Munkáltató szóbeli megállapodás után e-mailt ír a részletekről?
Figyelt kérdés
Tegnap voltam egy állásinterjún, ahol meg is állapodtunk. Felvettek. Szóban elmondták, hogy mennyi lesz a fizetésem, mikor kezdek ilyesmi. Mivel másik megyeszékhelyen van a munkahely, így oda kell költöznöm. Ezért kértem, hogy a megállapodásról írjanak nekem egy e-mailt, hogy legyen valami kézzel fogható nyoma annak, hogy felvettek. Kicsit furcsának találták a kérésemet, de mondták, hogy oké. Abban állapodtunk meg, hogy kaptam három hetet arra, hogy lakást találjak. A jelenleg munkahelyemen pedig felmondok, telik a felmondási idő. Amint megvan a lakás és átköltöztem, bemegyek a cégbe és megírjuk a munkaszerződést, bejelentenek stb. Ilyen esetben normális dolog, hogy kértem, hogy küldjenek e-mailban egy üzenetet arról, hogy felvettek, meg hogy milyen feltelek mellett kell dolgoznom? A korábbi munkahelyem volt az első, bár oda évekkel ezelőtt vettek fel. Úgy emlékszem, hogy ott is küldtek egy e-mailt arról, hogy milyen feltételekkel dolgozom. Gondolom ez mindkét félnek biztosíték. Kellemetlen lenne, ha a munkaszerződés megkötésekor teljesen más fizetést mondanának, mint amiben megállapodtunk szóban. Úgy vagyok vele, hogy szó elszáll, írás megmarad.2021. júl. 15. 09:41
A kérdező szavazást indított:
Bevett gyakorlat, hogy a munkáltató erről e-mailt ír
Nem szokták írásba foglalni, csak simán megkötik a munkaszerződést
12 szavazat
1/4 anonim válasza:
Értem, hogy próbálsz biztosra menni, de ha ezt meg is küldik, akkor se biztosíték semmire, kb. egy emlékeztetőnek felel meg. A tuti az az lesz, amikor megkötitek a szerződést. De ezután is próbaidő alatt bármikor, vagy akár még munkakezdés előtt felmondhatnak.
Kockázatos mindenképp, rajtad múlik hogy mennyire van bizalmad feléjük.
2/4 A kérdező kommentje:
Jogász ismerőst kérdeztem. Ő azt mondja, hogy azért jó, ha írnak erről egy feljegyzést, mert ha kibérelek egy lakást, de ők aznap megtagadják a szerződés megkötését a megbeszélt feltételekkel, akkor kárt okoznak nekem azzal, hogy felbiztattak arra, hogy béreljem ki. Ilyenkor lehet kártérítést kérni. Ő azt mondja, hogy ennek utaló magatartás vagy valami ilyesmi a neve.
2021. júl. 15. 09:56
3/4 anonim válasza:
Szerintem is jó dolog. Eleve ha nem is szerződés, de ha kárt okoznak vele, akkor lehet mondani, hogy megtévesztettek, ez az e-mail a bizonyíték. Ha szóban történt és nincs tanú (telefonnál nincs), akkor letagadja, amit mondott, te meg semmit nem tudsz bizonyítani. És bizony, mind a régi állás felmondása, mind a lakás kibérlése kaucióval bizony elég nagy döntés, amit nagyon meg lehet bánni, ha a cég meggondolná magát.
4/4 anonim válasza:
Viszont ha szerződést írnak és rá 2 percre azt mondják, hogy kirúgnak indoklás nélkül – mert próbaidőben nem kell indokolniuk – akkor ugyanúgy buktad a dolgot, hiába volt "biztosíték".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!