Emelt bér utalása lehet „tisztességteszt“ egy munkahelyen? Hogy szólok-e magamtól?
Ha emelt bért kapok utalva, anélkül hogy bárki szólt volna erről, akkor az lehet sima tévedés.
Meg lehet hogy nem tévedés, hanem egy tudatos szándékos akció? A tét: szólok-e magamtól vagy zsebre teszem az emelt bért és hallgatok?
Lehet ez is mögötte?
Amolyan lejáratás-kísérlet? Ha szólok, akkor nem jött be a trükk, de ha nem szólok, akkor máris van muníció ellenem?
" Ilyen nem létezik egy bejelentett munkahyen."
2017 nyarán 3 hónapig csonka bért kaptam (kaptunk, mert nem csak én!) és a különbözet ezer ígéret ellenére se lett kifizetve azóta se.
Miért ne létezne.
KKV szektor. Itt BÁRMI létezhet.
"a kevesebb volna a fizetésed 500Ft-al, akkor már rájuk borítottad volna az asztalt."
így van! és lám évek alatt se kaptam vissza az elszámolt bért....ugye? Nekik szabad , nekem nem?
Szerintem ha nem azt a bért kapod amit kellene akkor egyértelmű hogy utána kérdezel. Tisztesség ezt kívánja.
Én egyszer dupla fizetést kaptam véletlenül. Nagyon jól nézett ki és nyilván örültem volna ha tényleg ez a valóság. De mivel nem értettem hogy történhetett és miért én szóltam. Ugyanis nem vártam semmilyen pluszt és gyanús volt hogy ez egy hiba.
27N
"Tisztesség ezt kívánja."
MEGKÉRDEZEM TŐLED! és a tisztesség mit kíván(t volna) a cég részéről akkor amikor 2017ben 3 hónapig csonka bért kaptam és szóltam és semmi se történt?
Az a pénz azóta is az ablakban?
Akkor mit kívánt volna a tisztesség?
Hát az a te bajod hogy nem mentél munkaügyi bíróságra vagy hagytad őket ott a francba azonnal amint lehetett.
Én csak a kérdésre válaszoltam! Hogy mit kéne tenni ebben a szituban.
De igazából mindegy mit válaszol bárki mert te úgyis csöndben akarsz maradni és nem szólni. Hát akkor ne szólj. Te tudod csak azt is vedd figyelembe hogy erre is van jogszabály az ilyen esetekre és kétlem hogy a munkavállaló igaza teljesülne..
27N
Az Mt. 162. §-a szerint a munkabér jogalap nélküli kifizetése esetén ezt a munkavállalótól hatvan napon belül, írásbeli felszólítással lehet visszakövetelni. A határidő jogvesztő, ha a munkáltató a kifizetéstől számított 60 napon belül nem intézkedik a visszakövetelés felől, vagy nem is vette észre a téves kifizetést, akkor az említett jogvesztő jellege miatt a munkavállalótól alappal már nem követelheti az egyébként ténylegesen tévesen kifizetett bért. A munkáltatók jelentős részénél számítógépes programok alapján történik a bérszámfejtés, és sok cég a bér elszámolásához és kifizetéséhez külső szolgáltatót vesz igénybe.
Tessék de én ettől függetlenül nem merném kivárni mert ha a cég nagyon kukacos akkor esetleg az ügyvédjük majd megtalálja azt a kiskaput hogy tudnának mégis rossz helyzetbe hozni. Plusz oké lehet későn veszik észre hogy többet utaltak és hagyják nálad a pénzt de lehet kirúgnak miatta mert nyilván te tudtál róla de nem szóltál. És bosszúból kirughatnak. Ha nem fontos a munkád próbáld meg de ha nehezen találnal másikat szerintem ne rizikozz.
27N
Akkor ezt a magasabb összegettartsd eg és ha pampognak, mondd azt, hogy biztos voltál benne, hogy most pótolták, amennyivel kevesebbet adtak még pár hónapja, mert régóta be volt igérve.
Ha kirugak az sem baj ilyen suttyoknál, akik méga fizut sem képesek normálisan kiszmolni nemis érdemes maradni.
@10:44
El ne hidd már hogy ez valóság.
Csak nincs élete szegénynek és ezt élvezi hogy itt reagálnak az emberek a kitalált történeteire.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!