Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minek tanuljak, ha nem értek...

Minek tanuljak, ha nem értek semmihez és nem érdekel semmi?

Figyelt kérdés

Kezdem azzal, hogy nincs érettségim, 12. félévkor hagytam ott a sulit, csak az angolom van meg előrehozottan. Szóval tisztában vagyok vele, hogy először egy érettségi kellene, ezzel kapcsolatos kommenteket ne írjatok, mert én is tudom.

Viszont tételezzük fel, hogy azt megcsinálom. Utána? Mindig mondják, meg írják mindenhol, hogy tanuljunk, hogy jó munkahelyünk legyen, meg jó fizetésünk. Na de nem lehet mindenki programozó, mérnök, informatikus, stb. Én pl ezekhez tökre nem értek, fel se vennének, és nem is érdekelnek. Azt se tudom, hogy mit csinál egy mérnök...

Egy álommunkám lenne, a bűnügyi nyomozó, de azt itthon megvalósítani konkrétan lehetetlen (tudom, mert nézegettem a felvételi követelményeket). A pszichológia is érdekel, viszont inkább csak annyira, hogy magamon segítsek, egyébként nem tudnék pszichológus lenni.

Jelentkezzek valami "kamuszakra"? Azzal előrébb lennék? Pl a nyelvi szakok, ilyen török, meg újgörög, ahol alacsonyak a ponthatárok. Legalább a nyelvérzékem jó, és szívesen megtanulnék új nyelveket, jelenleg is spanyolul tanulok. Na de ezek a diplomák jók valamire, el lehet helyezkedni velük normális fizetésért?

Vagy mégis mit csináljak?



2022. máj. 23. 09:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
És nyomozóknak mi az a követelmény, ami lehetetlen?
2022. máj. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem érdekel semmi, akkor még mindig jobb fél milliós nettóért dolgozni valamit amit nem szeretsz, mint egy gyárban dolgozni valamit amit nem szeretsz, csak minimálbérért.

Az egyetemnek pont az a lényege, hogy az adott területet megtanuld, szóval nem kell értened a mérnökséghez egyetem előtt, hogy jó mérnök legyél.

A kamuszakoknak túl sok értelme nincs, kivéve, ha nagyon eltökélt vagy és konkrét célod van velük (de a kérdésből egyértelmű, hogy nem ez a helyzet).

A legkönnyebben valami gazdasági egyetemet lehet elvégezni, amivel lehet jól fizető állást is találni. Persze a gazdasági diploma sem garantálja, hogy nagyon jó állásod lesz, de elég sok irányba lehet menni vele, amikhez más-más készségek kellenek és legalább az egyetem elvégzése alatt van időd gondolkodni, hogy mi illene legjobban hozzád (persze, ha csak 2-esekkel végig bukdácsolod az egyetemet és nem gondolkodsz időközben a jövődön, akkor kb ugyanott leszel mint most)

2022. máj. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A brutálmagas ponthatárokon kívül (ami már eleve az lehetetlen SZÁMOMRA) valami speciális érettségi kell valamilyen bűnügyi szakból, amit csak olyan iskolákban tanítanak, ahol pedig nincsen esti/levelezős képzés.
2022. máj. 23. 10:04
 4/15 A kérdező kommentje:
A gazdasági egyetemeken is magasak a ponthatárok, nem? Most futottam át gyorsan a BGE honlapján a szakokat, onnan sincsen tú sok szimpatikus, talán csak a turizmus-vendéglátás (turizmus része), illetve a nemzetközi tanulmányok. De hát nem hiszem, hogy ezekre engem felvennének. Sose voltam jó tanuló. Nyilván az érettségire megpróbálnom miél jobban összeszedni magamat, de az is csak az én maximumom lenne, ami nem egyenlő az átlag maximumával.
2022. máj. 23. 10:12
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

1. A nyomozós szakot félreértetted. A felsoroltak között vannak szakmai tárgyak IS, de a felsoroltakból 2-t kell választani, úgyhogy lehet menni olyannak is, akik csak a szokásos tárgyakból érettségiznek.

