Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek jogos a felháborod...

Szerintetek jogos a felháborodásom és ez egy gerinctelen tett volt? Többi leírásban.

Figyelt kérdés

adott egy barátom, nagyjából egyszerre vettek fel minket egy bizonyos munkára ugyanakkora fizetéssel. jóban voltunk, megbeszéltük ezeket a dolgokat is.

időközben ő eléggé benyalta magát a főnöknél és fizetésemelést sírt ki magának. ez eddig oké. viszont ezután többször is beszéltünk a fizetésekről, hogy nem elég, nem emelnek stb és ő hónapokon át folyamatosan úgy tett, mintha még mindig a régi bérét kapná, le is tagadta, hogy emeltek volna neki. aztán egy véletlen során derült ki az egész, én nagyon kiakadtam rá. nem is azért, mert sunyiban emelést nyalt ki magának, hanem mert a képembe hazudott. azt még hozzátenném, hogy a munka, amit ő végzett, könnyebb is volt valamivel, mint az enyém..


szerinte csak túl reagálom, szerintem meg ez sunyi és aljas tett volt.kíváncsi vagyok, egy külső, független szemlélő mit gondol.



2020. dec. 21. 11:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
30%
Magyarul ő tökös volt és tedd azért, hogy jobb legyen neki, és ezért ő a nyaller? Aha, kérlek mesélj még
2020. dec. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

#1 ez is egy vélemény, de itt nem azon van a hangsúly, hogy 'tett érte'. ha sikerülne elolvasni és értelmezni a szöveget, akkor felfognád, hogy az zavart, hogy utána a képembe hazudott és ködösített.

és igen, sajnos ezektől függetlenül is nyaller volt, de önmagában ezért nem haragudnék rá, ilyen a természete.

2020. dec. 21. 11:19
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Mondjuk az ilyen értelmetlen, felesleges dolgokban való hazudozást soha nem fogom megérteni.

Simán megmondhatta volna, hogy kért emelést és kapott. Sőt! Ha barátok vagytok meg főleg az lett volna az első, hogy elmondom, mert ez is egyfajta sikerélmény, amit jó valakivel, főként egy baráttal megosztani..

Lehet ebből kiindulva, Te is kértél volna és kaptál volna.

De így...

Nem tudom az okát, hogy miért nem mondta el, miért sunyiskodott, de az tény, hogy tökre feleslegesen tette.

Biztos barátnak nevezhető az ilyen?

2020. dec. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%

Pont azért hazudott, mert ismert, tudta, hogy irigykedni fogsz rá.

Szerintem nem kéne a munkatársaknak egymás között a fizetésükről beszélni. Látod, te is mire jutottál vele? Hogy most a barátodra haragszol.

Ha úgy érzed, hogy te többet érdemelnél, keresd meg a főnöködet négyszemközt. Én ezt tartom helyesnek.

2020. dec. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

nem irigykedem rá, azt nem értem, miért nem mondta el. az elején megbeszéltük a fizetéssel kapcsolatos dolgokat nyíltan, ő meg hirtelen elkezdett hazudozni, mert tudta, hogy nem korrekt, amit csinált.

már nem dolgozom ezen a helyen.

2020. dec. 21. 12:21
 6/24 anonim ***** válasza:
65%
talán mert tudta, hoyg egy hisztigép vagy, és úgy volt vele, megspórolja magának a drámádat... mégis mi nem korrekt abban amit csinált? több pénzt akart, ezért tárgyalt a főnökével, megegyeztek, és így több pénzt kap. szerintem ezt felnőtt emberek így szokták intézni.
2020. dec. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
#6 latom, a szovegertes neked sem erosseged.. felfogni nem sikerult, hogy a sunyiskodas es hazudozas idegesit? gondolom, te meg a tobbi okoskodo is hasonlo gernictelen jellem lehettek.
2020. dec. 21. 12:58
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
7: Mi a sunyiskodás? Milyen károd keletkezett abból, hogy ő kisírt magának egy magasabb fizetést?
2020. dec. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%
hatos vagyok, dehogynem. ere mondtam, hogy csak a hisztirohamodat akarta megspórolni magának, szerintem a reakciódból következik, mért nem mondta el. nem kell mindig ötévest látszani.
2020. dec. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

nagyon butak vagytok sajnos. sejtettem, hogy nem

itt kene feltenni a kerdest ostoba, sunyi fergeknek, akik nem tudnak szoveget ertelmezni.

2020. dec. 21. 19:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!