Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen emberré kellene válnom...

Milyen emberré kellene válnom ahhoz, hogy mások felhívjanak, érdeklődjenek felőlem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egész életemben azt éltem meg, hogy nem hívtak fel, nem kerestek mások, csak ha nekem segíteni kellett számukra valamiben, de úgy spontán érdekmentesen csak párszor életem során (35 éves vagyok).

Ahogy életem halad előre, barátokat találni egyre nehezebb, úgy tapasztalom, ha már a tizen-huszon éves korban sem sikerült, utána még nehezebb, a családosodás miatt...

Családosok szintén családosok társaságát keresik...

Súlyos nagyothalló vagyok, ezért csak kettesben tudok emberekkel beszélgetni, társaságban nem tudom követni a beszélgetést, elvesztem a fonalat.

Mivel csak társaságbeli viselkedésem alapján ismernek és ítélnek meg, ezért zárkózottnak, magamnakvalónak tartanak valószínűleg.


Tényleg zárkózott vagyok, ismerkedés során óvatos is, mert elég sokszor kihasználtak, becsaptak (volt hogy jópár év ismerettség után).

Nem tudom, mit kellene tenni, az ilyen "succeedsocially.com" és hasonló oldalak segítenének -e.

Nagyothalláson változtatni nem tudok, azon szeretnék változtatni, amin tudok.



2018. szept. 15. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Neked is érdeklődővé kell válnod. Beszéltetni kell az embereket arról, ami őket foglalkoztatja, azt imádják. És biztosan lesz olyan, aki erre jól reagál, és felőled is érdeklődni fog, keresni fog, hogy mi van veled.
2018. szept. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ezt nagyon-nagyon sokat próbáltam életem során. Társaságban szeretnek csak beszélgetni (azt meg nem tudom követni), ritkán volt olyan hogy kettesben tudtunk csak beszélgetni, hiába beszélgettünk el akár órákig is gördülékenyen témákról, valahogy nem alakult ki mélyebb barátság.
2018. szept. 15. 21:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Hallókészülék?
2018. szept. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az van.
2018. szept. 16. 10:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Na, akkor meg is van az ok. Az emberek sokszor nem tudnak mit kezdeni az "eltérővel", a "másmilyennel", és ez nem az ő hibájuk. De nem is a tiéd, hanem inkább a társadalomé. A nagyothallásod megkülönböztet a többi embertől, akiket nem tanítottak meg soha arra, hogyan is kell egy nagyothallóval (vagy gyengénlátóval, meleggel, cigánnyal, azaz másmilyen emberrel) viselkedni. Ezért lehet az, hogy csak társaságban találkoznak veled, mert úgy nem kell szembesülniük a problémáddal.

Írod, hogy a nagyothallást nem tudod megváltoztatni - de valószínűleg őket sem. De lehet, hogy viselhetnél jobb, korszerűbb hallókészüléket, vagy fejleszthetnéd valamelyik képességedet, ami segít abban, hogy kövesd a társalgást.

A másik lehetőség, ami kiküszöbölné a hallás problémáját, az a csetelés lenne, illetve ha nagyothalló emberekkel ismerkednél.

2018. szept. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg olvass utána a hallókészülékeknek, lehet hogy már sokkal jobb technológia is van amivel tökéletesen hallanál mindent.
2018. szept. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ugyanezt tapasztalom.

A hallók más világban élnek mint a hallássérültek.

2018. szept. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok nagyothalló, de mégis ugyanezt tapasztalom mint te.Engem érdekel mások élete, véleménye.Tudatosan is igyekszem a kapcsolataimat ápolgatni, segítőkész vagyok,de ezt mások nem viszonozzák.Beszélgetés közben a saját dolgaikat előadják részletesen, de én nem érdeklem őket.Nem kérdeznek, vissza, hogy és a te gyerekeid?stb.Csak eszköznek használja egyik ember a másikat.

Én rengeteget segítettem már önzetlenül, de már belefáradtam, hogy csak kihasználnak egyes emberek.

Tényleg igaz, ahogy öregszik az ember, egyre bölcsebb lesz.Ha bölcsebb nem is, de megtanul szelektálni.

Én már most nem segítek bárkinek, és nem érdeklődök , nem vagyok figyelmes másokkal szemben. Tudatosan teszem ezt, mert kiválogatom ki ér nekem annyit, hogy törődjek vele. Van ilyen is az életemben néhány ember, velük törődök ezerrel, a többiekkel nem foglalkozom.Utálom már, hogy én vagyok mindenki lelki szemetesládája.

2018. szept. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!