2. Nem feltétlen kell egyetemben gondolkozni. De az értettségi egy csomó munkakörhöz és szakképzéshez is alapfeltétel.

Mindenképp megéri megcsinálni!

2022. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

AZ átlag ember a gazdasági területhez kapcsolódó állások 90%-áról soha sem hallott. Ha meg semmi sem szimpi, akkor inkább úgy nézd, hogy semmi papír nélkül mit tudnál most csinálni és ahhoz viszonyítsd, hogy mi mennyire szimpatikus.

Ha BGE-t nézed, akkor ott ha megnézed az önköltségest, annak elég alacsony a ponthatára a legtöbb helyen (a törvényi minimum, ami egy egyetemi felvételihez kell). Suli mellett diákmunkával simán ki lehet fizetni, de diákhitelt is fel lehet venni.

Amúgy pont a turizmus vendéglátásnak és nemzetközi tanulmányoknak van a legmagasabb ponthatára és munkaerőpiacon rájuk a legkisebb az igény... :D

2022. máj. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%
Politikusnak.
2022. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#5: Igen? Én is így értelmeztem volna, viszont amikor a pontkalkulálást csináltam (egy képzeletbeli érettségivel), az oldal nem engedett továbbmenni, mivel nem bűnügyi szakot választottam érettségi tárgynak. De ugyanez volt a spanyolnál is. Beírtam, hogy "van" középfokú spanyol nyelvvizsgám, de érettségi tárgynak mást, és akkor se engedett tovább, mintha a nyelvvisga nem lenne elég, muszáj lett volna abból is érettségiznem.


Oké, nem egyetem, de akkor mi? Nyilván érettségi, de attól menjünk tovább. Amíg még voltak OKJ-k, azokat is nézegettem, de a nagyrészéről azt se tudtam, hogy micsoda, a maradék meg nem érdekel, nincs hozzá érzékem.


#7: Hát, jelenleg vendéglátózom, átlag 350-ért. Nem utálom, elvagyok vele, meg szerintem korrekt a fizetés is. Csak sok a napi 14 óra (viszont nem minden nap), illetve fizikailag megterhelő egész nap talpon lenni, szívesebben végeznék valami ülős munkát. Meg léteznek magasabb fizetések is, más területeken.

"Ha BGE-t nézed, akkor ott ha megnézed az önköltségest, annak elég alacsony a ponthatára a legtöbb helyen (a törvényi minimum, ami egy egyetemi felvételihez kell)"

Tényleg? Csak gyorsan átfutottam, annyira nem mélyültem bele egyelőre, de nem akarom elhinni, hogy tényleg ennyire alacsony legyen. Az önköltséggel nekem nincsen bajom, addig, amíg leérettségizek, úgyis tudok félrerakni, plusz szerintem apám szívesen segítene finanszírozni, ha tanulásról van szó.

"Amúgy pont a turizmus vendéglátásnak és nemzetközi tanulmányoknak van a legmagasabb ponthatára és munkaerőpiacon rájuk a legkisebb az igény... :D"

Hát igen, tisztában vagyok vele, pont az olyanok miatt, mint én, akik maximum azt a kettőt udják elképzelni, hogy micsoda, a többit nem ismerik, és azok még egész jól hangzanak. :D

2022. máj. 23. 11:35
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekelnek a könyvek, akkor ajánlanám az informatikus könyvtáros képzést. Én is azt végeztem, de azt hozzá kell tenni, hogy megyeszékhelyeken van vele nagyobb szerencséd, a fizu pedig nem sok (120 ezer, ha teljes munkaidőre vagy bejelentve). De legalább hagynak élni. ;)
2022. máj. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Írni szeretek, olvasni nem, Budapesten élek. 120 ezerből meg még az albérletet se tudom kifizetni kb... Akkor inkább maradok végzettség, érettségi nélkül a vendéglátásban háromszor ennyiért.
2022. máj. 23. 13:01
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!