Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az öngyilkosság az egyetlen,...

Az öngyilkosság az egyetlen, amit tehetek?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden.

Szegény családban és lelki terrorban nőttem fel. Apukám teljesen tönkretett. E mellé szívbeteg is vagyok, kórházban is kezeltek, valamint 14 éves korom óta visszaeső depressziós. Szóval, komplett életképtelen.

Hogy elkerüljek otthonról (miután apukám többször megfenyegetett, megöl), kijöttem a barátomhoz külföldre.

Azt hittem, végre megoldódik az életem, hiszen dolgozni kezdtem, iskolába is jártam. Azonban tévedtem. A barátom nem éppen az a társ, akire nekem szükségem lenne, eléggé kihasználja a kiszolgáltatott helyzetem, és bánt, terrorizál lelkileg, zsarol és fenyeget. Haza nem tudnék menni, ha akarnék se. A barátaim közül senki sem tud segíteni, na meg nem is akarnak sajnos. Mindenki csak ki akarja használni a helyzetem (pl egy ismerősöm szexért cserébe ajánlott lakhatást).

Le kéne lépnem, de nem tudom, hová. Nincs pénzem, munkám, ismeretségem.

Egy barátom ajánlotta, menjek hozzá, de túl nagy a távolság (másik kontinens), nem akarom magam nagyobb bajba keverni, hiába vagyunk jóban évek óta.

Napok óta úgy érzem, az öngyilkosság az egyetlen megoldás, nekem megszületni se szabadott volna.

(Úgy volt, anyukámnak nem lehet gyereke, az első babája el is ment, mert nem passzol a vércsoportjuk apuval, a húgomnak van emiatt betegsége is. Születésem közben majdnem meghaltam egy komplikáció miatt, 2 és 11 évesen pedig majdnem balesetben, 17 évesen meg a szívem miatt kishíján)


Van még értelme élnem?


21L


2015. febr. 3. 12:19
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
ez a baj,hogy ilyen moslék féreg alakokkal veszed magad körül,de amleyik 2éve szerelmes beléd meg segíteni akar....na az má nem,mert félsz.....és amiben most élsz?? az nem félelem?! vagy már megint egy kitalált történet,egy 10-en éves kis libától..unom az ilyeneket már......
2015. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
felhozol minden szart,ami "ért" márha.... tudnád ,hogy ezektől vannak sokkal keményebb dolgok is.Én is külföldre menekültem,jelenleg sem állok túl jól...albérlet,ennivaló,munkábajárás.....de asszem mondanom sem kell milyen az mikor fedél sincs a fejed fölött.mikor hónapig alszol egy buszmegállóban 7-8tól meg mehetsz munkába,bödösen,éhesen pénz nélkül......még is lehet érte tenni.kérdés akarod -e....vagy felálllsz vagy beledöglesz.ha megakarsz halni tőlem,mert nem vagy életképtelen,tőlem oké....a sajnáltatás a leggyengébb dolog.Na többet nem is akarok hozzáfűzni..
2015. febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim válasza:

én egyszer ajánlottam a fel a segítségemet egy velem egyidős lánynak aki kint volt az utcán. mondtam jöjjön velem haza. ehet ihat stb. itt is aludhat.


sajnos ma már ennek sincs nagy haszna mert ha valaki segíteni akar, jön a félreértés.

2015. febr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim válasza:
0%

Semmiképp ne legyél öngyilkos.

Hidd el mindig van rosszabb.

2015. febr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
És miért az vigasztaljon, hogy lesz még rosszabb is?
2015. febr. 3. 21:08
 26/33 jaydee ***** válasza:

Jócskán ki van veled baszva, nemmondom. Szerintem minden jogod megvan a panaszkodásra. De az öngyilkosságot - remélem - te sem gondolod komolyan. Szerintem menj külföldre tök nyugodtan, aztán valami lesz.


A végén minden jóra fordul, ha még nem jó, akkor még nincs vége, kitartás.

2015. febr. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
42%

"Olyat választasz magad mellé, mint az apád volt.


Ez általános és nem tudatos jelenség a bántalmazott nőknél."


Akkor talán tudatosan kéne választanod, nem?

2015. febr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

"Több nyelvet is beszélek (angol, német, orosz, cseh és még pár)"


Akkor meg mit kínlódsz?

Miért nem mész el tolmácsnak?

2015. febr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Nekem is kisiklóban az életem, a fejünk felől el fogja adni a bank a házat és az ilyen időszakokban kell a leggyorsabban cselekedni. Munkát keresni, de ezerrel.

Vagy ha vannak itt Mo-n olyan rokonaid, akik jóban vagy akkor szerintem gyere haza, beszélj velük, hátha tudnának neked segíteni. Nem igazán olvastam a többi kommentelőt meg a rá adott válaszokat, de tényleg nincs senki akihez fordulhatsz? anyukád? tesód?

Megértem, ha az öngyilkosság jár a fejedben, mondhatni majdnemhogy természetes megoldásnak tűnik az olyan emberek számára, akiknek olyan szinten kisiklott az élete mint a tiéd vagy az enyém, de figyelj ide most rám. Az égvilágon senkinek nem segítene vagy lenne könnyebb ha te nem lennél. A szeretteidnek fájdalmat és jó sok macerás után intézkedést okoznál...és csak azt bizonyítanád, hogy feladtad, holott még csak ha jól látom 21 vagy. Nagyon fiatal vagy még ahhoz, hogy erre gondolj még bármikor rendbe jöhet az életed csak nagyon sokat kell még addig küzdeni.

Elsősorban azt tanácsolnám, hogy ne idegen pasiktól várd a segítséget, mert akármilyen mézesmázosan viselkednek veled neten keresztül, a valódi életben meg lehet hogy majd menekülnöd kell. Ne hagyd hogy kihasználjanak, inkább egy rokontól kérj segítséget. Ha sehonnan nem kapsz akkor magadnak kell előteremtened a szabadulás lehetőségét.

Semmiképp ne add fel, mert még nagyon fiatal vagy, én is veled egykorú vagyok és engem is ezzel nyugtatgatnak, hogy még olyan sok minden vár ránk az életben, hogy eldobni magunktól azt, nem lenne értelme, mert csak még több nyűgöt okoznánk ezzel a környezetünknek.

Bár nem ismerlek, de szurkolok neked, hogy rendbe tudj jönni.

2015. febr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Helyedben kimennék Amerikába. Ott új életet kezdhetsz, munkát csak feketén vállalhatsz (amerikai állampolgárságod gondolom nincs,ezért). Ha a srác tényleg szerelmes beléd és nem kamuzik, akkor úgyse bántana gondolom. (Ebből jó is kisülhet,ha te is szerelmes leszel belé elvesz feleségül,így megkaphatod az állampolgárságit.. és arany élet (mindent magad mögött hagyhatsz amit utálsz)).
2015. febr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!