Olyan létezik hogy egy tanár idézem „egyszerűen nem vállalja“ az érettségiztetést a jelen helyzetben?
Olvasom a cikket:
Újabb Maruzsa-levélben toborozzák érettségiztetni az általános iskolai tanárokat
„Mivel az érettségin most maximum 10 fő vehet részt egy teremben, több pedagógusra lesz szükség a lebonyolításhoz. Ráadásul nagyon sok tanár veszélyeztetett (idős, vagy krónikus beteg), ők nyilván kiesnek, mások pedig egyszerűen nem vállalják a szerintük veszélyes feladatot. „
Tessék mondani ezt a részét hogyan kell érteni? „mások pedig egyszerűen nem vállalják „
Mert ha van egy 60 feletti egyébként is betegeskedő pedagógus és őt nem is osztják be, vagy maga kéri ezt, az még oké.
Na de ha van egy nem ebbe a korosztályba tartozó tanár, aki nemes egyszerűséggel közli hogy „nem vállalom“ az mi?
Mert nekik ez munkaidő és munkaköri kötelesség. Olyan nincs hogy „nem vállalom“.
Amikor én diákmunkásként a mekiben melóztam, és beküldtek zárás után a wc-t takarítni, mondtam egyszer hogy „nem vállalom“. Ők meg mondták hogy oké, de akkor ide többet a lábam be nem teszem, akkor csá el lehet húzni.
Egy tanár esetében ez nem így működik? Nem így kéne működjön?
ez esetben mit tehet egy igazgató ha a tanári kar mondjuk fele azt mondja hogy "nem vállalom"?
el kell fogadja? ez van?
"Ha így van, akkor minden joguk megvan arra, hogy elutasítsák."
de én nem is róluk beszéltem! Én azon középiskolai tanárokról akiknél evidens lenne az érettségiztetés mint munkaköri kötelesség.
Szóval ha egy ilyen középsulis tanár mondja azt hogy vírusveszély blabla nem vállalom, akkor mi van?
Mert mondhatja--mondhatja?
Miután a járvány tetőzését május 3.-ára jósolták, még nem is biztos, hogy egyáltalán lesz érettségi május 4.-én.
"Érettségi lesz, a kormány kijelölte a vizsgák időpontját, de ha a járványügyi szempontok indokolják, annak "mozgatásáról" a szükséges döntést meghozza a kabinet – erről Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár beszélt a kormany.hu oldalon hétfőn közzétett videóban."
A válasz a cikk harmadik bekezdésében van.
"A PDSZ válaszolt a tankerületi vezetőknek, ebben kifejti, hogy a szervezet azért sarkallja arra a pedagógusokat, hogy ne vegyenek részt az érettségin, mert azt veszélyesnek tartja mind a tanulók, mind a tanárok szempontjából a járvány csúcsidőszakában. „Feltehetően ezt az intézményvezetők is így látják, mikor a 60 év körüli kollégákat nem osztják be, de tudomásunk van arról, hogy országszerte kérték pedagógusok is, hogy ne számítsanak közreműködésükre – érthető okokból.” A levélben arra is felhívják a figyelmet, hogy a munka törvénykönyve alapján akár meg is lehet tagadni az érettségi napján a munkavégzést, abban ugyanis az áll, hogy a „munkavállaló köteles megtagadni az utasítás teljesítését, ha annak végrehajtása más személy egészségét vagy a környezetet közvetlenül és súlyosan veszélyeztetné”, illetve az, hogy a „munkavállaló megtagadhatja az utasítás teljesítését, ha annak végrehajtása munkaviszonyra vonatkozó szabályba ütközik, vagy a munkavállaló életét, testi épségét vagy egészségét közvetlenül és súlyosan veszélyeztetné”."
"„munkavállaló köteles megtagadni az utasítás teljesítését, ha annak végrehajtása más személy egészségét vagy a környezetet közvetlenül és súlyosan veszélyeztetné”, illetve az, hogy a „munkavállaló megtagadhatja az utasítás teljesítését, ha annak végrehajtása munkaviszonyra vonatkozó szabályba ütközik, vagy a munkavállaló életét, testi épségét vagy egészségét közvetlenül és súlyosan veszélyeztetné”.""
Na de ezt egy 30 alatti tanár is elsütheti!!
Sőt, akkor a gondnok is mondhatja aki az épületet nyitja és nem is érettségiztet hogy veszélyben érzi magát és nem nyit....
meg az egész tanári kar...
és akkor mi lesz?
Ha az iskolában a tanárok nem vállalják a felügyeletet, akkor az oktatási hivatal más vizsgahelyszínt jelöl ki az érettségire. Ebben az esetben a dolgozatok javítását az új érettségi helyszín tanárai végzik majd el és az érettségi dolgozatok javítási díját is ők kapják majd.
A jegyzők az elkövetkező napokban rögzítik a felügyelő tanárok nevét az érettségi szoftverben. Így lehet előre tervezni.
Leírom az én iskolám példáját. 60 diák fog érettségizni magyarból. Őket 6 teremben szétültetik két emeletre szétszórva. Így 6 fügyelő tanár és két folyosóügyeletes kell + az igazgató. Ennyi ember simán összejön. Ha mégsem akkor jön a vizsgahelyszín módosítás.
"és az érettségi dolgozatok javítási díját is ők kapják majd."
Hahhahahahahhahahahah!!!!! MIT?????
A JAVÍTÁSI DÍJAT????
Évek óta javítok és érettségiztettek szóban és írásban.
SOHA EZÉRT EGY FILLÉRT NEM KAPTAM! SOHA!!
Amiért pénzt kaptam az az idegen suliban végzett emelt szintű érettségiztetés. De az nem középszint.
Ebben az alapítványi iskolában mindig történik valami.
Ebben az esetben a munkahelyváltást javaslom a járvány után.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!