Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az öngyilkosság az egyetlen,...

Az öngyilkosság az egyetlen, amit tehetek?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden.

Szegény családban és lelki terrorban nőttem fel. Apukám teljesen tönkretett. E mellé szívbeteg is vagyok, kórházban is kezeltek, valamint 14 éves korom óta visszaeső depressziós. Szóval, komplett életképtelen.

Hogy elkerüljek otthonról (miután apukám többször megfenyegetett, megöl), kijöttem a barátomhoz külföldre.

Azt hittem, végre megoldódik az életem, hiszen dolgozni kezdtem, iskolába is jártam. Azonban tévedtem. A barátom nem éppen az a társ, akire nekem szükségem lenne, eléggé kihasználja a kiszolgáltatott helyzetem, és bánt, terrorizál lelkileg, zsarol és fenyeget. Haza nem tudnék menni, ha akarnék se. A barátaim közül senki sem tud segíteni, na meg nem is akarnak sajnos. Mindenki csak ki akarja használni a helyzetem (pl egy ismerősöm szexért cserébe ajánlott lakhatást).

Le kéne lépnem, de nem tudom, hová. Nincs pénzem, munkám, ismeretségem.

Egy barátom ajánlotta, menjek hozzá, de túl nagy a távolság (másik kontinens), nem akarom magam nagyobb bajba keverni, hiába vagyunk jóban évek óta.

Napok óta úgy érzem, az öngyilkosság az egyetlen megoldás, nekem megszületni se szabadott volna.

(Úgy volt, anyukámnak nem lehet gyereke, az első babája el is ment, mert nem passzol a vércsoportjuk apuval, a húgomnak van emiatt betegsége is. Születésem közben majdnem meghaltam egy komplikáció miatt, 2 és 11 évesen pedig majdnem balesetben, 17 évesen meg a szívem miatt kishíján)


Van még értelme élnem?


21L


2015. febr. 3. 12:19
1 2 3 4
 31/33 anonim válasza:
Figyelj! Gondolom nem ettől a választól hozod meg majd a döntést...először is ne öld meg magad!Kérlek...másodszor pedig tudom könnyű így okosnak lenni de keress munkát valahogy ott ahol vagy...próbálj összespórolni valamennyit és úgy menni amerikába...egy kis pénzel talán mégse leszel annyira kiszolgáltatva...
2015. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
ne a kulfoldi magyarokhoz rohangalj segitsegert, eleg melyen vagy mar igy is, ok pedig garantaltan csak meg melyebbre fognak rantani, mert ilyenek. keruld oket mint a leprast, havernak okes, de semmi szin alatt ne kerulj fuggo helyzetbe egyiktol sem.Ezt nagyon komolyan mondom. Ha beszelsz nyelveket, akkor meg siman talalsz masik munkat kb ket perc alatt, csak nem hiszed el magadrol ugy latszik. Ha nincs megtakaritasod amibol par nap alatt elkoltozhetsz, akkor menj el bentlakasos munkara. Idosgondozokat nagyon keresik mindenutt kulfoldon. Par het alatt ossze tudod szedni magad egy ilyen munkakorben, mivel gyakorlatilag semmi kiadasod nem lenne. Teljes ellatas, szallas, utazas mindent teritenek. Ebbol a penzbol meg mar ki tudsz venni egy szobat kaucioval akarhol. Melyik orszagban vagy?
2015. ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
es mar bocs, de nagyivben kerulnod kene az evek ota beled szerelmes arcot is. gondolod, hogy nem fogja kihasznalni a helyzetedet? sajnos valoban nem ritka az ilyen noknel, hogy nem tudnak nemet mondani, meg terrorizaljak oket mindenfele jottmentek is akar. tanult tehetetlensegnek hivjak. felejtsd el a "joakaro" pasikat, es kezdj magadtol boldogulni. Sokkal konnyebb am, mint amilyennek tunik. Csak bele kell vagnod.
2015. ápr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!