Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon félek, a külön matek...

Nagyon félek, a külön matek tanárom mindig kiabál velem. Mit csináljak? :' ( (többi lent)

Figyelt kérdés
Egy héten kétszer járok külön matek tanárhoz, bukásra álltam félévkot de meg lett a kettes és már 2,5-re állok szóval segít, hogy oda járok. DE. Mindig kiabál velem ha nem értem meg elsőre amit magyaráz, és volt már, hogy elsírtam magam. És most is ahogy ezt írom már kijöttek a könnyeim. Félek oda járni, gyomoridegem van, nagyon félek. Én nem bírom,ha kiabálnak velem. Most kilencedikes vagyok, nyolcadikban fizika tanárom volt, és ezért is tartok attól, hogy anya megmondja neki, hogy ne kiabáljon velrm, vagy hogy elmegyek onnan mert kiabál velem. Amíg csak beszélgetünk addig kedves, de ahogy elkezdjük a feladatokat csinálni teljesen megváltzoik. Ő most tanít rendesen, délután négy órakor ér haza és én egyből megyek, es megértem hogy fáradt, én is fáradt vagyok, fél haromkor végzek az iskolában, és utána csak járkálok a városban mert falusi vagyok, buszom nincs haza felé, én is fáradt vagyok, de akkor sem kéne kiabálnia velem. Egy fiúval szoktam lenni ezen a matek órán, vele is szokott kiabálni. Ezt az évet már kibírom valahogy de jővőre már nem akarok oda járni. Mondjam meg neki, hogy ne kiabáljon velem? Még azt is kinézem belőle, hogy neki áll majd feljebb, hogy mi az hogy én szólok. Segítsetek! :'( Mindig sírnék, de vissza kell tartanom...
2015. márc. 22. 20:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek más tanárt, több megoldás aligha van.
2015. márc. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj azzal a másik fiúval, hogy mindketten szóljatok a szüleiteknek a kiabálás miatt. Ők komoly pénzt fizetnek azért, hogy az a tanár tanítson benneteket.
2015. márc. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

De ismerős ez nekem!... Nekem is volt egy matektanárom, aki idegbeteg módjára ordibált, már a könnyeket is kicsalta belőlem... Véletlenül nem P.A. a neve?

Egyébként pedig, keress egy másik tanárt.

2015. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ilyenkor vagy eltűröd,hogy kiabáljanak veled , vagy teszel valamit annak érdekében,hogy ez megváltozzon. Én szépen megbeszélném vele,ha gyomoridegem van attól ha kiabál veled..mondd ,hogy így a félelemtől csak még nehezebben érted meg a dolgokat. (A matek sokszor sajna tanárfüggő és jó tanárt találni nagyon nehéz...de ha javulnak a jegyeid mondd neki h jó tanár ő csak legyen türelmesebb veled)
2015. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat!! Nem P.A. a monogrammja. Anya tudja hogx kiabal velem es o mar fel is akarta hivni, csak en nem engedte. De en biztos bem fogok negy evig oda jarni, kikeszulnek. Kedden megyek hozza, es mar a gondolattol is sirnom kell... :'(
2015. márc. 22. 21:00
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt megbeszélném a szüleimmel, mert annak semmi értelme nincs ha a külön tanár ordibál a tanítványaival mert nem értik meg elsőre, pedig tudhatná hogy azért járnak hozzá. Én is jártam külön tanárokhoz eleinte egy nagyon kedves fiatal hölgyhöz jártam, aki sok mindenben tudott segíteni és hálás is vagyok neki, de sajnos 10. osztályba mégis sikerült megbuknom miatta, annak az oka inkább az volt hogy sokszor halasztotta el az órákat, doga előtt is lerázott engem a francba hogy neki most dolga van, így én akkor közöltem anyámékkal hogy belőle elég volt keresünk mást.

Akkor ugye pótvizsga miatt kellett keresnünk egy tanárt, akkor tőlünk pár utcával arrébb volt egy idősebb nő aki szintén elég agresszív volt, ő is ordibált velem, bár én vissza is szóltam neki, anyámék is tudták hogy én ilyen vagyok, meg sajnos minőségileg sem vált be, mert nem magyarázott jól, ő leginkább olyan tanítványokat vállalt akik nem 3-4 esre hajtottak hanem 5 ösre. Tehát nem ilyen bukásra álló tanítványai voltak, lehetett is érezni hogy totál lenézett engem, szóval 2 hét után búcsúztam is tőle, és akkor a másik településen találtunk egy középkorú gimis tanárt aki szívesen vállalt engem, és ő kedves volt, meg akárhányszor nem értettem meg akkor mindig elmagyarázta másképp. Ő mindent 5 féle képen képes elmagyarázni, mivel nála a gimiben is van egy jó tanuló osztálya ahol azért elég jól megértik, és van a szakközepes meg szakmunkás osztálya ahol jobban oda kell tegye magát és ezért is szeretik sokan. Plusz ő magán iskolába is dolgozott elég sokáig, ahol kifejezetten nehéz felfogású diákok jártak hogy legyen esélyük nekik is vinni valamire az életben, ezért is vált be nekem az a tanár. Ő még akkor sem kiabált velem amikor tényleg nem fogtam fel az adott anyagrésznél az alapvető dolgokat sem, már 6. verzióval magyarázta, látszott rajta hogy már ő is ideges miatta hogy nem értem meg, de végül bírta tartani magát és nem adta fel, mert talált is egy olyan módszert amivel tényleg sikerült megértenem.

2015. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Es szinte minden oran elmondja hogy kikeszitem, es kiabalva hogy: MIT NEM ERTESZ???!???

Meg ugy szokott magyarazni, hogy: FOGD MAR FEL, ...

Mint ha valami fogyatekos lennek, lehet hogy nem elsore ertem meg a matekot, de azert fogyatejos nem vagyok...

Volt olyan, hogy hianyoztam a sulis matekrol betegseg miatt, es vettunk uj anyagot. En meg mondtam a magan matektanaromnak hogy vettunk uj anyagot es azt kene gyakorolni. Megneztem a fuzetemet hogy mit vettunk, azt mondja: JO KEZD EL.

De mar ezt is hangosan. En ugy gondoltam hogy majd elmagyarazza elejetol a vegeig a feladatot hogy rgy ilyet hogyan kell megoldani. De szerencsere meg ertettem magamtol a feladattipust meg az osztalytarsaimtol is kertem segitseget

2015. márc. 22. 21:14
 8/20 A kérdező kommentje:
****megnezte a fuzetemet hogy mit vettunk...
2015. márc. 22. 21:15
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Akkor ne menj mondjuk? Van még ezer másik matek tanár, akihez járhatsz.
2015. márc. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem olyan konnyu talalni masik tanart, a sulis matek tanarom egy ilyen tanart ismer, aki tanit kulon, ot felhivtuk meg akkor amikor kerestunk tanart, de o nem vallalt el.
2015. márc. 22. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!