azt megcsinálom. Utána? Mindig mondják, meg írják mindenhol, hogy tanuljunk, hogy jó munkahelyünk legyen, meg jó fizetésünk. Na de nem lehet mindenki programozó, mérnök, informatikus, stb. Én pl ezekhez tökre nem értek, fel se vennének, és nem is érdekelnek. Azt se tudom, hogy mit csinál egy mérnök...

Egy álommunkám lenne, a bűnügyi nyomozó, de azt itthon megvalósítani konkrétan lehetetlen (tudom, mert nézegettem a felvételi követelményeket). A pszichológia is érdekel, viszont inkább csak annyira, hogy magamon segítsek, egyébként nem tudnék pszichológus lenni.

Jelentkezzek valami "kamuszakra"? Azzal előrébb lennék? Pl a nyelvi szakok, ilyen török, meg újgörög, ahol alacsonyak a ponthatárok. Legalább a nyelvérzékem jó, és szívesen megtanulnék új nyelveket, jelenleg is spanyolul tanulok. Na de ezek a diplomák jók valamire, el lehet helyezkedni velük normális fizetésért?

Vagy mégis mit csináljak?



2022. máj. 23. 09:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Bármit tanulsz a várható fizetést nézdd! Írod, h nem igazán szeretsz semmit, ne vedd rá magadat valami kicsit tetsző, de kevés pénzzel járó dologra, mert garantáltan meg fogod gyűlölni.
2022. máj. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a bge-n vegezd el a gazdment es ssck jo nyelvtudassal egesz jol fizetnek es nagyreszt sok otthonrol is vegezheto
2022. máj. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a nettó 350es fizetés elég jónak számít szerintem. Közgazdász ismerőseim 2 diplomával (igaz nyelvtudás nélkül) netto 260 körül keresnek. Igaz, ez ülőmunka és viszonylag laza de ha bírod még a vendéglátást és találod még az igazi utat, én egyelőre nem váltanék a helyedben. Ettől függetlenül keresgess tovább. Az érettségit pedig csináld meg, az a minimum
2022. máj. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés pontosan olyan, mint ha én írtam volna. Sulival ugyanígy jártam, és az álommelóm is nyomozó lenne, viszont gyilkossági.
2022. máj. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ez a bajom
jún. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!