Felvétel hogyan zajlik egy munkahelynél?
Figyelt kérdés
Hr-es dönt, vagy tovább küldi/küldheti a főnökének?2021. ápr. 30. 16:27
1/7 Tepfal válasza:
Attól függ, hogy milyen munkahely. Egy többszáz fős multinál valószínűleg fix rendje van a munkaerő-felvételnek, egy kisvállalkozásnál meg jó esély van arra, hogy közvetlenül a vezetőség dönt.
2/7 anonim válasza:
Ez nagyon munkahely függő. Én toborzás-kiválasztásban dolgozom. Az első, telefonos interjút én csinálom egyedül, ha meggyőzött a jelölt és illik a profilba, akkor behívjuk szeméyles interjúra. Azon már a csapatvezető ott van, úgy értem annak a csapatnak a vezetője, ahova épp ember kell. Az interjú után leülök a csapatvezetővel és átbeszéljük az interjút. A végső döntést azonban nem én hozom meg, hanem a csapatvezető, elvégre az ő beosztottja lesz. 1200 fős cégről beszélek, itt így működik.
3/7 A kérdező kommentje:
Nem nagy létszámú hely. Bár ha belegondolok mindkettőre volt már példa, hol hr-es, hol főnök a feleségével interjúztatott.
2021. ápr. 30. 16:45
4/7 A kérdező kommentje:
2, igen, annyi létszámnál tényleg úgy megy, divíziók vannak.:) Én itt most a ceo-ra gondoltam.
2021. ápr. 30. 16:48
5/7 anonim válasza:
Nálunk az ügyvezető behívott,körbe vitt a gyárban,majd a nagyfönők felhívott igyunk meg kávét és beszéljük át a részleteket,majd felvettek és 1hónap múlva hívott a fönők hogy hallotta hogy buzgómocsing vagyok mert nem hagyok másokat érvényesülni vegyek vissza vagy elleszek bocsájtva.:) Ennek 3éve azóta az egyik legjobb alkalmazotja vagyok akinek a felmondasát sem akarta elfogadni ,tehát most azt játszom ,hogy hagyom kiteljesedni a munkatársaim hogy nyugodt szívvel mehessek el innen. ;) De a kérdésedre visszaterve volt olyan munkahelyem is ahol a munkatársak döntötték el hogy kit vegyenek fel kivel akarnak együtt dolgozni.
6/7 Tepfal válasza:
50 fős középvállalat, irodai munka. Nálunk alapvetően közösen döntünk, de a hangsúlyok annak megfelelően változnak, hogy milyen pozícióról van szó. Alapvetően van törekvés arra, hogy olyan embereket vegyünk fel, akivel mindenki elégedett, és mindenkinek van lehetősége elmondani a véleményét. A tulajdonosok (akik maguk is akítvan dolgoznak a cégben) ritkán szólnak bele közvetlenül, a fő felelősség általában a középvezetőké, a legnagyobb azé, akinek a területére az új munkatárs érkezik, aki pedig elsősorban annak a szavára támaszkodik, akinek a munkájához leginkább kapcsolódik majd az új munkatárs. A HR a toborzást végzi (álláshirdetés feladása, jelentkezők előszűrése, interjú egyeztetése, stb.). Pl. amikor mellém kerestünk munkatársat, akkor én jeleztem a közvetlen főnökömnek (középvezető) az igényt, ő ezt továbbította a felsővezetés felé, megbeszélték, leokézták, a HR-es ennek megfelelően kifaggatott engem és a közvetlen főnökömet a pontos igényekről. 2 embert hívtak be állásinterjúra, én, a főnökom és a hr-es voltunk jelen. Az interjúk után a főnökömmel leültünk megbeszélni, és végül én döntöttem a kettő közül, amivel a főnököm is egyetértett (nem tudom, mi történt volna mondjuk, hogyha, ha nem értünk egyet). A hr-es nálunk semmiben nem döntött (kivéve a hr-es munkatársak felvételében, érintettség folytán).
7/7 anonim válasza:
Sehol sem a HR-es dönt, mindenhol a felettes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!